Вироби з гарбуза своїми руками (70 фото): покрокові інструкції зі створення ведмедика, будиночка, декору для дому з гарбуза

Приклади оригінальних виробів з гарбуза, які легко можна зробити своїми руками з доступних в осінніх матеріалів. Фотографії з реальними ідеями оформлення квартири, приватного будинку і дітей.

Гарбуз, є вінцем осіннього врожаю, має безліч корисних властивостей. Однак цей продукт не тільки чудово виглядає на обідньому столі, але і придатний для створення цікавих та унікальних виробів. Вироби з гарбуза завжди виглядають оригінально і здатні зберігати свій первісний вигляд протягом тривалого часу.

Тверда консистенція плоду значно полегшує творчий процес, а яскраве забарвлення і зручна форма овоча дають волю фантазії. Легко і швидко виготовити ефектні вироби з гарбуза своїми руками можна за допомогою покрокових інструкцій.

Осінні вироби з гарбуза в школу

Багатьом дітям подобається майструвати вироби з різних матеріалів. У школах виготовлення виробів теж приділяють увагу, оскільки це заняття сприяє загальному розвитку і розкриттю творчого потенціалу. Композиції з гарбуза нерідко стають прикрасою шкільних свят і виставок.

Карета для Попелюшки

З гарбуза можна створювати як прості, так і складні вироби. Щоб виготовити з цього овоча чарівну карету для Попелюшки, потрібно виконати наступні дії:

 1. Перед роботою гарбуз необхідно підсушити. Відрізавши верхівку овоча, з внутрішньої частини виймають м’якоть.
 2. На плід слід нанести олівцевий начерк, завдяки якому буде легше вирізати віконця і двері.
 3. Отвори в заготівлі вирізають канцелярським ножем.
 4. В якості коліс можуть виступати кружечки з сушеного апельсина, яблук, картону або деревини. Колеса прикріплюють за допомогою дерев’яних шпажок.
 5. Верхівку карети потрібно декорувати короною з паперу сріблястого або золотистого відтінку.
 6. Для більшої привабливості на виріб можна нанести фарбу.
 7. В ролі Попелюшки може виступати невелика лялька.

Різьблена шкатулка з декором з насіння і тканини

Унікальною виробом з гарбуза є різьблена шкатулка. Такий виріб підійде для будь-якої події і може стати відмінним подарунком. Зробити скриньку можна наступним способом:

 1. Перед початком робочого процесу овоч слід висушити.
 2. На заготівлі візерунки прорисовують олівцем, що надалі полегшує процес вирізання. Вирізати потрібні візерунки рекомендується саме на зовнішній шкірці, не зачіпаючи м’якоть.
 3. Скриньку і візерунки можна пофарбувати в інший колір. Дуже виграшно виглядає виріб золотистого кольору з зеленими візерунками.
 4. Верхня частина плоду, що має хвостик, виконує роль кришки. Даний елемент потрібно теж красиво оформити.
 5. При бажанні внутрішню частину скриньки можна пофарбувати.
 6. Готовий виріб прикрашають насінням і елементами з тканини.

Шпаківня своїми руками

Процес створення оригінального шпаківні включає в себе наступні етапи:

 1. Від гарбуза відрізають верхівку, після чого ложкою дістають насіння з м’якоттю. Надалі «кришку прикріплюють до виробу клеєм або металевими скобами.
 2. Після підготовчого етапу приступають до оформлення вхідного отвору. Сам отвір не повинен бути занадто малим або великим.
 3. У заготівлі роблять 4 отвори, через які потрібно протягнути мотузку для кріплення.
 4. Кінці мотузки пов’язують в єдиний вузол.

Вироби з гарбуза в дитячий садок

Композиції з гарбуза можуть знадобитися для конкурсів або виставок в дитячому садку. Створення подібних виробів розвиває дрібну моторику і фантазію. До числа найбільш простих виробів з гарбуза відносяться фігурки різних тварин і персонажів мультфільмів.

Маленький ведмедик

Щоб зробити фігурку симпатичного ведмежати, потрібно кілька гарбузів різного розміру. Алгоритм створення вироби виглядає наступним чином:

 1. Для голови і тулуба вибирають овочі великого і меншого розміру. Для з’єднання гарбузів необхідно просвердлити в них отвори і використовувати палицю або дерев’яні шпажки, пов’язані між собою.
 2. Потім слід вибрати подовжені тиковкі, які будуть виступати в ролі лап. У гарбузів зрізають верхівки, а самі плоди очищають від насіння. Після цього овочі вставляють палички і прикріплюють до тулуба.
 3. Для вух вибирають невеликий гарбуз круглої форми. Плід розрізають на 2 частини і прикріплюють за допомогою шпажок до голови.
 4. Для створення очей необхідні маленькі гарбузики. На місце очей також можна закріпити верхівки з хвостиками, відрізані від гарбузів середнього розміру.
 5. Щоб зробити носик, потрібно з гарбуза зрізати верхівку і трохи очистити її зсередини. Потім цей елемент з’єднують з головою допомогою дерев’яної шпажки.

Фігурки персонажів мультфільмів

Цікавим варіантом дитячих виробів з гарбуза можуть стати улюблені герої мультфільмів. Для створення добродушного Копатича потрібні такі матеріали, як фетр, синтепон, картон, чорний пластилін, тканина коричневого кольору і папір. В ході роботи виконують наступні дії:

 1. З підготовленої тканини для персонажа роблять ручки і ніжки, після чого їх наповнюють синтепоном.
 2. Потім на гурток з фетру прикріплюють елемент з картону, має менший діаметр. На картонний бортик ще прикріплюють коло. Шапочку приклеюють до гарбузі.
 3. Бровки і ніс роблять з пластиліну, в той час як очі і посмішку можна зробити з кольорового паперу.

Виготовлення сніговика в стилі Олафа з популярного мультфільму «Холодне серце» складається з наступних етапів:

 1. Довгасті гарбуза необхідно пофарбувати фарбою білого кольору.
 2. Після остаточного висихання на сніговику потрібно зробити очі, усмішку, а також прикріпити моркву і гудзики.
 3. В якості рук виступають довгі гілки. Волосся можна зробити з коротких паличок.

Вироби з декоративного гарбуза: майстер-клас з фото

Декоративну культуру часто вирощують для прикраси саду. Така гарбуз не підходить для вживання в їжу, проте вона може використовуватися в якості матеріалу для виготовлення виробів.

З милих декоративних гарбузів можна створити чудовий декор для дому. Процес виготовлення вінка-прикраси виглядає так:

 1. Для вироби готують приблизно 10 маленьких гарбузів різної форми і кольору. Композицію необхідно буде доповнити червоними і жовтими листям.
 2. В якості основи виробу зазвичай виступає коло, виконаний з щільного картону.
 3. На основі прикріплюють плоди, заповнюючи вільний простір листям. Для закріплення елементів використовують клейовий пістолет.
 4. Готовий виріб можна прикріпити на вхідні двері.

Оригінальним варіантом прикраси приміщень можуть стати казкові будиночки з гарбуза. Виготовити такі вироби можна наступним способом:

 1. Спочатку вибирають декоративні гарбузи з глянцевою капелюшком.
 2. Далі на бічних сторонах овочів фломастером малюють вікна та двері бажаного дизайну. Ці конструкції в подальшому можна акуратно вирізати.
 3. Вироби прикрашають додатковими елементами. В якості декору можуть використовуватися горобина, мох, різні ягоди. Композиції також доповнюють фігурками гномиків.

Створення незвичайної вази з гарбуза вимагає виконання таких дій:

 1. У овоча зрізують верхівку і видаляють внутрішній вміст. Щоб виріб прослужила як можна довше, необхідно видалити все насіння.
 2. Плід промивають і підсушують. Внутрішню сторону гарбуза можна промокнути серветкою.
 3. Готовий виріб прикрашають. Всередину заготовки можна вставити склянку відповідного діаметру.
 4. У вазу поміщають квіткову композицію.

Збільшити строк служби подібної природного вази допоможе покриття лаком зовнішньої сторони виробу.

Самий незвичайний декор на Хеллоуїн

З кожним роком все більшу популярність у багатьох країнах набуває свято Хеллоуїн. У число незмінних атрибутів цього осіннього свята входять світильник Джека і привид.

Ліхтарик Джек з шапкою з паперу

Зробити Джек-ліхтар можна наступним чином:

 1. Для вироби вибирають велику гарбуз круглої форми. Овоч підсушують.
 2. У плода зрізують верхівку. Надріз можна робити по колу або зигзагом. З внутрішньої сторони верхівки також потрібно зрізати більшу частину м’якоті.
 3. З овоча видаляють насіння і волокна.
 4. Зрізають м’якоть з внутрішніх сторін гарбуза, не зачіпаючи самих стінок. В результаті товщина стінок повинна становити приблизно 1,5 див.
 5. Після видалення вмісту приступають до вирізання «пики». З допомогою добре заточеного ножа вирізають довгий і широкий рот з гострими зубами. Зображення можна нанести на гарбуз олівцем заздалегідь.
 6. Далі вирізують більш дрібні деталі, включаючи трикутні очі.
 7. Після роботи плід протирають паперовими рушниками.
 8. У внутрішню частину гарбуза поміщають свічку або гірлянду на батарейках.
 9. Ліхтар закривають кришкою і додатково прикрашають шапкою, зробленої з паперу.

Привид

Оригінальним виробом на Хеллоуїн, яку можна зробити з гарбуза, є привид. Алгоритм створення привиди включає в себе наступні кроки:

 1. Спочатку з гарбуза необхідно зробити голову примари, застосовуючи при цьому будь-які відповідні матеріали.
 2. Потім голову прикріплюють до дерев’яної палиці. В роботі також можна використовувати заздалегідь приготований каркас.
 3. Образ можна доповнити бавовняним полотном або інший тонкою тканиною.

Інші ідеї для виробів

Після правильної підготовки гарбуза починають приступати до виготовлення композицій. Проявляючи фантазію, можна створювати абсолютно унікальні вироби. Будь-які вироби з гарбуза, виконані своїми руками, при дотриманні правил виходять практично ідеальними.

Творчість не знає кордонів, тому даний плід золотисто-оранжевого кольору підходить для створення чарівних елементів декору, казкових героїв та інших шедеврів.

Плодоніжка овоча має певну схожість з носом, і це дозволяє створювати дивовижні і неповторні образи, які слід доповнювати певними деталями. При створенні персонажів можна не тільки вимальовувати всі риси вручну, але і просто застосовувати готові накладні маски.

Урізноманітнити творчість допомагають такі матеріали, як кольоровий папір, картон, кріпильні вироби, пластилін, пухнаста дріт, фетр, мереживо та інший декор. За допомогою додаткових елементів з овоча можна змайструвати різних тварин, транспорт і навіть літаючу тарілку.

До числа цікавих і практичних виробів входять чайник, годинник, кошики, ємності для їжі.

З гарбуза можна зробити декоративну композицію у вигляді головки сиру. Для цього плід фарбують у світлий колір і прорізають в ньому дірочки, попередньо видаливши весь вміст. Заготівлю доповнюють фігурками мишей.

Композиції з гарбуза часто вражають своєю красою і пишністю. З даного плоду можна виготовити велику кількість самих різних виробів. У процесі створення виробів застосовуються прості і доступні матеріали, а використання покрокового керівництва істотно полегшує роботу.

Нові цікаві фото ідеї виробів з гарбуза