Вироби з монет (85 фото): покроковий майстер-клас по створенню цікавих поробок зі старих монет

ТОП ідей для створення виробів з монет своїми руками в домашніх умовах. Фото красивих композицій у вигляді скриньки, грошового дерева, незвичайних фігур. Поради, як склеювати монети між собою.

У наш час все більше людей воліють розплачуватися банківськими картами, адже їх приймають практично скрізь і це зручніше, ніж платити готівкою. Вам не потрібно носити з собою купу грошей і відраховувати необхідну суму, а касир або продавець не повинен давати вам здачу. А внаслідок інфляції монети дрібних номіналів час від часу виводяться з обігу.

Тому у багатьох людей залишаються металеві монети, які протягом певного часу можливо витратити, а можна виготовити з них багато красивих речей. Давайте розглянемо деякі способи їх застосування не в якості платіжного засобу.

Вироби з монет своїми руками: найкращі ідеї

Вироби з монет, зроблені власними руками відрізняються незвичайністю, оригінальністю і привертають увагу. Якщо ви накопичили велику кількість монет, то можливо це заняття перетвориться в хобі. Їх вдало поєднують з іншими матеріалами і вони обов’язково будуть залучати в будинок позитивну енергію.

Прикраса рамки для фотографій монетами

Прикрашати рамку починають з підбору матеріалів. Буде потрібен суперклей, срібна або золота фарба, рамка і самі монети однакового або різного розміру.

Процес виготовлення:

 • Пофарбувати рамку;
 • Зачекайте, поки фарба висохне;
 • За допомогою клею треба обклеїти поверхню рамки монетами. Занадто багато монет приклеювати не варто, оскільки від цього сильно збільшитися вага рамки;
 • Можна зверху з аерозольного балона пофарбувати монети. Тоді рамка буде мати однорідний відтінок;
 • Після того як фарба висохне, можна помістити фотографію в неї.

Дерево з монет

Необхідні матеріали та інструменти:

 • Рамка;
 • Шматок картону, його розмір повинен бути таким же як розмір рамки;
 • Шматок тканини;
 • Суперклей;
 • Акрилова фарба;
 • Клей ПВА:
 • Олівець;
 • Паперові серветки;
 • Монети;
 • Ємність, у яку наливають клей.

Виготовлення:

 1. Виріжте з мішковини шматок, який має розмір в шматка картону, плюс 1,5 см з кожного боку;
 2. Покрийте шматок картону клеєм і приклейте до нього шматок мішковини;
 3. Загніть краю мішковини. Щоб вона якісно приклеїлася можна притиснути її до картону за допомогою вантажу, або прикріпити за допомогою скріпок;
 4. Зачекайте висихання клею (це може зайняти кілька годин);
 5. За допомогою простого олівця намалювати дерево на заготівлі відступаючи від країв приблизно по сантиметру;
 6. Налийте в ємність невелику кількість клею;
 7. Взяти серветку і сформувати з неї невеликі джгути;
 8. Занурити їх у клей, просочити і приклеїти до ескізу. Таким чином сформувати дерево (корені, стовбур і гілки). Щоб вони якісно приклеїлися треба ретельно промазати їх і почекати висихання;
 9. Взяти коричневу фарбу і пензликом пофарбувати заготовку;
 10. Почекати поки фарба висохне;
 11. Пофарбувати 2-м шаром золотого відтінку;
 12. На незастывшую фарбу нанесіть трохи клею, щоб надати рельєф дереву;
 13. Посипте жовтими блискітками;
 14. Порошинки, які не приклеїлися треба здути, або видалити за допомогою тканини;
 15. Протріть монети використовуючи розчинник, щоб видалити бруд і жир і наклейте їх на композицію. Можете покрити їх лаком або пофарбувати;
 16. Почекайте деякий час, щоб виріб повністю висохло;
 17. Залишилося помістити його в рамку і розташувати в будинку на тій стіні, що виходить на схід.

Догляд:

 • Через деякий час виріб може втратити блиск. В цьому випадку слід повторно забарвити його за допомогою аерозольної фарби;
 • Регулярно треба чистити виріб від пилу за допомогою мокрої ганчірки.

Вважається, що грошове дерево приносить в дім достаток.

Композиції з монет

До будь-якого свята можливо, зробити з монет красиве панно. Це не потребує великої кількості часу і титанічних зусиль. Не рекомендується вибирати початківцям складний малюнок.

Варто почати з створення простої композиції. Вам будуть потрібні монети, суперклей і якась основа. На неї будуть наклеюватися монети. Можливо знадобиться фарба, щоб пофарбувати основу.

Вироби з монет: унікальна біжутерія

Монети можливо застосовувати для того, щоб виготовляти прикраси — сережки, намиста, браслети. Проте, в цьому випадку знадобляться деякі інструменти дриль, плоскогубці, маленькі кільця (для з’єднання монет один з одним) і досвід робіт з дротом.

Браслет

Стильна виріб з монет у вигляді браслета може прикрасити вашу руку, або стати оригінальним подарунком. При його виготовленні використовується шнурок з шкіри і монети з Китаю.

Вони мають отворами в центральній частині. Треба просмикнути через них шнурок, красиво з’єднати їх і пришити застібку. Можна взяти і будь-які інші монети без дірок, але тоді їх доведеться просвердлити. Робота нескладна, але задоволення, яке ви отримаєте від такого заняття, вам забезпечено.

Намисто з монет СРСР

У багатьох, напевно залишилися радянські монети. Можливо їх сьогодні вигідніше продати нумізматам, але можна змайструвати з них, наприклад, намиста. Хоча їх можливо виготовити з будь-яких інших монет.

Процес виготовлення:

 • Намалюйте ескіз. На ньому має бути видно розташування монет. Можливо зробити один, або декілька рядів. Рекомендується розташувати монети в шаховому порядку;
 • За допомогою дрилі треба зробити отвори в монетах і прикріпити їх один до одного невеликими кільцями;
 • Прикріпити до бусам застібку. Придбати її в можливо в спеціалізованих магазинах, або в мережі Інтернет.

Красиві довгі сережки

Вам знадобляться:

 • Монети;
 • Кільця або дріт;
 • Дриль;
 • Свердло.

Роблять їх наступним чином:

 • В монетах просвердлюють дірочки;
 • З’єднують їх за допомогою кілець або дроту.

Корисні вироби з монет

Скринька

Для виготовлення такої скриньки потрібно велику кількість монет. Вони будуть служити одночасно і в якості каркаса і в якості декору. Є 2 способи, як виготовити її власноруч. Простий і складний.

Вам знадобиться суперклей.

 1. 1-й спосіб простий. Він полягає в тому, щоб просто обклеїти готову скриньку монетами.
 2. 2-й спосіб складніше. Він полягає в тому, щоб цілком виконати скриньку з монет. Треба викласти їх у вигляді веж, приклеюючи один до одного. Це стінки скриньки. Для виготовлення днища треба приклеювати одну монету до іншої у вигляді лусочок. Як у риби. Кришку можна виготовити за цим же принципом. Дно прикріпити до стінок за допомогою клею. Як зміцнити кришку скриньки – вирішувати вам.

Вази

Для виготовлення вази потрібна відповідна ємність, яку обклеюють монетами. Добре підходить, наприклад, старий глечик. Такий виріб є хорошим подарунком, але і вашу квартиру воно теж прикрасить.

Тут теж є два варіанти її виготовлення. Вони аналогічні варіантів виготовлення шкатулки з монет.

Варіант 1

Треба взяти ємність і обклеїти її за допомогою монет. Для приклеювання їх до ємності деякі рекомендують обліпити пластиліном всю її бічну поверхню, а потім обклеювати монетами. Але якщо клеїти їх на пластилін, то, з часом вони почнуть відклеюватися. Тому краще використовувати клей. Такий виріб буде виглядати тонко і вишукано. Монети краще клеїти у вигляді риб’ячої луски.

Починати треба приклеювати знизу, просуваючись вгору. Великі та тьмяні монети рекомендується розташувати внизу. Залежно від вашого бажання, можливо зробити якийсь візерунок. Готовий виріб треба лакувати, щоб воно стало гарним і блискучим. Або покрити фарбою. В результаті ви отримаєте вазу, яка стане предметом вашої гордості.

Варіант 2

Для виготовлення треба взяти старі монети і приклеювати їх один до одного, сформувавши з них вазу. Приблизно, як 2-й варіант скриньки. Такий виріб виглядає дуже красиво.

Смачні вироби з шоколадних монеток: майстер-класи

Монети бувають не тільки металеві. Кондитерська промисловість виробляє шоколадні монети з яких можна виготовити їстівні вироби.

Підкова

Знадобиться:

 • Шматок картону;
 • Ножиці;
 • Мотузка;
 • Клей;
 • Шоколадні монетки.

Процес:

 1. Треба вирізати з картону заготовку у формі підкови;
 2. Обмотати її мотузкою;
 3. Приклейте до підкови поверх мотузки шоколадні монети.

Можна вирізати з картону будь-яку іншу фігуру. На новий рік її можна повісити на ялинку. Але пам’ятайте, що картон неїстівний. Треба тільки розгорнути упаковки від шоколадних монет і з’їсти їх.

Як бачите, монетами можна не тільки розплачуватися. Можливо ваша виріб з них буде коштувати набагато дорожче, ніж загальна сума використаних монет. У цій статті ми розглянули лише кілька варіантів виробів з них, проте, можливо, ви придумаєте якусь нову. Удачі вам у вашій творчості!

Нові фото ідеї виробів з монет