Осінні вироби своїми руками (139 фото): майстер-класи та шаблони виробів з природного матеріалу в дитячий садок та школу

Приклади найкрасивіших осінніх поробок для школи, садочка, прикраси інтер’єру будинку та квартири. Поради з вибору природного матеріалу і шаблону. Проста інструкція з фотографіями для початківців.

Створення виробів — цікаве та пізнавальне заняття, яке допомагає розвивати творче мислення з самого раннього віку. Восени придумувати оригінальні композиції набагато простіше, так як природа щедро обдаровує натуральними матеріалами — і яскравості фарб, і в різноманітності форм.

Осінні вироби в садок і школу

Для складання дитячих виробів на осінню тематику можна використовувати найрізноманітніші природні матеріали. Наприклад, розфарбувати гарбузове насіння і викласти їх як листочки дерева, або з каштанів і жолудів зібрати фігурки тварин. Такий вид рукоділля обов’язково викличе інтерес у дитини, допоможе розвивати фантазію і дрібну моторику рук.

Важливо підібрати складність для відповідного віку малюка.

Прості шаблони для дітей

Для хлопців у віці 2-3 років рекомендується робити поробки з найпростіших матеріалів, фарб, вати і паперу. В цей час малята тільки починають вивчати малювання і ліплення. Важливо, щоб дитина сам брав активну участь у процесі.

Однією з найпростіших виробів буде мишка з горіхової шкаралупи. Виріжте з шматочків тканини смужку довжиною не більше 5 см, 2 вушка у вигляді крапельок. На загостреною стороні шкаралупи намалюйте очі і носик мишки. Приклейте клеєм вушка і хвостик.

Ще з шкаралупи можна зробити кораблик і навіть пустити його в калюжу. Всередину шкаралупи приклейте невеликий кульку з пластиліну. У нього застроміть невелику паличку або гілку. У якості «вітрила» виберіть гарний лист клена або платана. Проткніть лист у двох місцях і надіньте на паличку. Малюкам особливо сподобатися запускати саморобний кораблик в калюжі.

Дітям постарше, у віці 5 років, вже можна починати використовувати більш складні вироби, з великою кількістю матеріалів.

Наприклад, їжачок з кавових зерен. З пінопласту підготуйте тулуб їжачка. Серветки добре просочити клеєм і накладіть їх на заготівлю у кілька шарів. Залиште до повного висихання. Потім з допомогою клею-моменту приклейте кавові зерна, де у їжачка ростуть голки. Мордочку пофарбуйте світло-сірою фарбою, намалюйте носик і очі. Зверху кавових зерен приклейте сушені ягоди.

Поради по заготівлі матеріалу

Природа дає нам величезну різноманітність матеріалів, які можна використовувати для розвитку дитини — гілочки, шишки, листя, плоди, квіти, фрукти, овочі і т. д. Рекомендується збирати тільки те, що лежить на землі, щоб не шкодити живим рослинам. Влітку і восени вибору набагато більше, ніж у холодну пору.

Для осінніх поробок використовуйте:

  • Листя. Восени вони вражають барвами і формами. Збирати листя з землі, акуратно промийте і добре висушуйте на плоскій поверхні.
  • Шишки. Ялинові або соснові. Вибирайте закриті плоди, так як в теплі вони можуть розкритися.
  • Насіння. З дерев або рослин. Насіння використовуються для дрібних деталей в аплікаціях — оченята, носики, намистинки.
  • Кора дерева. Вибирайте вже отвалившуюся від стовбура. Її можна використовувати як основу майбутньої вироби або елемент великої композиції.
  • Жолуді, горіхи, каштани. Вважаються одними з найбільш популярних матеріалів для дитячої творчості.
  • Мушлі, маленькі камені. Матеріали з річки або моря перед використанням потрібно ретельно промити і просушити.
  • Пір’я птиці, колоски пшениці, солома. Відмінно підходять для декору. Пір’я птахів від ретельно обробіть антисептиком. Колоски і солому потрібно добре просушити перед використанням.

Під час пошуку матеріалів на природі для вироби відразу вмикайте уяву. Дитина буде розвивати фантазію і стратегічне мислення. Крім того, так буде легше шукати конкретні елементи майбутньої вироби.

Вироби з природного матеріалу своїми руками

Природа дарує величезну кількість предметів, які можна використовувати для дитячих виробів.

Вироби з листя

Відмінний варіант навіть для самих маленьких творців. Деякі листки самі по собі вже схожі на рибку, тому справитися буде легко.

  1. По центру картону викладаємо найбільший листочок — це буде головна риба композиції. Далі з листя поменше формуємо плавники, хвіст.
  2. Очі риби можна зробити за допомогою намистинки, чорного перцю горошком, ягоди або вирізати з паперу.
  3. Декоруємо картон за бажанням — приклеїти гілочки, схожі на водорості; черепашки; з вати зробити медузу і т. д.

Сова з шишок

Також підійде для маленьких хлопців. Соснові шишки — вже майже готова основа для майбутньої сови. Досить додати кілька деталей, і виріб буде виглядати чудово.

  1. На звуженій частині шишки приклеюємо шапочки від жолудя близько один до одного — це будуть очі сови. Всередину клеїмо намистини, можна використовувати готові вічка для іграшок з магазину або знайти вдома горошки чорного перцю, гудзики, бісер.
  2. З паперу або картону вирізаємо 7 невеликих трикутників. Один приклеюємо трохи нижче очей — це буде дзьоб. Інші потрібні для ніжок — по 3 трикутника на кожну.
  3. Бордові листя будуть замість крил — їх приклеїти з боків. Все, мила і мудра сова готова.

Осінні вироби з гарбуза і овочів

Композиція з овочів вимагає вже певний досвід. У цій роботі використовується ножа, тому виріб потрібно робити під суворим контролем старших. Для осінньої тематики особливо красиво буде виглядати букет з різнокольорових листя у вазі з гарбуза.

  1. З гарбуза акуратно вирізати насіння і м’якоть, щоб всередині вмістився майбутній букет. Залишаємо серцевину добре просохнути.
  2. Листя, квіти, грона, колоски формуємо в акуратну оберемок, закріплюючи джутом. Яблучка нанизуємо на дерев’яні палички і вставляємо всередину букета. Зібрану композицію встановлюємо у «вазу». Верхівку гарбуза можна використовувати зверху букета, якщо дозволяє його висота.

Така осіння композиція прекрасно буде виглядати на різних конкурсах або як декор святкового столу.

Саморобка «Їжачок»

Для цікавої осінньої вироби знадобиться:

  • Кольоровий картон (будь-який колір)
  • Фігурка їжачка з паперу намалювати або роздрукувати).
  • Соняшникове насіння.
  • Клей ПВА.
  • Різнобарвні листя, гілочки, сухоцвіти для декору.
  • Кольорові олівці або фарби за необхідності.

На кольоровий картон приклеюємо фігурку їжачка. За необхідності прикрашаємо його фарбами або олівцями. Область з голками промазати клеєм і розсипати на неї насіння, або акуратно викласти. Далі приклеїти листя або сухоцвіти навколо їжачка, створивши цікаву композицію. Залишити виріб просохнути і можна поставити в рамочку.

Красиві вироби у вигляді лісових звірят

З ялинової шишки можна зробити забавного зайчика. Спершу ліпимо з пластиліну 4 лапки: ніжки і ручки. Приклеюємо їх до тулуба-шишці. Ззаду приклеюємо невеликий кулька-хвостик. Голову зайчика робимо з каштана. Для неї ліпимо оченята, носик, щічки і ротик. Приклеюємо все на каштан. На щічки приклеюємо по 3 голочки з кожної сторони — це будуть вуса зайчика. Вушка робимо з кленового «пропелерів» — їх нанизуємо також на пластилін.

За бажанням можна зробити зайчику морквину з помаранчевого пластиліну. З декількох каштанів можна зібрати чарівну гусеницю. Для цієї вироби знадобиться допомога дорослих, так як доведеться проколювати каштани шилом.

У зібраних каштанах необхідно виконати шилом наскрізні дірочки. Потім протягнути гнучку дріт через усі задіяні плоди — найбільший каштан буде «головою», а найменший — «хвостом» гусениці. На останньому каштані робимо невеличкий вузлик з дроту, щоб інші не зіскочили. На «голову» гусениці приклеюємо оченята. Зверху голови потрібно зробити два поглиблення для майбутніх ріжок з зубочистки. Гостру частину можна закрити крихітним кулькою з пластиліну.

Вироби з пластиліну

Пластилін — один з найбільш «зрадливих» матеріалів. З ним легко працювати, особливо маленьким дітям. Крім того, за рахунок своєї яскравості, хлопцям буде подвійно цікаво ліпити з нього різні фігурки.

Майстер-клас по роботі з пластиліном

Для вироби «Дерево з пластиліну» знадобиться:

  • Набір кольорового пластиліну.
  • Картон.
  • Пластиковий ножик.

Покрокова інструкція:

  1. На картоні ретельно розмазати пластилін блакитного кольору, щоб вийшло небо. У куточку або по центру робимо сонечко — невеликий кулька жовтого кольору «розкачуємо» до потрібного розміру. З тонких паличок приклеюємо промінчики.
  2. Потім розмазуємо аналогічним способом зелений пластилін, роблячи галявину.
  3. З коричневого пластиліну ліпимо стовбур по центру вироби. Щоб зробити текстуру дерева, можна провести декілька разів по ньому пластиковою виделкою або ножем.
  4. Тепер потрібно зробити багато різнокольорових листочків. Для цього беремо пластилін червоного, помаранчевого, жовтого, зеленого кольором. Кожен з них потрібно скачати в довгі, тонкі смужки. Потім кожну смужку згорнути немов равлика і приклеїти над «стволом». Так проробити з усіх кольорів пластиліну, поки «крона» не стануть потрібного розміру.

Короткий огляд самих легких осінніх поробок на конкурси

Шкільні виставки і конкурси осінніх поробок — прекрасна можливість показати свої зусилля і творчі задатки. Крім того, дитина побачить роботи інших хлопців і зможе надихнутися на створення ще цікавих виробів.

Готові композиції для виставки в школі

Учень початкових класів може підготувати просту, але цікаву вазу з осіннього листя.

Для вироби знадобиться:

  • Кленові листки.
  • Клей ПВА.
  • Ножиці.
  • Пензлик.
  • Повітряна кулька.

З листя потрібно акуратно обрізати стебла і великі прожилки. Потім надуйте кульку до потрібного розміру вази. Намажте клеєм ПВА нижню частину кульки і почніть прикладати до неї листя. Добре розпрямляйте їх, щоб не було складок. Після того, як клей підсохне наносимо новий шар клею на листя і нанизуємо нові. Так проробляємо до потрібної міцності і товщини вази. На дно майбутньої вази приклейте побільше листя, щоб вона краще стояла. Потім залиште композицію просохнути на кілька годин.

Після цього кульку можна здути і викинути. Залишається тільки прибрати залишки клею на листках і виріб готовий. Всередині можна прикрасити сухоцвітами, фруктами або шишками. Школярам постарше можна спробувати зробити осінню виріб у вигляді об’ємної картини.

На білому аркуші паперу зробити начерки жіночого обличчя, шиї та плечей. Повноцінно промальовуємо очі, ніс, губи. Замість волосся використовуємо різні листя або сухоцвіти, укладаючи їх немов в зачіску. Також можна прикрасити натуральними матеріалами і частина одягу, якщо вона є на картині.

Осінні вироби допомагають дітям розвивати творчі задатки, використовуючи подарунки природи. Це прекрасна можливість навчитися хлопцям придумувати ідеї та способи їх реалізації. Крім того, так діти краще вивчають природу і її різноманітність.

Фото ідеї осінніх поробок