Як розтопити мило в домашніх умовах: топимо обмилки на водяній бані на плиті і в мікрохвильовці

Інструкція, як в домашніх умовах розтопити мило і зробити твердий брусок своїми руками використовуючи водяну баню, газову та електричну плиту, піч і мікрохвильовку. Фотографії красивих варіантів оформлення мила.

Якщо у вас зібралися залишки мила, з них можна зварити новий шматок. Немає необхідності купувати мильну основу для варіння, відмінно підходять обмилки. Розглянемо кілька технік миловаріння в умовах кухні.

Підготовка робочого місця і інструментів

Заздалегідь підготуйте інструменти для роботи. Можна брати кухонний посуд, але після вже не можна використовувати для харчових продуктів.Вам знадобиться:

  • терка, ніж або блендер;
  • дошка обробна пластикова;
  • ємність для розігріву мильною крихти;
  • ємність для водяній лазні;
  • пластиковий/дерев’яний/скляний шпатель для перемішування мильної маси;
  • пензель для змазування форми жиром чи кремом;
  • форми для мила.

Форми можна використовувати від звичайної мильниці. Якщо потрібно виготовити фігурний брусок, використовують силікон для кондитерки. Ці форми дуже зручні, і маса у них застигає швидше. Іноді використовують тару з-під продуктів або дитячі іграшки для пісочниці.

Зверніть увагу! Не можна використовувати для розігріву мильної маси металевий посуд. Рекомендується термостійка ємність зі скла, пластику, кераміки.

Всі інструменти покладіть на стіл, після цього приступайте до роботи.

Поради, як правильно підготувати мильні залишки

Сухі обмилки попередньо подрібнюють на тертці або в блендері, щоб вони швидше растопились. Чим дрібніше буде мильна крихта, тим швидше приготується суміш.

Зверніть увагу! Тертку після мила можна використовувати для натирання овочів та сиру. Якщо використовуєте блендер, ретельно промивайте ножі від залишків мильної маси.

Якщо обмилки тонкі й сухі, їх можна розкришити за допомогою ножа. Стежте, щоб шматочки були приблизно однакового розміру. Занадто суху масу рекомендується зволожити молоком, вершками або трав’яним настоєм. Також дуже суху основу рекомендується витримати в гарячій воді.

Як розтопити мило в домашніх умовах: найпростіші способи

Натерту масу можна розтопити декількома способами: в мікрохвильовій печі, гарячою водою або на водяній бані.

Розпалювання обмылков на водяній бані

Це найбільш популярний метод роботи з мильною масою. Підготовлену крихту спочатку заливають гарячою (не киплячою) водою, залишають для розчинення, а потім доводять до гладкості на водяній бані.

Різнобарвна стружка не завжди перемішується в однорідну за кольором масу, але на якість готового продукту це не впливає. Брусок виходить плямистим, з розводами – і виглядає оригінально.

Розтоплюємо шматочки в мікрохвильовці

Щоб приготувати бруски в мікрохвильовці, потрібно так само подрібнити обмилки на тертці. Потім укладають крихту в форму і додають рідину: на стандартну мильницю йде столова ложка води або відвару.

Потім поміщають мильницю в НВЧ на 30 секунд. За цей час шматочки розплавляться, змішаються з вологою й утворюють моноліт. Залиште мильницю на добу для застигання.

На замітку! Спостерігайте, щоб маса в мікрохвильовці не закипіла.

Якщо у вас накопичилося багато обмылков, потрібно помістити крихту в тарілку або іншу посуд і розігріти в СВЧ. Потім у готову масу додають інші інгредієнти (гліцерин, олії) і заповнюють форми.

Багатьом господиням подобається варити мило саме в мікрохвильовці, тому що процес спрощується: не потрібно постійно помішувати шпателем, витрачати час. У печі бруски готуються за лічені секунди.

Тонкощі розтоплення господарського мила на плиті

Господарський шматок складається тільки з двох компонентів: натрієвої солі і жирних кислот. Саме ця основа є базовою для виготовлення туалетного мила.

Просто в неї потім додають ароматизатори, барвники, ароматизатори. Господарське мило з крихти готується точно так само, як і туалетне.

Як розтопити мило в домашніх умовах: поширені помилки

Недосвідчені в миловарінні господині часто допускають помилки. Найпоширенішими серед них є:

  1. Додавання всіх інгредієнтів в самому початку. Якщо ви варите мило на водяній бані, всі аромати зникнуть. Якщо продукт готується в мікрохвильовій печі, ароматизатори можна додавати відразу.
  2. Не можна використовувати хімічні барвники, так як вони шкідливі для шкіри рук.
  3. Не можна перевищувати пропорції добавок. Наприклад, на 100 г основи додають не більше 10 крапель ефірних масел.

Рекомендації по вибору мила

З якого мила найкраще варити домашнє косметичне? Розглянемо різницю в складі.

Звичайне

Туалетне мило готують, як і господарське, але в інших пропорціях. В ньому більше жирних кислот і менше лугу. Воно відмінно підходить для домашнього миловаріння.

Також використовують дитяче: у нього ще менше лугу. З брусочків дитячого варять саме делікатне мило для подарунків друзям і для себе.

Господарське

Цей сорт містить більше лугу, ніж жирних кислот, тому використовується для прання. Для рук господарське мило не підходить: буде сушити шкіру. Тому з обмылков краще робити бруски для прання та очищення поверхонь.

Ідеї для добавок: які кращі використовувати?

Різні ароматичні і відтінкові добавки зроблять з мила справжній шедевр. Щоб додати в мило нові інгредієнти, потрібно дати йому охолонути до 50 градусів.

Ідеї добавок:

  • ефірні аромати;
  • живильні масла;
  • барвник;
  • рослини;
  • скраби.

Ефірні масла набагато стійкішими і сильнішими ароматичних, тому досить додати кілька крапель для створення інтенсивного аромату. Запах вибирають за смаком. Однак пам’ятайте, що масло чайного дерева і гвоздики створюють нетиповий аромат, тому використовуйте їх у мінімальних кількостях.

Класична норма додавання ефірного масла – 15 мл на 340-350 г мильної маси.

Комусь подобається додавати натуральні спеції в мило, наприклад, корицю або кардамон. Це справа смаку. Пропорції – пара столових ложок на 350 г маси.

Живильні масла надають милу особливу м’якість, живлять шкіру. Застосовують вітаміни на масляній основі (А, Е) або косметичні масла – абрикосове, мигдальне і т. д. Можна додати трохи меду. Захоплюватися додаванням масел не варто, так як це негативно позначиться на затвердінні уваренной маси.

Мильні барвники купують в інтернеті або магазині декоративно-прикладного мистецтва. Досить додати кілька крапель на 350 мильної маси. Якщо необхідний більш інтенсивний колір, додайте ще трохи барвника.

Мило з додаванням рослинних компонентів і скрабу набуває унікальні очищаючі властивості. Застосовують морську сіль, кавову гущу, вівсянку, ромашку і календулу, мигдалеву борошно і т. д. Трави беруть як свіжі, так і сушені.

Відмінно підходить для очищення шкіри і видалення чорних крапок подрібнений активоване вугілля. Для зволоження сухої шкіри використовують гліцерин.

Також в мильну основу додають вершки, молоко, відвар лікарських трав (1 ст/л на 500 г стружки).

Якщо додають натуральні барвники (сік буряка або молоко), то термін придатності продукту зменшується. Використовуйте таке мило в першу чергу.

Як розтопити мило в домашніх умовах і залити у форму: майстер-клас для початківців

  1. Підготовлену стружку в обсязі 200 г заливаємо склянкою гарячої води і залишаємо до розм’якшення шматочків. На це піде приблизно пара годин. Потрібно періодично перемішувати складу шпателем, щоб шматочки розчинялися рівномірно.
  2. Поставте ємність з розм’якшеною масою на водяну баню і продовжуйте нагрівати. Якщо почне з’являтися пінка, видаляйте її шпателем.
  3. Нагрівайте до тих пір, поки не розчиняться всі дрібні шматочки, але не кип’ятіть.
  4. Зніміть ємність з плити і дайте трохи охолонути, потім додайте ароматизатори або інші інгредієнти. Ретельно перемішайте.
  5. У заздалегідь підготовлені і змащені жиром форми перекладіть шпателем розплавлену стружку. Форми змастити олією, кремом для рук, спиртом.
  6. Вирівняйте поверхню шпателем, видалити зайву масу.
  7. Залиште застигати при кімнатній температурі.

Якщо ви витримали пропорції співвідношення вологи до мильної стружці, брусок затвердіє за добу. Якщо він через добу залишається м’яким, залиште ще на день.

Обмилки, які завжди залишаються після використання бруска, можна і потрібно пускати в справу. Їх спочатку збирають в окрему тару, а потім варять мило. Протягом року збирається достатня кількість обмылков, з яких можна зварити 4-5 повноцінних бруска, а то й більше.

Домашнє мило відрізняється ароматом, м’якістю, користю для шкіри. Додавання різних інгредієнтів збагачує мильну основу поживними і пом’якшуючими речовинами. Красиво застиглий різнобарвний брусок, відлитий у формі сердечка або звірятка, буде відмінним подарунком на свято.

Фото розтопленого міла