Аплікація квітка: майстер-клас по створенню з кольорового паперу аплікацій в дитячому саду і початковій школі 1, 2, 3 класу

Робимо по кроках красиву аплікацію з паперовою квіткою на картонному аркуші. Шаблони, поради для вчителів і батьків, фотографії кожного виконуваного кроку і докладне керівництво для новачків.

Аплікація квітка з кольорового паперу — це захоплююче заняття для дітей, що допомагає розвивати творчі здібності, дрібну моторику і уяву. У цій статті ми розглянемо декілька простих способів створення квіткових аплікацій із кольорового паперу на різних рівнях складності.

Аплікація квітка з кольорового паперу для дитячого садка

Ромашки для підготовчої та молодшої групи

Для створення аплікації ромашки знадобляться круглі вирубки з білого і жовтого паперу, а також зелені смужки для листя. Діти можуть вирізати круги самостійно або використовувати готові вирубки.

Потім, на білому колі потрібно приклеїти жовте коло, а на зелені смужки приклеїти кола білого паперу для створення листя. Після цього, ромашки можна приклеїти на аркуш паперу, створюючи красиву композицію.

Роза для середньої групи

Для створення аплікації троянди знадобляться круглі вирубки з червоного паперу, зелені смужки для стебла і листя, а також клей і ножиці. Діти повинні спочатку вирізати кілька кіл різного розміру, а потім розрізати їх на пелюстки, які потрібно злегка загнути всередину. Потім, пелюстки потрібно склеїти разом, починаючи з самих великих, і додати листя і стебло.

Прості конвалії для середньої групи

Для створення аплікації конвалій знадобляться вирубки у формі пелюсток з білого і жовтого паперу, зелені смужки для листя і клей. Діти повинні спочатку вирізати пелюстки, потім скласти їх навпіл і приклеїти на зелені смужки для створення квітки. Додавання зелених листя і стебла доповнить композицію.

Квітка життя в блокаді для старшої групи

Для створення аплікації «Квітка життя в блокаді» знадобляться вирубки у формі пелюсток з різнокольорового паперу, зелені смужки для листя і клей. Ця аплікація є символ блокади Ленінграда під час Другої світової війни.

Діти повинні спочатку вирізати пелюстки у формі шестикутників різних кольорів. Шестикутники можуть бути різних розмірів і відтінків, що дозволить створити красивий і яскравий квітка. Потім, пелюстки потрібно скласти, починаючи з самого великого, і приклеїти їх разом, створюючи композицію квітки.

Коли квітка готовий, його треба прикріпити до зеленої смужці, яка стане стеблом квітки. Потім, можна додати кілька зелених листків, приклеївши їх до стебла.

Ця аплікація може стати гарною можливістю для обговорення історичних подій і подвигів людей під час важких часів. Розкажіть дітям про блокаду Ленінграда, про те, як люди виживали і боролися з голодом, і про те, як символічний «Квітка життя» давав їм надію і силу.

Діти також можуть оформити свої квітки на окремих аркушах паперу і створити колективну картину, яка буде нагадувати про те, як важливо боротися за життя і не втрачати надію навіть у найважчі часи.

Дитяча об’ємна аплікація квітка

Дитяча об’ємна аплікація квітка — це чудовий спосіб розвивати творчі навички і моторику рук у дітей. За допомогою такої аплікації можна створювати яскраві і барвисті квіти, які стануть відмінною прикрасою для класу, дитячої кімнати або для подарунка близьким.

Весняний півонія

Дитяча об’ємна аплікація квітка — це чудовий спосіб розвивати творчі навички і моторику рук у дітей. За допомогою такої аплікації можна створювати яскраві і барвисті квіти, які стануть відмінною прикрасою для класу, дитячої кімнати або для подарунка близьким.

Один з найкрасивіших кольорів, який можна зробити з допомогою об’ємної аплікації, — це весняний півонія. Щоб створити таку квітку, вам знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 • кольоровий папір (краще всього використовувати різні відтінки рожевого кольору);
 • зелена папір для листів;
 • ножиці;
 • клей.

Покрокова інструкція:

 1. Наріжте круглі пелюстки різних розмірів з різнокольорового паперу. Щоб створити об’ємний ефект, потрібно використовувати пелюстки різного розміру.
 2. Скрутіть смужку паперу для серцевини. Щоб квітка виглядав реалістичніше, можна використовувати жовту папір для серцевини.
 3. Почніть збирати квітка, клею пелюстки на скручену серцевину. Починайте з найбільших пелюсток, і поступово рухайтеся до менших.
 4. Наріжте листя зеленого паперу і приклейте їх до основи квітки. Листя можна зробити різних розмірів, щоб квітка виглядав більш об’ємним.

Ось і готовий весняний півонія, який можна використовувати для прикраси кімнати або подарувати близьким. Така квітка стане чудовою прикрасою до свята весни.

Літні гвоздики

Літні гвоздики — це ще один прекрасний квітка, який можна зробити з допомогою об’ємної аплікації. Діти можуть навчитися робити такі самі квіти і використовувати їх для створення барвистих букетів, листівок чи інших декоративних елементів.

Для створення літніх цвяшків знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 • кольоровий папір (краще всього використовувати різні відтінки рожевого кольору);
 • зелена папір для листів;
 • ножиці;
 • клей.

Інструкції з виготовлення:

 1. Наріжте довгі смужки паперу, які будуть служити пелюстками для квітки. Для кожної квітки потрібно нарізати близько 6-8 смужок паперу завдовжки приблизно 10 см.
 2. Скрутіть смужку паперу для серцевини, яка буде служити центром квітки. Рекомендується використовувати жовту або білу папір для серцевини.
 3. Почніть збирати квітка, клею пелюстки на скручену серцевину. Починайте з найбільших пелюсток, і поступово рухайтеся до менших. Для літніх цвяшків зазвичай використовуються 3-4 пелюстки різної довжини.
 4. Наріжте листя зеленого паперу і приклейте їх до основи квітки. Листя можна зробити різних розмірів, щоб квітка виглядав більш об’ємним.

Тепер у вас є гарний літній гвоздик, який можна використовувати для прикраси кімнати, створення букетів або прикріплення на листівки і подарунки. Повторюйте процес, щоб створювати безліч кольорів в різних колірних гамах і прикрашати ними світ навколо вас!

Букет маків у вазі

Букет маків у вазі — це красива і оригінальна композиція, яку можна створити за допомогою об’ємної аплікації. Це відмінний спосіб навчити дітей створювати об’ємні квіти і прикрашати свій будинок або класну кімнату.

Для створення букета маків у вазі знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 • червона папір для пелюсток маку;
 • зелена папір для листів;
 • біла папір для вази;
 • ножиці;
 • клей.

Інструкція:

 1. Наріжте довгі смужки червоного паперу, які будуть служити пелюстками для маку. Для кожної квітки потрібно нарізати близько 6-8 смужок паперу завдовжки приблизно 10 см.
 2. Почніть збирати квітка, клею пелюстки на скручену серцевину. Починайте з найбільших пелюсток, і поступово рухайтеся до менших. Для маку зазвичай використовуються 4-5 пелюсток різної довжини.
 3. Наріжте листя зеленого паперу і приклейте їх до основи квітки. Листя можна зробити різних розмірів, щоб квітка виглядав більш об’ємним.
 4. Наріжте білу папір на прямокутник і складіть його навпіл, щоб отримати форму вази. Приклейте бічні краю вази, щоб вона трималася на місці.
 5. Вставте готові квіти у вазу і розташуйте їх так, щоб вони виглядали як справжній букет маків.

Тепер у вас є гарний букет маків у вазі, який можна використовувати для прикраси кімнати або подарувати комусь близькому. Повторюйте процес, щоб створювати безліч кольорів в різних колірних гамах і прикрашати ними світ навколо вас!

Аплікація квітка з листя

Аплікації з листя — цікавий спосіб створення квіткових композицій, що не вимагає особливих матеріалів та інструментів. Розглянемо, як підготувати листя і провести майстер-клас для дітей.

Підготовка листя

Для створення аплікації з листя необхідно зібрати матеріали. Нам знадобляться:

 • Різнобарвні листя різних розмірів і форм.
 • Ножиці для обрізки листя, якщо потрібно.
 • Паперовий аркуш, на якому буде створюватися аплікація.
 • Клей.

Вибираємо листя потрібного кольору і форми. Якщо вони занадто великі, можна обрізати ножицями до потрібного розміру. Потім листя слід акуратно вимити і висушити на паперовому рушнику. Якщо на листках є білі плями або комахи, їх слід видалити.

Майстер-клас для дітей та варіанти презентацій

Майстер-клас зі створення аплікації з листя може стати цікавим заняттям для дітей. Можна запропонувати дітям наступний алгоритм дій:

 1. Підготувати робоче місце. Розкласти на столі аркуш паперу і листя різних кольорів.
 2. Подумати над ідеєю аплікації. Можна зробити простий букет, квітуче дерево або абстрактний візерунок.
 3. Почати наносити клей на листя і приклеювати їх на паперовий аркуш відповідно до задуманої ідеєю. Листя можна розрізати на шматочки, щоб створити потрібну форму.
 4. Доповнити аплікацію іншими деталями, наприклад, стеблами або травою. Використовувати можна будь-які додаткові матеріали, наприклад, шматочки тканини або нитки.
 5. Дати аплікації висохнути.

Також можна використовувати готові шаблони для створення аплікації з листя. Наприклад, можна роздрукувати контур квітки на папері і використовувати його як основу для створення аплікації. Діти можуть придумувати свої власні ідеї і творити в своє задоволення.

Квіти в техніці орігамі

Однією з найбільш популярних технік для створення аплікацій є орігамі. Ця техніка дозволяє виготовляти квіти з паперу різної форми і кольору. Квіти орігамі можуть використовуватися як прикраса для карток, подарунків, кімнати та багато чого іншого.

Щоб почати створювати квіти в техніці орігамі, необхідно знати декілька базових прийомів і принципів. Ось кілька видів квітів, які ви можете створити за допомогою орігамі.

Лілії

Лілії є одними з найбільш популярних кольорів, які можна створити за допомогою орігамі. Для створення листя і квіток вам знадобиться прямокутний аркуш паперу, який ви спочатку складіть навпіл, а потім розгорнете.

Потім складіть кути папери на діагоналі, щоб отримати трикутник, і знову розгорніть папір. Повторіть цю дію для іншої сторони. Потім складіть папір уздовж лінії на половину, щоб створити головний згин, який буде розділяти пелюстки.

Троянди

Троянди також можуть бути створені за допомогою орігамі. Для створення пелюсток троянди вам потрібен квадратний аркуш паперу. Спочатку складіть його навпіл, щоб створити трикутник, а потім розгорніть.

Потім складіть папір по діагоналі, щоб отримати ще один трикутник, і знову розгорніть. Потім складіть папір уздовж двох протилежних сторін до центру, щоб створити головний згин. За допомогою ножиць виріжте пелюстки у формі півкіл і надайте їм потрібну форму.

Аплікація квітів — це захоплююче заняття для дітей всіх віків. Використовуючи різні матеріали, такі як кольоровий папір, листя або папір для орігамі, можна створювати красиві і яскраві квіткові композиції. Це допоможе дітям розвивати творчі здібності, дрібну моторику, уяву і поліпшити координацію рухів.

Фото ідеї аплікацій з фетру