Геометрична аплікація (114 фото): шаблони з геометричних фігур для дітей дитячого саду ишколу 1, 2, 3, 4 класу

Розповідаємо, що таке геометрична аплікація, які бувають різновиди, як правильно підготуватися до заняття, які матеріали та інструменти для дитини вибрати.

Геометрична аплікація, заснована на склеюванні многосоставных композицій з різних фігур, це захоплююче заняття для всієї родини.

В рамках такого творчого процесу дитина, створює виріб, вчиться мислити з опорою на логіку, обдумуючи можливі варіанти складання комбінацій малюнка. Вивчаючи таким чином різноманіття плоских геометричних форм та основних кольорів, ми допомагаємо розвитку у дітей сприйняття і пам’яті, мислення, дрібної моторики та естетичного смаку.

У цій статті ми зібрали найцікавіші ідеї аплікацій і забезпечили їх покроковим описом, щоб навіть самі юні майстри змогли освоїти цей вид рукоділля.

Геометрична аплікація: варіанти виробів для дошкільнят

Знайомити малюка з найпростішими геометричними формами варто з раннього дошкільного віку, роблячи це в ігровій, невимушеній формі. Відмінним варіантом для дидактичних і творчих ігор стане створення аплікацій з плоских фігур,- так дитина швидше запам’ятає нові знання.

Перед початком занять підготуйте робоче місце та організувати його таким чином, щоб зручно було всім учасникам процесу.

 • Приберіть зайві предмети з робочої поверхні і накрийте стіл клейонкою;
 • З кольорового паперу виріжте розмаїття різнокольорових фігур — кола, овали, трикутники, квадрати;
 • Підготуйте безпечні ножиці, клей-олівець, картонну основу для поробки.

Вибір конкретної ідеї для творчості повинен ґрунтуватися в першу чергу на інтереси і вподобання дошкільника,- так вам вдасться зацікавити його у створенні паперової композиції.

Прості ідеї для молодшої групи

Молодший дошкільний вік відрізняється мінімальною концентрацією уваги, непосидючістю й енергійністю, тому заняття по створенню вироби повинно бути короткочасним, але цікавим.

Приступати до процесу варто в ігровій формі,- розкажіть малюкові захоплюючу історію, наприклад, про непосидючу гусеницю, яка поспішає на свято, і разом з дитиною зберіть її з геометричних фігур.

Важливим критерієм успішності проведеного творчого заняття є наочність. Перед тим як приступити до склеювання деталей, покажіть дошкільнику приклад, який стане для нього зразком.

Вироби для середньої групи

З розвитком дитини удосконалюються і його практичні навички,- до п’яти років він не тільки знає більшість простих фігур, але й може порахувати їх кількість у межах 10.

Саме в цей період розвитку багато діти знайомляться з ножицями, опановуючи майстерністю вирізання і розвиваючи тим самим дрібну моторику.

 • Щоб створити аплікацію з геометричних фігур «Тропіки», підготуйте круги з різнокольорового паперу — 4 для тіла папуги, 4 для хвоста, по одному для дзьоба і мордочки, і кілька для пальмового листя, а також один прямокутник для стовбура пальми;
 • На картонну основу приклейте стовбур дерева, а потім додайте листя з складених навпіл зелених овалів або кіл;
 • На один з листя «посадіть» папуги — два повних кола стануть тілом і головою, ще два — складеними крилами. Пір’я для хвоста і дзьоб формують аналогічно з складених круглих деталей.

За допомогою фломастера додайте відсутні деталі — очі, обриси пір’я і банани на деревах.

Чим зайняти дошкільника середнього віку

Для дітей старшого дошкільного віку підійдуть ідеї виробів, які базуються на комбінуванні різних геометричних елементів в многосоставную композицію.

У список використовуваних деталей можна додавати багатокутники, які діти можуть вирізати самостійно. Оптимальним варіантом може стати поєднання в одному виробі різних технік.

У рамках втілення незвичайної геометричної аплікації можна розглянути ідею, де одночасно задіяні малювання фарбами або фломастерами (промальовування фону, деталей), квілінг (додавання обсягу складовим картини) і найпростіша аплікація (опрацювання основних фігур).

Цікаві саморобки для дітей підготовчої групи

На рубежі дошкільного етапу життя діти вже щосили готуються до школи, відвідую додаткові заняття з основних загальноосвітніх предметів та гуртки за інтересами.

Спектр їх умінь і навичок досить широкий у порівнянні з групами молодшого та середнього віку, а значить вони в змозі втілити в життя сложносоставные вироби.

Цікавою для дитини ідеєю може стати створення кота в техніці геометричної аплікації. Наприкінці заняття можна довірити дошкільники самостійно підписати роботу.

 • Підготуйте необхідні інструменти та матеріали: ножиці, кольоровий папір, клей-олівець, кольорові олівці і фломастери, аркуш паперу для основи;
 • Заздалегідь виріжте з кольорового паперу певного кольору прямокутники і квадрати різного розміру;
 • Поясніть дитині принцип створення одних фігур з інших (кола з квадратів, трикутників з прямокутників) і довірте йому формування нових деталей;
 • На паперову основу приклейте трикутник, який стане тілом кота, і коло для голови;
 • З маленьких трикутників сформуйте вушка, а з двох овалів, складених разом, вібриси.

Фломастером домалюйте вуса, лапи, хвіст і очі кота.

Геометричні аплікації для школи

Школярі, в повній мірі адаптувалися до шкільної навчальної програми і вже мають уявлення про більшість базових геометричних фігур, цілком можуть виконати відносно складні вироби без участі дорослого, але з його контролем.

Хлопці початкових класів відмінно володіють навичками вирізування, бо їм вже можна довірити самостійне формування заготовок для майбутньої композиції.

Початкові класи: клеїмо фігурки тварин

Юні творці 6-7 років дуже люблять створювати композиції на фаунистическую тематику,- приміром, клеїти багатоскладові аплікації диких і домашніх тварин з геометричних фігур.

Для того щоб зробити «геометричну» сову, вам знадобиться кольоровий папір, олівці, ножиці і клей ПВА. Попросіть дитину самостійно вирізати фігури за зразком, вказавши їх кількість і показавши начерк майбутньої роботи.

 • На зворотний бік великого кола з боків приклейте два овалу, складених навпіл, а потім переверніть елементи і зафіксуйте їх на паперовій основі;
 • В нижній частині тіла майбутньої сови приклейте по два півкола з кожної сторони, імітуючи лапки;
 • З білих кіл сформуйте очі і намалюйте зіниці;
 • Жовтий трикутник послужить носом для птиці, а коричневий в тон основному кольору — верхньою частиною голови;
 • Залишається тільки приклеїти вушка з невеликих складених навпіл овалів, і готова аплікація.

За бажанням готову композицію можна декорувати додатковими матеріалами — стразами, блискітками або наклейками.

Сюжетні вироби для 3-4 класів

Діти 9-10 років уже здатні до самостійного створення картин з безлічі складових частин без єдиного зразка, спираючись на свою фантазію.

Дорослий, який супроводжує процес створення аплікації, може вказати тему роботи,- наприклад, «літо в селі», «морська подорож», «російські народні казки». Виходячи із зазначеної ідеї школяр придумує сюжет, розробляє концепцію його втілення і готує необхідні геометричні елементи.

Математична аплікація: цікаві ідеї

Заняття з розвитку творчого потенціалу дитини безпосередньо пов’язані з іншими видами його діяльності, у тому числі з формуванням базових математичних уявлень про форми, величини, кількості предметів, їх розташування у просторі.

Математична аплікація поєднує в собі роботу з математичними операціями та однойменну техніку прикладного мистецтва. Дітям початкових класів можна запропонувати наступну ідею математичної аплікації.

 • Заздалегідь підготуйте малюнок паровоза з різних геометричних фігур;
 • Дайте дітям завдання виміряти малюнок і зробити креслення деталей на папері, орієнтуючись на клітинки зошити;
 • Після складання креслення школярі вирізують елементи і склеюють їх в єдину композицію на картонну основу.

Подібне заняття гарантує всебічний розвиток дитини, формуючи математичні уявлення і допомагаючи реалізувати творчий потенціал.

Геометрична аплікація з кольорового паперу

Будь-яке творче справу повинно викликати живий інтерес у дитини і приносити йому задоволення,- тільки тоді від подібного процесу буде практична користь. Прямий обов’язок батьків або педагога, який організовує заняття, полягає в залученні дошкільнят в роботу, наданні допомоги і підтримки.

Важливо перебувати поруч протягом кожного етапу рукоділля, заохочувати малюка і хвалити його за нові звершення.

Ракета з простих фігур

Аплікація «Ракета» вважається однією з найпростіших композицій для освоєння дітьми дошкільного віку. Для втілення космічної тематики в життя необхідно підготувати наступні фігури:

 • Прямокутники — 1 шт;
 • Прямокутні смуги — 4-5 шт;
 • Круги — 2 шт;
 • Трикутники — 4 шт.

Поставте перед дитиною зразок готової роботи і запропонуйте почати приклеювати елементи до картонній основі. Першим на клей фіксують корпус ракети, потім вікна і ніс літального апарату.

По боках приклейте «крила», а в нижній частині — трикутний «хвіст». Залишається тільки додати прямокутні смуги, що імітують викид палива, і виріб з простих фігур готова.

«Геометричні» звірята

Один з перших уроків створення многосоставных аплікацій з геометричних фігур вважається створення найпростіших звірів,- сов, мишей, собак, ведмежат. Їх втілення базується на комбінуванні фігур різних квітів і розмірів.

Для того щоб зробити милого північного пінгвіна, вам знадобиться коло чорного кольору, по одному півколу чорного і білого кольорів і три помаранчевих трикутника. З першої деталі формується голова птиці, з решти напівкіл — тіло і крило; трикутники послужать для створення лапок пінгвіна і дзьоба. Не вистачає тільки око,- їх дорослий або сама дитина може домалювати олівцями.

Курочка з курчам

Спробуйте відмовитися від банального поетапного складання геометричної аплікації на користь інтерактивного заняття в ігровій формі. В якості прикладу такого методу розвитку творчих здібностей пропонуємо розглянути ідею створення курчати з куркою з математичних фігур.

На білому аркуші паперу намалюйте курку, травичку, сонце з хмарами і контури майбутніх «круглих» курчат. З жовтого картону виріжте кола різного розміру і трикутники для майбутніх клювиков.

Попросіть дитину вгадати, чого не вистачає на картині і як це виправити,- діти дошкільного віку здатні розрізнити відсутність курчат і зрозуміти, з чого їх можна зробити. Залишається тільки приклеїти на основу деталі аплікації, сформувавши їх них птахів, і домалювати відсутні деталі фломастером.

Фото ідеї геометричних аплікацій