Будка для собаки своїми руками: фото, четрежи, схема складання з дощок, картону, піддонів, дерева в домашніх умовах для великої і маленької собаки

Інструкція від майстра, як зробити красиву будку для собаки своїми руками з дощок, фанери, панелей ПВХ і інших підручних будівельних матеріалів. Фото кожного етапу зведення і приклади готових конструкцій для натхнення.

У своєму притулок вихованець ховається від вітру, сонця і спеки, від опадів і холоду. Та й дружба собаки з людиною деколи така, що між ними складається повне взаєморозуміння.

Молодший друг емоційно і печалиться, і радіє, як людина, єдина відмінність в тому, що не говорить. Тому іноді господар будує своєму вихованцеві не просто будку, а міні «котедж». Можна реалізувати проекти таких міні будиночків з різних матеріалів цікавих конструкцій.

З чого почати роботу?

Основні вимоги для будови:

  • Можливість зберігати внутрішній простір чистим і сухим.
  • Дах не повинна протікати.
  • В будці має бути досить багато повітря, але без проникаючих протягів.

В залежності від розмірів, їх умовно ділять:

  1. На породи великих собак, це доги, вівчарки, сенбернари, мастифи та інші.
  2. Середньої величини — це, бультер’єри, шарпеї, боксери і т. п.
  3. Маленькі – це пекінеси, тер’єри, такси та інші.

Габарити будиночка повинні бути оптимальними, і розраховуються в залежності від породи вихованця.

Виконання замірів: вибір оптимального розміру буди

Орієнтовні габарити, вимірювані в сантиметрах, під різні розміри тварин:

  • Для великих – розміри строения140х100х90 і лазу 40х60.
  • Середніх – будова 120х80х80, вхід 35х50.
  • Дрібних – будова 70х50х60, вхід 30х40.

Оскільки тварини бувають нестандартні, габарити буди краще розраховувати наступним чином:

  • Глибина вираховується по довжині вихованця, що лежить на животі, точніше від кігтів витягнутих передніх лап до кінця хвоста з плюсом в 5 див.
  • Переважніше форма квадратна, оскільки в ній вихованець може розташовуватися на всі боки.
  • Вхідний отвір може бути виконано геометрично абсолютно різним і повинна дозволяти легко входити і залишати укриття. Висоту лазу роблять на 10 см менше зростання в холці. А ось ширину вирізують на 10 см ширше собачої грудей.
  • Зайве простір планувати не варто, холоду тварині буде складніше зігріватися.

Складання креслення

Перед початком робіт по виготовленню будови робиться креслення або ескіз. Прості конструкції легко виконати самостійно. Складні форми викликають труднощі, тому слід в інтернеті підібрати прийнятний проект.

При складанні проекту слід врахувати деякі моменти:

  • Лаз змістити від центру у бік.
  • Дах односкатную легше виготовити і собаки часом воліють на ній відпочивати.
  • Знімна дах дозволить без праці проводити прибирання приміщення.
  • Будиночок поставити на поміст, виключивши підтоплення водою.

Які матеріали підібрати для будки з ніжною турботою про вихованця

Це звичайні матеріали, що застосовуються на будь-якому будівництві. Головне дотримати вимоги: зручність, безпека, довговічність і практичність.

Деревина

Дуже практичний варіант. Плахи хвойних порід найбільш довговічні і прості при роботі. У дерев’яних будах влітку прохолодно, а взимку краще зберігається тепло.

Внутрішню поверхню можна обробити рубанком або залишити необробленої. Обробка лаком, фарбою і ін. засобами може створювати стійкі хімічні запахи. Небажані для нюху собаки. Надання декору зовнішній стороні залежить від індивідуальних бажань господаря.

Дошка паркетна

Це досить дорогий матеріал і частіше використовується при будівництві елітних котеджах. Підібрати матеріал можна під будь-який стиль загального інтер’єру садиби. Використання її для зовнішньої обробки будиночка для улюбленого вихованця, створює прекрасний вигляд, який буде додатковою прикрасою садиби.

Піддони

Якщо є можливість придбати на складах дерев’яні піддони, то це значно спростить роботу. Їх використання для буди досить ефективний і недорогий спосіб. Вони будуть гарним підставою для нарощування на них стін і даху. Їх можна легко підігнати під потрібний розмір будки. Потім піддони розбираються і плашки, оброблені рубанком, підуть на збір з них стін і даху.

Натуральний камінь

Використання натурального каменю для будиночка гармонійно співпаде з інтер’єром садиби, якщо цей матеріал використаний при будівництві парканів, і фундаменту будівлі. При цьому слід враховувати, що робота з природним каменем дуже трудомістка і вимагає певних навичок при будівництві. А також внутрішній простір продється додатково утеплити.

В якості нього вибирають щільний Піноплекс, виготовлений з полістиролу. Цей матеріал володіє біологічною стійкістю і низькою теплопровідністю.

Види конструкцій

При виборі проекту слід визначитися з верхньою частиною будови, виходячи з фінансових можливостей і породи собаки. Зазвичай використовують такі варіанти:

Односхила

Проста конструкція з односхилим дахом, крім основного призначення, може служити спостережним пунктом для собаки при охороні ввіреного їй ділянки. Вона повинна мати нахил для стоку дощової води, а розмір повинен дозволяти собаці вільно розташовуватися в зручній позі.

Двосхилий

Трохи складніше у виготовленні дах двосхилий, вона виглядає більш привабливо. При такому варіанті краще встановити стелю, що розділяє житлове приміщення від горища.

Обсяг внутрішнього простору при цьому не зменшиться, а в зимовий час собаці легше зберігати тепло. Корисним додатковим елементом будиночка стане продовження верху, навіс або невелика веранда. Вихованцеві він не завадить виконувати функцію сторожа, але зате прикриє від спекотного сонця або опадів.

Поради по утепленню будки

Багато породи собак добре переносять холод при вуличному зміст. Для теплолюбних порід необхідно утеплювати житло. Для цього стіни, стелю і підлогу роблять двошаровими і застосовують різні матеріали для кожної деталі будови.

Утеплення даху

  1. Виконати двошарове полотно з повітряним прошарком.
  2. Застосувати утеплювач, базальт або мінеральну вату.

Варіанти теплих стін

  1. Пінопласт. Укладається в міжшарової простір. Не гниє. Відмінно зберігає тепло.
  2. Найсучасніший матеріал, пінополіуретан. Напилюється на бічні поверхні і щілини. Безпечний для здоров’я тварин, не деформується.

Укритий лаз

  1. ПВХ завіса використовується як раз там, де незручно чи не треба ставити двері. Еластичність матеріалу дозволяє вихованцеві безперешкодно пересуватися. Прозора структура не розтягується і легко миється. Однак він має обмеження по використанню при температурі нижче мінус 5 градусів.
  2. Брезентовий тканина. Її зміцнюють на дерев’яній рамці лазу і обтяжують низ, щоб полотно не здувало вітром.

Тепла підлога

Не бажано закривати поверхню підлоги утеплювачами – це дуже шкідливо для собаки. Досить утепленій будки, соломи або сіна в якості підстилки і фіранки на вході. Використання повсті для утеплення в деяких випадках призводить до появи шкідливих комах, таких як блохи і кліщі, що згубно впливає на здоров’я вихованців.

Будівництво будки в домашніх умовах

При досить великий товариськості, собаці потрібен спокій у самоті. Особливо важливо усамітнитися вихованцеві, коли в оточенні відбуваються гучні посиденьки у господаря або гучні природні звуки. Вимоги до домашніх будок менш суворі. Їх можна виготовити з підручних легких матеріалів.

  • Великим вихованцям будиночки робити краще з фанери.
  • Маленьким годитися картонна коробка.

Зовнішній вигляд може нагадувати будиночок з вікнами і дахом. Деякі моделі можна виготовити у вигляді норок і колисок. Дбайливі господині обшивають зовнішню і внутрішню частини м’якими цікавими тканинами або навіть в’язаними виробами. В таких умовах домашні песики не відмовляються від м’якого матрацика. Загалом можливості безмежні, багато залежить від фантазії і здібностей окремої людини.

Велика будка для вольєра

Коли необхідно обмежити свободу переміщення собаки, то для неї будують вольєр з будкою. При виборі місця для вольєра враховується важливі моменти:

  1. Вибирають місце, віддалене від різних запахів, вони можуть знижувати собачий нюх.
  2. Не примикати до вулиці або дорозі, сторонні і гучні звуки турбують вихованця.
  3. Відкрита частина вольєра повинна дозволяти собаці спостерігати за хвірткою і внутрішнім двором садиби.
  4. Глуха частину вольєра повинна захищати простір від вітру і дощу.
  5. Визначившись з місцем, роблять ескіз. Це дозволить уникнути в подальшому помилок.
  6. Розмір вольєра, наприклад, для вівчарки, повинен бути не менше 8 квадратних метрів.
  7. Висота в зростання господаря, причому собака повинна вставати на задні ноги в повний зріст.
  8. Двері повинна розчинятися всередину, це не дозволить тварині її відкривати.
  9. Глухі боку вольєра краще зашити дошками.
  10. Підлога робиться дерев’яним, щілини між дошками не допускаються, це може пошкодити кігті і лапи собаки.
  11. Підстава краще підняти над землею.
  12. Для цього викласти опорні стовпчики, на які зміцнюються несучі балки. До них кріпиться загальний каркас з металу або бруса. При цьому залишається невеликий простір для провітрювання під підлогою.
  13. Уздовж відкритої частини вольєра встановлюється досить міцна металева сітка.
  14. Дах крити можна будь-яким доступним покрівельним матеріалом. При цьому вона повинна бути досить міцною, щоб витримувати на ній людини, наприклад, під час прибирання снігу.

Будка для сторожових собак середніх розмірів

Зростання у них не перевищує 80 см, а довжина 120 див. Внутрішній об’єм повинен дати вихованцеві можливість стояти в повний зріст, і при цьому розгортатися всередині, а лаз не повинен стискувати тварина при вході і виході з буди. Кращий матеріал для будки дерево, сухі дошки, переважно хвойних порід.

Основні етапи роботи:

  1. Поверхня дощок обробити рубанком.
  2. Односкатную дах зробити з невеликим ухилом в протилежну сторону від входу для стоку дощової води і покрити її непромокальним будівельним матеріалом.
  3. Верх краще виконати знімним, це спростить прибирання приміщення.
  4. Каркас зібрати з брусків. Внутрішню частину простору утеплити.
  5. Зовнішню поверхню будки можна покрити олійною фарбою або морилкою.
  6. Для створення комфорту улюбленцю можна постелити солому, сіно або килимок.
  7. Всі тонкощі роботи при виготовленні житла з підігрівом

Домашнім вихованцям, які погано переносять холоду, потрібні спеціальні пристосування для підігріву:

  1. Дах, бічні стіни і підлогу виконають двошаровими.
  2. Цей простір заповнюється теплоізоляційним матеріалом типу мінеральна вата або пінопласт.
  3. На лаз можна повісити гнучкий матеріал.

У сильні морози потрібно додатково обігрівати приміщення. Фахівці рекомендують не перевищувати температуру всередині вище 10 градусів. Для підігріву добре підійде:

  1. ІЧ – плівка, це тонка полімерна пластина, рівномірно розігрівається по всій поверхні до + 45 градусів.
  2. У спеціалізованих магазинах або в інтернеті можна знайти спеціальні електричні килимки для тварин, температура в них не перевищує 40 градусів. Слід пам’ятати, що електричний підігрів для тварин становить небезпеку ураження струмом 220 вольт і є пожежонебезпечним. Тварини можуть роздерти або погризти. Тому підігріваючі килимки і панелі слід закрити латами.

Таким чином, конструкція будиночка, виконана самостійно і з високою якістю, буде стійка і приваблива, як для тварини, так і для загального інтер’єру двору. А також заощадити пристойні гроші.

Фото новинки саморобних будок для собак