Особливості валяння з вовни (фелтінг) маленьких фігурок, красивих звіряток, корисних речей для прикраси інтер’єру квартири своїми руками. Опис для початківців сухій і мокрій техніки обробки вовни.
Вироби, виготовлені з натуральної вовни в техніці фелтінг, мають милим виглядом і привертають увагу кожного. У даній статті представлені докладні інструкції по створенню вироби в техніці валяння з вовни своїми руками.
Валяння з вовни (фелтінг): короткий опис технік
Є кілька різних видів валяння волокон вовни своїми руками. В техніці першого — мокрого валяння процес здійснюється за допомогою води з милом і за допомогою тертя вовняних волокон.
Такий варіант підходить для виготовлення речей, які не мають ніякого об’єму. Цей метод чудово дозволяє створювати різні об’ємні вироби у вигляді сувенірів, прикрас та іграшок. Також, найчастіше використовується змішання 2 варіантів для створення однієї речі.
Сухе валяння
Сухий метод валяння вовни досить схожий на попередній, однак, для нього одні потрібна вода. Завдяки цьому валяти вовну можна в будь-який момент і на будь-якому просторі.
Однак, крім голки може знадобитися невелика підкладка. У цьому методі найкраще протикати шерсть за допомогою вигнутої голки. Завдяки цьому шерсть буде міцно сплетаться дрібними волокнами і добре фіксуватися в готовому виробі. Таким чином готовий виріб буде мати рівну форму.
Мокре валяння
Дана методика роботи з вовною отримала своє поширення завдяки створенню валянок в більш ранній час. Ця частина гардеробу створювалася ще в Русі, і могла закрити навіть і саму неприємну погоду.
Методом валяння вовни за допомогою мильного розчину створюються покривала, прикраси для одягу, декоративні елементи для волосся і багато іншого. Для того щоб працювати такою методикою, потрібно розмочити волокно, додати барвник і перемішати.
В результаті вийде рівне і гладке полотно, з якого створюються певні деталі виробів. Для більш м’якої вовни в рідину додається мило, матеріал перемішується за допомогою голки.
Шерсть для роботи: яку краще вибрати?
Для створення виробів слід віддати перевагу матеріалу, що складається тільки з натуральних ворсинок. Однак, не слід звертати увагу на його походження. Більш комфортною є шерсть, схожа на овечу. В її складі товсті частки і елементи, які є остевими, а також затримає багато пухнастих ворсинок.
Легкість валяння залежить від товщини вовняної нитки — чим вона тонша, тим швидше створюється вироби і тим більш м’яким вийде готова іграшка.
- Овеча шерсть — дуже жорстка і з більш великими складовими. З неї чудово виходить теплі покривала, взуття, декоративні сумки та багато іншого. Головна умова для таких виробів — вони не будуть стикатися з шкірою.
- Верблюжа шерсть є досить тонкою і легкою, володіє невеликими завитками. Є ідеальним матеріалом для виготовлення своїми руками ковдри, іграшок і інших варіантів, в яких не потрібно основна частина.
- Вычесанная овеча вовна. З неї часто створюється основа виробів. На неї в подальшому викладаються інші кольори. Використовується для 2 видів валяння.
- Рівниця є слабо скрученої прясти з вовни, з допомогою якої прикрашають готові вироби. Її можна прати в машинці для отримання більш гладкою і рівномірної поверхні.
- Топсі. Матеріал являє собою пухові ворсинки у вигляді великої стрічки. Застосовується для створення рукавиць, шалей і інших варіантів комфортних речей. Використовується при 2 методи валяння.
- Выбеленка. Застосовується для створення неконтрастного фону на готових виробах, так як є освітлений вовною вівці. Також, шерсть можна забарвити будинку.
- Мериносова вовна є м’яким, відмінно піддається валянню і використовується для всіх типів. У деяких матеріалах знаходяться шовк, завдяки якому меринос стає гладким і блискучим.
- Карточес. Друга назва цього матеріалу — вовняна вата. Такий варіант відмінно підходить для методу сухого валяння, так як утворює ідеальну і досить грубу поверхню. Часто майстрині виготовляють з неї зручні домашні речі.
Набір інструментів для роботи
Для валяння знадобляться спеціальні голки:
- Міцні голки у формі трикутника. Використовуються в цілях корекції невеликих деталей у виробі.
- Голка з середньою товщиною використовується для додання готовому виробу потрібної форми і виду.
- За допомогою тонких голок у формі зірочок можна наносити остаточні деталі.
Чим вище нумерація на голці, тим менше виріб. Для того щоб створити у вироби шерсть, використовуються голки з зворотним ходом.
Також, знадобиться щітка для процесу уваливания вовни. Це дозволяє захистити пальці від уколів гострою голкою в процесі валяння. На інструмент кладеться невелика частина вовни, протикається гострою голкою до необхідної щільності. Для додаткової запобіжні заходи використовуються наперстки.
Також, використовується декоративні елементи для прикраси готових виробів — стрічки, бісер, очі і багато іншого.
Валяння з вовни для початківців
Далі представлені різні варіанти для валяння виробів з натуральної вовни своїми руками. Докладні інструкції дозволять створити ідеальну іграшку, яка буде справжнім втіленням мрії.
Ляльки для маленьких дівчаток
Послідовність створення ляльки з вовни своїми руками:
- З вовни будь-якого виду потрібно видаляти щільна фігура яйця. З великого шматка інший вовни створюється невеликий циліндр у формі шиї.
- З маленьких окремих шматочків матеріалу виготовляються детальні риси обличчя майбутньої ляльки — ніс, губи, лоб. Дуже важливо дотримуватися пропорції обличчя і голови.
- Додається мала кількість вовни для створення об’єму. В процесі валяння потрібно перевіряти симетрію і рівність виріб. Для цього деталь повертається в профіль і розглядається з усіх сторін.
- За допомогою невеликого шматочка вирівнюється форма носа. Також, створюється дуга над бровами і вухами, створюються брови і прикріплюються на обличчя.
- З невеликих шматочків вовни створюються руки і ноги.
- З вовни уваливается тіло. До нього прикріплюються руки і ноги ляльки. Також, формується фігура.
- Далі прикріплюється готова голова ляльки.
- Закінчення роботи формується фігура і коригується недоліки.
- Якщо вовни оранжевого кольору формується зачіска і волосся лялька, за допомогою загостреної голки прикріплюються до голови.
- За допомогою клею прикріплюються декоративні деталі у вигляді очей, прикрашаються губи, щоки.
- З тканини створюється одяг, в яку буде одягатися лялька.
Красиві м’які іграшки для дітей
- Невеликі шматочки білої вовни прикладаються до готової основі для поробки. Матеріал придавлюється за допомогою загострене товстої голки. Важливо створювати рівну поверхню.
- Подібним методом створюється 2 і 3 кулю, які будуть трохи меншого розміру. Вироби з’єднуються між собою, а разом з’єднання прикладається невелику кількість вовни для розрівнювання.
- Для створення ручок з білої вовни звалюються невеликі шматочки і прикладаються до середнього кульці.
- За допомогою декоративних деталей оформляються голова і обличчя сніговика за допомогою товстої загостреною голки створюється півкола для посмішки на обличчі.
Валянки і домашні тапочки своїми руками
- З теплою і жорсткої вовни створюється підстави валянок.
- За допомогою цієї вовни виготовляється носочок і задня основа взуття.
- З використанням такої ж вовни створюються стінки взуття.
- При бажанні можна пришити більш міцну підошву на підставу валянок.
- Валяння з вовни: покроковий майстер-клас з картинками.
Для створення якісної іграшки методом валяння можна створити ідеальне виріб. Далі представлені різні схеми по валянню власними руками.
Незвичайна брошка
- Для створення брошки у формі метелика потрібно обрати 2 або 3 різних кольори і одного кольору звалюється підстава крилець.
- З іншого кольору створюються окремі деталі, уваливаются на основу метелики.
- З чорної пряжі створюється тулуб метелика і розташована в центрі тварини. Також, з чорної вовни створюються вусики.
- Отриманий виріб прикріплюється до основи брошки.
Фігурка котика
- З рудої шерсті уваливается підстава котика.
- За допомогою гострої голки створюється голова тварини. З невеликих шматочків вовни створюються вушка, носик і також прикріплюється до голови.
- Створюється хвостик, прикріплюється до тулуба котика.
- З невеликих шматочків вовни створюються лапки, на кінці поділяються на 4 пальчика. Деталі прикріплюються до тулуба.
- За допомогою декоративних деталей створюються вусики, очі, брови котика.
Вовняна акварель: важливі нюанси
Вовняна акварель – це досить захоплюючий процес створення повноцінних картин. За допомогою натуральної пряжі різних кольорів, можна створити різноманітні візерунки на підставі.
Однак, до важливих нюансів відноситься:
- Необхідність використання спеціальних інструментів – загострених голок.
- Можливість використання двох технік – мокру і суху.
- Кольори вовни повинні поєднуватися між собою.
Валяння з вовни своїми руками — це досить захоплюючий процес, який захоплює як дітей, так і дорослих. Готові вироби володіють оригінальним і яскравим оформленням, завдяки чому стануть головним акцентом в інтер’єрі.