Вироби з гудзиків своїми руками: фото ідеї, схеми і покрокові майстер-класи для дітей в школу, деиский сад і для початківців

Приклади виробів з ґудзиків, які швидко і легко можна зробити своїми руками на уроці в школі або в домашніх умовах разом з дитиною. Фотографії готових робіт для натхнення.

Гудзики — універсальна фурнітура для одягу, ніхто навіть не думає про те, щоб використовувати їх як-то інакше. Але багато господинь раніше, викидаючи непотрібний одяг, обов’язково їх отпарывали — а раптом знадобляться. І адже правда, повсякденний аксесуар так само може легко стати цікавим прикрасою або виробом для дому. А не просто лежати в коробці «на всякий випадок».

Вироби з ґудзиків: декор для будинку своїми руками

Використовувати ґудзики необов’язково тільки за прямим призначенням. З них можна творити цілі шедеври своїми руками від простих до найскладніших. Придумати що-то не так важко, як втілити в життя.

Безсумнівно, досвідчені умільці можуть дати ідею, тільки глянувши на матеріали. А в гудзиках немає особливої складності — з них щось створити може навіть дилетант у ручній роботі.

Першим кроком, звичайно ж, визначитися з тим, що робити. Зобов’язано гудзики використовуються для декору будинку. Такі вироби займають час, допомагають позбавитися від зайвих покладів мотлоху і створити оригінальну річ.

Годинник з фетру і гудзиків

Проста ідея — зробити годинник з фетру і гудзиків для дитячої. Тут все досить просто: вибрати матеріали, колірну гаму, розміри і підготувати годинниковий механізм. Його тепер можна придбати на будь-якому маркетплейсе. Ну, або просто розібрати старі, непотрібні годинник будинку.

Для простого варіанту годин потрібні п’яльця, гудзики, нитки і матерія — фетр. Він щільний, але м’який, що полегшує процес створення:

  1. Фетр натягується у п’яльцях (якщо обрані круглі годинник).
  2. Олівцем розмічаються точки, де будуть пришиті ґудзики, символізують часові відрізки. Вони повинні знаходитися на однаковій відстані від центру, де і будуть стрілки.
  3. Пришиваються ґудзики у вибраному порядку.
  4. Закріплюються стрілки і годинниковий механізм з зворотного боку.
  5. Фетр натягується у рамку потрібного розміру.

Додатково такі годинники можна прикрасити вишивкою бісером або просто нитками.

Примітно, що можна придбати гудзики у вигляді цифр, щоб виріб отримала серйозний вигляд.

Просте панно з квітами

Порожні стіни завжди хочеться прикрасити чимось незвичайним, що привертає увагу, але при це вписується в декор. Звичайні картини можуть не підходити по стилю або просто бути занадто одноманітними. Панно з квітами з гудзиків — зовсім інша справа. До того ж, його досить просто зробити і після розібрати, якщо набридне.

Процес підготовки багато в чому схожий на вишивання. Потрібно підібрати малюнок, потім перенести його на мішковину, а потім вишити гудзиками різних розмірів. Звучить легко, але зробити не так просто.

  1. Спочатку потрібно підібрати ґудзики за розміром, виклавши його на намальованому букеті. Трафарет, втім, можна роздрукувати.
  2. Потім запам’ятати, або сфотографувати положення гудзиків.
  3. Натягнути мішковину на п’яльця (так буде простіше пришивати ґудзики).
  4. Підібрати нитки потрібного кольору і почати шити від центру квітки. Якщо в композиції відразу кілька бутонів, почати потрібно з крайнього. Так буде відразу видно, якщо зроблена помилка.
  5. Проміжки між великими гудзиками заповнити дрібними, або бісером в тон.
  6. Далі справа за кольоровим муліне. Їм прошиваються стебла і листя, а також залишилися проміжки невеликими стібками. Так панно буде гармонійніше.

Перевага панно з гудзиків в тому, що після його можна розібрати. До того ж, це відмінне заняття для відпочинку з дітьми.

Чарівний календар зі старих гудзиків

Ще одна оригінальна виріб, який можна зробити з дітьми — чарівний календар. Для його виготовлення знадобиться фетр, картон, рамка. Нитки, ножиці, клей і, звичайно ж, гудзики.

  1. Відбирається 31 гудзик (по максимальному числу днів в місяць). Краще, якщо вони будуть одного розміру і кольору.
  2. Фетр розмічається згідно стандартного календарем — за 7 днів в 4 ряди.
  3. Потім пришиваються ґудзики на помічені місця.
  4. Фетр з гудзиками приклеюється на картон (для жорсткості).
  5. Далі на гудзиках потрібно просто написати цифри від 1 до 31.
  6. Зробити 12 таких «сторінок». А назви місяців вишити нитками муліне.

Зібрати сторінки в єдиний календар і повісити в дитячій. Цифри з гудзиків можна прати, відзначаючи таким способом минулі дні.

Дитячі вироби з гудзиків в садок

Творчість з гудзиків безсумнівно викличе зацікавленість у будь-якої дитини. Це яскраві деталі, які постійно присутні в житті дітей. А тут ними можна обклеїти малюнок або нанизати їх на нитку, подібно браслету. Яскравий дизайн, різноманітний забарвлення дозволяють застосовувати їх для різних виробів, не боячись повторюватися.

Найголовніша біда всіх батьків — домашнє завдання. Воно є навіть у садку, зазвичай це якісь малюнки або вироби з нагоди того чи іншого свята. Завжди хочеться зробити щось оригінальне, виділити свою дитину серед інших, щоб інші батьки і навіть вихователі зітхнули і похвально подумали «а ось воно як можна!».

Дерево з непотрібних гудзиків

Красиво буде виглядати виріб з гудзиків на аркуші картону. Осіннє дерево з облітають ґудзичків обов’язково стане оригінальним, а зробити його зможе навіть дитина. Тобто, ніякого батьківського втручання.

Потрібно щільний картон (оскільки десяток гудзиків буде занадто важкий для простого листа паперу), гудзики в гамі часу року (приміром, осінній) і кольорові олівці з клеєм. Далі потрібно просто намалювати стовбур внизу аркуша, а решта обклеїти гудзиками, формуючи крону.

Від батьків потрібно трохи проконтролювати, щоб крона не виявилася занадто об’ємною. Великі гудзики наклеїти в центр, а решта вже обклеювати маленькими. Ними ж можна імітувати падає листя.

Красива рамочка для фото

Кожна дитина бажає сам прикрасити свою кімнату, особливо в дитинстві. Така дрібниця, як фоторамка, може надовго зайняти його. Потрібна дешева пластикова рамочка по розміру фото для каркаса. А також підготувати необхідні матеріали: фетр, гудзики і нитки в одній гамі.

Далі справа за малим: з фетру розмічається контур рамки, після чого потрібно зшити «чохол». Стібки можуть бути будь-якого розміру, і навіть вроздріб — так буде цікавіше. А потім просто нашити на нього гудзики в хаотичному порядку і вставити фотографію.

Милі рибки: легкі картинки

Творче заняття для дітей — зробити їх гудзиків рибок. Знадобиться кольоровий папір і картон, клей, гудзики в потрібному розмірі і колірній гамі.

Далі все просто:

  1. Картон синього кольору буде річкою.
  2. На ньому розмічається контур майбутньої рибки.
  3. Після на неї хаотично наклеюються гудзики — це риб’яча луска.
  4. З паперу і білих гудзиків можна імітувати бульбашки.

Оригінальна виріб готова. Папір і картон можна замінити на тканину, вирізавши з неї форму, але тут треба діяти з обережністю — дитина не повинна вколоти пальці, поки пришиває гудзички. До речі, раніше для дітей робили такі іграшки — м’які рибку, обшиту гудзиками.

Вироби з гудзиків для дітей до школи

Вироби в школу це вже трохи інший рівень. Тут потрібно більше творчості і вигадки. А ось основний матеріал все той же — гудзики.

Їжачок для 1-2 класу

Рибка для дитини у першому класі виглядає вже трохи наївно. А їжачок — композиція складніше.

Виріб можна зробити як плоску, знову ж використавши картон, або ж об’ємну за допомогою тканини. Гудзики в даному випадку виступатимуть як голок на спинці звірка.

Квіти для 3-4 класу

Квіти з гудзиків знову ж представляються у вигляді аплікації. Але насправді з цього матеріалу можна збирати цілі букети.

Потрібно підібрати ґудзики різних розмірів, але в одній колірній гамі. Квітка складається просто: від великої гудзики до найменшої — виходить бутон. Після можна зробити кілька, змінюючи розташування гудзиків того чи іншого кольору. Для надійності гудзики додатково можна проклеїти.

Далі потрібно їх просто скріпити нитками муліне, сформувати обгортковим папером в єдиний букет і виріб готовий.

Майстер-клас для дітей: подушка з декором

Такий декор на перший погляд є складним виробом, але насправді все просто. Потрібно взяти наволочку для диванної подушки і просто обшити її ґудзиками — прикраса готова.

Тут послідовність кроків аналогічна вишивання панно. Потрібно розмітити малюнок, розкласти гудзики в тому порядку, в якому планується їх пришивати. Сфотографувати або запам’ятати, а потім почати нашивати.

Такі подушки виглядають оригінально. Потрібно лише враховувати деякі нюанси:

  • Під світлу наволочку підійдуть більш темні гудзики;
  • На темній наволочці краще будуть виглядати яскраві;
  • Гудзиків повинно бути багато, різного кольору і відтінків.

Така декорована подушка стане відмінним прикрасою крісла або дивана. Відмінно підійде і на подарунок.

Новорічне творчість: схеми та покроково технологія

Гудзики не тільки забавні деталі для дитячих виробів. З них так само можна зробити оригінальні іграшки для святкування Нового Року.

Ялинка з гудзиками-іграшками

Ялинка, мабуть, найпопулярніша виріб перед новим роком. Знадобиться аркуш картону, зелена кольоровий папір, клей, ножиці, олівець і гудзики зручного розміру.

Ялинка покроково:

  • На картоні розмічається контур ялинки;
  • З кольорового паперу нарізаються 7-8 смужок, які в подальшому стануть гілочками ялинки. Їх потрібно підрізати з обох сторін, зробивши бахрому;
  • Наклеїти все на картон у тому розмірі, який був обраний;
  • Гудзики приклеюються поверх — вони послужать прикрасами.

Новорічна готова аплікація.

Втім, з гудзиків можна зібрати оригінальні ялинкові іграшки. Потрібно подрать різні за розміром гудзика (найкраще більше, від 2 см в діаметрі). Потім нанизати їх від більшої до меншим, використовуючи в якості роздільника намистини, і зробити з нитці вузлик. Вийде іграшка, схожа за формою на шишку.

Сніжинка з гудзиків і тканини

Об’ємну сніжинку з гудзиків зробити досить просто. Потрібно тканину, гудзики в одній колірній гаммі і палички від морозива. Додатково потрібен клей і стрічечка, щоб підвішувати саморобку.

Сніжинка покроково:

  1. Палички потрібно склеїти між собою, сформувавши каркас майбутньої сніжинки.
  2. Потім обтягнути виступаючі місця тканиною (краї так само склеїти).
  3. У центр схрещення паличок приклеїти велику гудзик — це центр сніжинки.
  4. Потім чергуючи маленькі гудзики по кольорам, клеїти їх на промені.
  5. Решту місця можна заповнити блискучим бісером.
  6. Зав’язати стрічку таким чином, щоб вийшов вузлик, за який іграшку можна підвісити.
  7. Повторити все те ж саме зі зворотного боку.

Таким чином виходить об’ємна і яскрава сніжинка, яка стане справжньою окрасою новорічної ялинки.

Навіть самі непотрібні речі, що збереглися в бабусиних скриньках, в умілих руках можуть стань цікавим декором. Повозитися з гудзиками може бути приємно як для дорослих, так і для дітей. І витрачені матеріали у результаті не буде шкода. Так що, творіть — все залежить тільки від нашої фантазії.

Фото ідеї виробів з гудзиків