Збірник вдалих виробів з шкіри для декорування інтер’єру або у вигляді предметів гардероба, які швидко і просто можна зробити вдома. Фото з рекомендаціями по кожному виконуваному кроку і вибору матеріалів.
Натуральна шкіра здавна є одним з найпоширеніших матеріалів для виготовлення одягу, побутових предметів і аксесуарів. Майстерність виготовлення виробів може розвинутися до професійного рівня та стати не тільки хобі, але й значною добавкою до основного доходу.
Корисно з ранніх років знайомити дітей з можливостями найпростіших матеріалів, які служать для вирішення різноманітних творчих завдань.
Вироби зі шкіри: що треба знати?
У кожному будинку знайдеться чимала кількість предметів ужитку або одягу, виконаних з натуральної або штучної шкіри. Дорослі люди, як правило, володіють знаннями про основні якості і правила догляду за шкіряними виробами.
Початкові відомості про цьому матеріалі дозволяють уявити, які саме вироби можна з нього виконати в домашніх умовах і як використовувати їх надалі.
Правила вибору матеріалу
Натуральна шкіра вичинена являє собою дивовижний природний матеріал, представлений у великому розмаїтті за типами і якостями. Шкіряним виробам властиві такі якості, як термостійкість, еластичність, міцність і податливість в обробці.
Існують м’які або жорсткі, структуровані або гладкі, глянсові або замшеві різновиди шкіри. Вони відрізняються за вихідним якістю сировини і способу обробки.
Видів штучної шкіри існує ще більше, так як її особливості залежить від технології виробництва.
Вирішивши виготовити певну річ, автор повинен підібрати шкіру, яка годиться для вибраного методу художньої обробки. Так, для тиснення і вирізування рельєфів підходить товста бичача шкіра, яку часто використовують для виготовлення чоловічих ременів.
Щоб створити м’які контури пелюсток на картині, слід вибирати саму тонку лайку, якою можна легко надати потрібні форми. Для ряду творчих завдань потрібні різні види шкіряних обрізків, серед яких можуть бути гладкі, структуровані, а також різні за кольором і товщині.
Ази роботи з натуральним і штучним матеріалом
При обробці різних видів шкіри слід мати на увазі, що натуральний матеріал володіє однорідною структурою, а його виворіт також може використовуватися в декоративних цілях.
Штучні зразки являють собою тканьевую основу, на лицьову сторону якої нанесений особливий склад, що імітує фактуру натурального матеріалу. Тому їх використання обмежене тільки однією стороною.
Так само важливо знати, що деякі хімічні препарати, призначені для роботи з натуральною шкірою, можуть зіпсувати або зовсім розчинити верхній шар штучного матеріалу.
Короткий опис різних технік
Тонкі різновиди шкіри легко можна зшивати руками або на машинці. Для роботи з більш щільними і товстими фрагментами знадобляться додаткові інструменти. Для техніки тиснення необхідно обладнання, що складається з притискного механізму і набору штампів.
Часто візерунок на шкіряних виробах створюють за допомогою спеціальних пробійників, мають перерізу різних геометричних форм, і молотка. Перед тим, як зшивати ручним швом товсті елементи зі шкіри, треба спочатку виконати в них отвори шилом.
Справжні твори мистецтва створюють методом гравіювання або випалюванням. Для цих цілей підходить звичайний шкільний випалювач по дереву та інструменти для художнього різьблення.
Вироби зі шкіри: декор інтер’єру своїми руками
У спеціалізованих магазинах можна придбати необхідний набір інструментів, а також відходи взуттєвого і одежного виробництва, у вигляді шкіряних смужок різної величини і якості.
Додатковим чи основним матеріалом можуть стати старі речі зі шкіри, з яких можна вирізати цілком цілі і добре збережені частини.
Настінне панно з штучної шкіри і дерева
Креативно урізноманітнити домашній інтер’єр можна стильним квітковим панно на дерев’яній основі.
- Взявши дошку потрібного розміру, треба знайти шматок картону такого ж формату і розподілити на ньому основні фрагменти композиції.
- При бажанні, дошку можна повністю обтягнути основою з великою деталі матеріалу.
- З картонного ескізу треба вирізати всі елементи, які стають шаблонами майбутніх квітів і листя.
- На основі кожного шаблонного зображення можна зробити викрійки окремих пелюсток, яких знадобитися багато.
- Наклеївши листя по розмітці, можна приступати до складання складних кольорів, які кріпляться за допомогою скріпок і силіконового клею з пістолета.
- Різні дрібні деталі, стебла, комахи або краплі води можна зробити з будь-яких допоміжних матеріалів, а потім розфарбувати.
Витончена рамка для фото з шматочків шкіри
У роботі з м’якими різновидами шкіряних матеріалів використовується прийом обплетення дерев’яної або металевої основи. Для цього треба нарізати з довгого шматка потрібну кількість стрічок однакової ширини.
Оплетка робиться під кутом до площини рамки, таким чином, щоб шари лягали один на одного з однаковим зазором. На початку стрічку можна закріпити степлером, а потім промащувати основу клеєм, перед тим, як укласти черговий виток обплетення.
Верхню частину рамки можна прикрасити квітами або орнаментом, нарізаними з шкіри іншого кольору.
Картина зі шкіри ручної роботи
При роботі з шкірою завжди користуються шаблонами, що не є винятком при створенні картин з використанням цього матеріалу. Композицію міського або природного пейзажу слід намалювати на аркуші щільного паперу і використовувати її в якості шаблону.
Для кожної деталі необхідно виготовити окрему викрійку. Збирати художній твір треба на аркуші фанери або картону.
Вироби зі шкіри: прикраси для початківців
Ідеї для виробів часто бувають викликані необхідністю мати зручний і привабливий аксесуар. Від виготовлення брелока для ключів або зручного чохла для окулярів, рукодільниці переходять до створення унікальної біжутерії. Багато хто із задоволенням носять браслети, кулони та інші шкіряні прикраси власного виготовлення.
Кольє із залишків шкіри
Серед всіляких модних стилів нарядів знаходиться місце для оригінальної біжутерії з шкіри. Незвичайне виріб можна зробити з дрібних шматочків шкіри і відходів.
Підготувавши шкіряний шнурок, нарізані на тонкі смужки, клей, картон і підходящу фурнітуру, можна приступити до виготовлення кольє в такому порядку:
- Треба вирізати з картону овальні фрагменти для основи, а потім обклеїти їх шкірою.
- З допомогою силіконового клею, розігрітого пістолетом, можна приклеїти до заготовок з картону шматочки натурального виробного каменю або намистини.
- Потім починається з’єднання окремих овальних деталей з камінчиками між собою. Для цього знадобляться тонкі шкіряні смужки, якими обертаються дрібні деталі.
- Поєднавши всі овальні фрагменти смужками шкіри, великі проміжки між ними можна закрити вирізаними з більш щільної шкіри листям.
- Із зворотного боку напівкруглого кольє приклеюють 2 шнурка, які з’єднуються на шиї фурнітурою.
Брошка з натуральної шкіри та хутра
На шматочку вишуканого хутра можна розташувати квіти зі шкіри або силуети комах, покриті майстерним гравіюванням. Як закріплює елемента, зверху буде доречно прикріплення красивою гудзики, намистини або каменю.
Вироби із шкіри для чоловіків
Чоловіки традиційно використовували шкіру для виготовлення кінської збруї, кольчуги, чохлів для зброї та інструментів, а також деталей одягу.
Ремінь для брюк з товстої шкіри
При величезному виборі готових статусних ременів у продажу, багатьом чоловікам хочеться користуватися ексклюзивним виробом, підкреслює індивідуальність.
Для одержання щільного, однорідного та товстого ременя слід вибирати телячу шкіру, яка підходить для гравіювання і ручної обробки. Зі свинячої шкіри також роблять брутальні, грубозернисті ремені, відрізняються довговічністю і практичністю.
Для роботи знадобиться картон на лекало, лінійки, ножі, пробійники, шевський гачок, шила і голки. З фурнітури слід придбати пряжку і заклепки.
- Для початку необхідно зняти мірку, вимірявши швейним інструментом талію.
- Потім зробити шаблон з щільного картону, відзначивши на ньому всі наскрізні отвори.
- Якщо ремінь буде подвійним, то підкладку роблять із смужки штучної шкіри або натуральній, але меншої товщини.
- Після склеювання двох сторін ременя, треба розмітити по краях отвору для прошивки голкою і пробити їх тонким пробійником або шилом.
- Ремінь зшивається двостороннім швом, який виконується двома голками, що рухаються назустріч один одному.
- В кінці роботи пробійником роблять отвори для закріплення пряжки з допомогою заклепок.
Брелок з дрібним візерунком
У виготовленні брелоків для ключів особливо проявляються пристрасті власників. Мініатюрні вироби виконуються у вигляді тварин, сердечок і різноманітних символічних знаків.
Легше всього зробити невеликий об’ємний брелок з двох однакових шматочків шкіри, зшитих між собою ручним швом. До силуету собачки можна пришити мініатюрні вуха і очі-намистини, а всередині розмістити наповнювач.
Дитячі вироби з шкіри в школу і садок
За завданням вчителів діти зазвичай виконують вироби до певних свят. На новий рік з шкіри можна зробити аплікації ялинки, діда Мороза і Снігуроньки.
Якщо покрити різні цікаві форми, вирізані з шкіри, блискучою фарбою, то вони успішно підійдуть для прикраси. Осінні теми відмінно підходять для роботи зі шкірою, так як з неї можна виготовити різнобарвні листя, зберігають природну еластичність.
Легкий майстер-клас для креативу
Незвичайну підставку для гарячої посуду для кухонного столу можна виготовити з скручених смужок шкіри, шириною 2-3 див.
Отримані невеликі рулончики склеюються між собою у формі квіткового букета. Зверху можна покрити виріб маслом або воском, щоб продовжити термін його служби.
Цікавий матеріал для виготовлення величезної кількості корисних, практичних і красивих речей заслуговує уваги любителів рукоділля. Незвичайні вироби з шкіри стають предметом гордості їх володарів і відмінним подарунком на пам’ять.