Вироби на тему дорожнього руху (ПДР): фото ідеї та майстер-класи, як зробити своїми руками цікаву саморобку в дитячий садок та школу

Підбірка красивих виробів на тему правил дорожнього руху для конкурсу в садок або початкову школу. Вчимося робити об’ємні аплікації або фігури з картону своїми руками.

Не тільки дорослі, але і діти є учасниками дорожнього руху. Правила дорожнього руху важливо знати всім людям, але просто дітям це необхідно в якості базових знань, при цьому важливо проводити у форматі гри. Тоді буде ефективним та цікавим для дитини освоєння основних правил, які знадобляться йому в реальному житті.

Рівень складності вироби

Завжди варто пам’ятати про те, що для кожного віку дитини потрібно свої вироби. Не варто давати дітям те, з чим їм просто стане нереальним впоратися. Важливо надавати по силам вироби.

При цьому варто розуміти нюанс: чим менше елементів, тим простіше здійснювати маніпуляції. Однак легше використовувати великі елементи, тому що складно прикрашати все дрібними деталями. Це вже інший рівень складності. Починати краще з легкого, переходячи на складні моменти.

Вироби на тему дорожнього руху в школу

Картонний місто

 1. Мініатюрний місто, виконаний з картону, є актуальним рішенням для багатьох людей, що займаються виробами зі своїми дітьми. Як же створити таке творіння? Потрібно почати з того, щоб на даху картонної коробки розташувати маркером або олівцем схему мікрорайону. Важливо врахувати, що в центрі композиції повинні бути дві великі пересічні дороги. З чорного паперу формують смужки – дороги. Тонкі аркуші паперу будуть служити тротуаром.
 2. З паперу будуть формувати будинки, дитячий садок та школу. Тут можна формувати те, що буде цікаво для дитини. Питання полягає лише в часі батьків. Краще робити об’ємні будівлі, з’єднуючи між собою листи.
 3. У дворах вздовж вулиць важливо встановити дерева. Як це зробити? Можна застосовувати зубочистки і пластилін. При цьому кінці зубочисток краще затупити, щоб ніхто не отримав поранення від їх гострих вершин.
 4. Можна одну з ділянок мікрорайону прикрасити невеликим озером. Його вирізують з паперу відповідного кольору. Повинно вийти добре, якщо продумати форму, а поруч розташувати дерева.
 5. Дорога повинна мати розмітку. Зробити це можна, використовуючи тонкі смужки паперу або пластиліну білого кольору. Тут вже багато що залежить тільки від фантазії людини.
 6. Залишиться зліпити з пластиліну машини. Можна навіть використовувати сірникові коробки, щоб все вийшло на висоті.

Деякі навіть використовую коробку як підставу, що покривають пластиліном. Виріб краще потримати в холодильнику, щоб пластилін лип на руки. Також тримати її краще не в жаркому місці, інакше може зіпсуватися вигляд самого виробу.

Паперовий світлофор

Дитячу кімнату можна прикрасити, зробивши гарний світлофор. Для його створення потрібен картон чорного, жовтого, зеленого і червоного кольорів. Основа може бути чорного кольору. Склеюють у вигляді прямокутника картон. Краще зробити фігуру об’ємною, але можна обійтися і без цього, щоб цілком спростити наявну завдання.

З кольорового картону вирізають кола. Їх потрібно правильно розподілити, щоб отримати три кольори, які використовують в реальних дорожніх умовах.

Стінгазета з аплікацією

Що потрібно?

 • Ватман.
 • Кольоровий картон.
 • Ножиці.
 • Клей.
 • Лінійка і олівець.

Створити стінгазету з аплікацією досить просто. Зазвичай в центр приклеюють регулювальника. Головне в його образі – тіло. Воно може бути виконане в форматі світлофора. Не варто забувати про паличку, яку він стане тримати в руці.

Навколо можуть розташовуватися знаки ПДР. Їх роблять самостійно, або ж вирізають, роздруковують. Тут вже кожен самостійно приймає важливе рішення. В цілому, не варто поспішати. Все вийде добре. Таку газету з аплікацією не соромно залишити вдома або ж принести в школу.

Об’ємна виріб «Перехрестя»

 1. Беруть основу. Їм служать склеєні між собою аркуші паперу або картону. Можна трохи підвертати краю або сторони, щоб було зручно клеїти. Важливо використовувати лінійку: тоді все буде рівно.
 2. Дорогу формують з паперу чорного кольору. Це робиться для того, щоб можна було створити розмітку і пішохідний перехід з білої та/або жовтого паперу. Важливо намагатися створювати те, що реалістично. Не варто забувати про те, що все ж мова йде про навчання дитини через ігрову форму.

Важливо розташувати світлофори, які роблять об’ємними з паперу. При цьому не забувають про наявність дорожніх знаків. Їх можна намалювати на пробки від пляшок, або ж роздрукувати.

 1. В якості будівель можуть служити упаковки з-під ліків. Їх краще обклеїти кольоровим папером, намалювати вікна.
 2. Не варто забувати про наявність машин. Для їх створення знадобиться папір. Можна застосовувати і сірникові коробки. Також ніхто не забороняє використовувати маленькі іграшкові машинки.

Вироби на тему ПДР в дитячий садок

Варто враховувати те, що для дитячого садка потрібно робити більш прості вироби. Дитині має бути цікаво, адже він повинен зробити щось сам, а не тільки спостерігати за тим, як працюють його батьки над виробом. Актуальні варіанти описані далі.

Дорожні знаки з пластиліну

Одним з найбільш легких і правильних рішень є створення дорожніх знаків з пластиліну. Важливо врахувати ряд нюансів, які будуть оптимальні для роботи, полегшать її, вплинуть на кінцевий результат:

 • Потрібно підготувати наочний матеріал: знаки ПДР, щоб по ним було легше створити схожі вироби.
 • В якості ніжок можна використовувати не тільки пластилін, але і палички або зубочистки.
 • Після того, як вироби будуть виконані, їх краще розташувати в холодильнику, щоб пластилін застиг. Вистачить півгодини.

Макет машин

Потрібні ферт та карта міста. Останню можна купити або роздрукувати. Втім, при бажанні реально і виконати самостійно. Кращим варіантом роботи з фертом є підготовка до процесу.

Потрібно просто завантажити з інтернету трафарети, за яким можна буде вирізати форми машинок. Батьки ж, які вміють малювати, можуть самі намалювати машинку.

Вироби в техніці орігамі

Скласти машинку в техніці орігамі не так складно. Можна скористатися схемами, які є в інтернеті. Про одному простому способі написано далі по етапах:

 1. Беруть прямокутний аркуш паперу. Можна вбирати синій або червоний колір.
 2. Нижню частину по довжині підгинають так, щоб вона закривала ¼ від висоти самого листа.
 3. Ножицями обрізають навскіс дві частини підігнути листочки так, щоб було 2 трикутника.
 4. Подібне проробляють з верхньою частиною аркуша, але так, щоб трикутники не з’єднувалися: повинна бути плаский дах.
 5. Потрібно скласти листи так, щоб вийшла машинка. Зорієнтуватися, куди загинати лист, буде легко.

В’язана виріб на тему ПДР

Складно в’язати, але цілком реально. Дорослі можуть зв’язати виріб дитині на тему ПРАВИЛ дорожнього руху. Найпростішим є світлофор. В’яжуть три кола з червоної, жовтої і зеленої пряжі. Ці деталі будуть позначати кольору. Можна використовувати темно-сині нитки для формування «тіла» світлофора. Залишиться лише зв’язати разом кола і саме підставу.

Майстер-клас: регулювальник з CD-дисків

Навіщо викидати старі компакт-диски? З них можна сформувати регулювальника. Вийде цікава дрібничка, яка прикрасить приміщення. При цьому роботу можна виконати разом з дитиною, який буде зацікавлений процесом.

 1. Потрібні 4 диску: 3 підуть для кольорів світлофора, який і буде регулювальником, а 1 послужить підставою. Деякі використовують додатковий компакт-диск, щоб зробити голову регулювальника. Але можна обійтися і без цього, що буде зазначено далі.
 2. Диски фарбують в ті кольори, які є у світлофора. Можна використовувати гуаш або просто покрити кольоровим папером. Деякі навіть залишають диски в первісному вигляді, але використовують деякі фішки (далі дивитися в пункт № 5).
 3. Використовують основу у вигляді диска, до якого кріплять пластикову або дерев’яну паличку. Застосовують клей. Він повинен надійно тримати конструкцію.
 4. Залишиться розташувати диски. Їх поверхня повинна бути чистою і сухою, щоб «взяв» клей.
 5. Кожен або CD можна по краях покрити кольоровими пелюстками, а також зробити з паперу голову регулювальника.

Як видно, маніпуляції досить прості. З ними впорається кожен чоловік.

Вироби на тему ПДР важливі для дітей. Наочність дозволяє їм краще розуміти правила, які знадобляться в реальному житті. Також варто враховувати те, що кожна дрібничка має бути за віком.

Не варто здійснювати складні маніпуляції, створювати багатошарові і масштабні вироби, які будуть для вихованців дитсадка. Кожному віку свій виріб.

Фото ідеї на тему вироби правил дорожнього руху