Покрокове керівництво по створенню вироби у вигляді планети на конкурс школу з доступних в кожному магазині матеріалів. Фотографії з докладним описом створення планети. Добірка цікавих варіантів для натхнення.
12 квітня в Росії і країнах колишнього Радянського союзу відзначають день космонавтики, який ознаменував собою історично важлива подія, перший позитивно відбувся політ людини в космічний простір.
У дитячих садках і початкових класах загальноосвітніх шкіл цю дату часто використовують в якості теми для класних занять і навчальних уроків. Зробити інформацію більш наочною та доступною допомагають макети та вироби, які можна зробити своїми руками.
Робимо планету своїми руками: що знадобиться
Для того щоб грамотно і цікаво подати інформацію про космос і ще більше зблизитися з членами своєї сім’ї, пропонуємо вам зробити тематичну виріб разом із дитиною. Повірте, в майбутньому він оцінить надану йому увагу і обов’язково згадає час, проведений з вами. До того ж, чим більше ресурсів ви витратите на навчання дошкільника в дитинстві, тим розумніше і обдарованіший він буде.
Виготовити макет на космічну тематику можна з того, що виявиться у вас під рукою. Для цього можуть знадобитися різні матеріали:
- Пластилін та інші пластичні маси для ліплення;
- Кольоровий папір та картон;
- Пінопластові сфери, CD-диски;
- Старі ялинкові кулі;
- Приладдя для малювання;
- Інструменти для крою та склеювання деталей;
- Нитки і дроту.
Цей список може змінюватись в залежності від того, яку ідею ви візьмете в якості основної. Для початку рекомендуємо вам спробувати себе в найпростіших виробах з паперу.
Сатурн з кольорового паперу
Прикрасити кімнату юного дослідника космосу можна за допомогою кольорового паперу та картону, які є в кожному будинку, де живе допитливий малюк. Зробити це просто — для початку візьміть папір оранжевого або світло-коричневого відтінку і з допомогою склянки вирізати рівний круг. З більш світлого матеріалу сформуйте овал по діаметру планети з отвором всередині і «одягніть» на майбутній Сатурн, зафіксувавши деталі клеєм-олівцем.
Таку просту річ можна ускладнити, якщо використовувати картон. З нього вирізують 4-5 однакових кола і складають навпіл кольоровий стороною всередину. Елементи склеюють між собою по виворітній стороні до тих пір, поки не вийде імпровізована сфера, до якої потім додають кільце. Залишиться тільки протягнути нитку через верхню частину планети і підвісити над ліжком дитини.
Планета Марс з класичного пластиліну
Мабуть, одним з найбільш популярних в роботі матеріалів є пластилін, податливий, м’який та безпечний. З нього можна зробити будь-яку планету, спираючись на особливості її зовнішнього вигляду і масштаб порівняно з іншими космічними тілами. Ліплення не тільки допомагає становленню сенсомоторних навичок дошкільнят, але й розвиває їх фантазію. Почати можна з Марса, чия кратерная поверхню віддалено нагадує місячну.
В якості основи візьміть аркуш картону і розріжте або складіть його навпіл. Краще якщо матеріал буде темно-синього або чорного кольору за аналогією з космосом. В центрі композиції за допомогою циркуля або простого склянки акуратно намалюйте коло, а потім дайте дитині можливо заповнити отриману фігуру червоним і оранжевим пластиліном. Для більшої наочності поставте перед малюком картинку, на якій буде зображений Марс.
3D-виріб: об’ємна Земля
Незвичайну і об’ємну планету Земля можна зробити у вигляді піньята, мексиканської іграшки у вигляді сфери з порожнистим центром.
- Сформуйте основу для майбутньої Землі в техніці пап’є-маше. Для цього повітряна кулька надувають до необхідного розміру, злегка змащують вазеліном і пошарово накладають на нього шматочки тонкого паперу, змочені в клеї ПВА;
- Після висихання заготовки проткніть повітряна куля і витягніть його;
- Переходимо до оформлення планети. Варіантів декору може бути кілька. Найбільш легкий спосіб — пофарбувати поверхню кулі блакитною і зеленою тушшю у відповідності з розташуванням океанів і материків. Трохи більш складним, але при цьому більш ефектним стане варіант з оформленням серветками — для цього кольорові серветки або гофрований папір нарізають невеликими прямокутниками і приклеюється на основу.
Залишиться тільки приробити петлю, за яку буде підвішуватися піньята.
Виріб своїми руками: майструємо макет сонячної системи
Для того щоб сформувати правильні знання про вивчений космічному просторі, часом недостатньо простих оповідань. Діти набагато легше сприймають інформацію, представлену у вигляді макетів. Така багаторівнева виріб розповість малюкові про співвідношення розмірів планет, їх особливості та розташування відносно один одного.
Аплікація в школу
Дітям молодшого та середнього шкільного віку можна запропонувати зробити цікаву аплікацію, що базується на вміннях вирізання та склеювання окремих деталей. Для реалізації цієї ідеї вам знадобляться наступні матеріали:
- Великий аркуш картону;
- Гуаш і акрилові фарби різних кольорів і відтінків;
- Пензлики, олівці для нанесення ескізу;
- Гофрований папір;
- Аркуші білого паперу;
- Клей;
- Додаткові декоративні матеріали.
Покрокова інструкція:
- Картонну основу офарбіть в чорний колір, додайте розлучення і бризки фарбами.
- По лівому краю в техніці торцювання зробіть сонце з гофрованого паперу, а потім срібною акриловою фарбою намалюйте орбіти майбутніх планет.
- Підготуйте 8 аркушів, з допомогою гуаші розфарбуйте їх у відповідні планет забарвлення, а потім виріжте сфери.
- Всі планети по порядку приклейте до чорного аркушу картону, додати відсутні кільця і інші декоративні елементи.
Мобільна модель планет для дитячого садка
Для створення рухомої моделі вам знадобляться пінопластові кулі різних розмірів, щільний картон, акрилові фарби різних відтінків, волосінь, тонкі дерев’яні шпажки, фурнітура для брелоків з гвинтовим кріпленням і ножиці. Не забудьте поставити перед собою зображення планет, воно стане вашим орієнтиром в оформленні та фарбуванні деталей.
Кожну з пінопластових сфер необхідно нанизати на шпажку і пофарбувати акриловими фарбами у відповідності з їх реальними прототипами. Зверніть увагу, що деякі з планет крім характерного забарвлення мають специфічні складові, кільця, які відрізняють їх від інших космічних тел. Ці елементи роблять з щільного, але тонкого картону, а потім фіксують на певній планеті з допомогою клею. Після оформлення сфери ставлять до повного висихання в скляну вазу або банку шпажкою вниз.
Тепер деталі мобільного моделі можна зібрати воєдино. Для цього штифти вкручують у верхню частину, а потім на них кріплять волосінь. Планети на волосіні у встановленій черговості підв’язують на перекладині, яка буде виконувати роль каркаса.
Виріб планета: прості майстер-класи
Створювати макети планет і цілих космічних систем можна в різних техніках і використанням різних матеріалів. Їх перелік обмежується лише вашою фантазією і творчими здібностями. Звичайно, чим молодша дитина, тим простіше має бути алгоритм роботи, і навпаки. Почати можна з кольорового паперу або серветок — робота з такими матеріалами напевно сподобається малюкові.
Виріб з кольорових серветок
З допомогою двошарових серветок можна зробити просту об’ємну листівку. Для цього на заздалегідь складену навпіл заготівлю наносять орієнтовний ескіз тих планет, які будуть присутні у виробі.
Візьміть блакитні і зелені серветки і розділіть їх на невеликі шматочки, зімніть фрагменти і приклейте до листівки у формі кулі, дотримуючись «малюнок» Землі. Зірки і комети навколо планети зробіть із гліттера або невеликих страз.
Космос з ниток: дидактична виріб
Об’ємні кулі-павутинки, зроблені з ниток і клею, можуть стати відмінною візуальної моделлю тієї або іншої планети, або космічний системи в цілому. Для її створення не потрібен багаторічний досвід рукоділля,- досить трохи фантазії і бажання творити.
- Візьміть картонну коробку і приберіть частину стінок, залишивши денце і дві суміжні з ним площині;
- Розфарбуйте основу чорною гуашшю і додайте білі бризки з допомогою зубної щітки;
- Надуйте 8 невеликих кульок різного діаметру;
- Кожен шар злегка обмажте вазеліном, а потім обмотайте нитками, змоченими в клеї ПВА, і залиште висихати;
- Видаліть кулі з висохлої сфери і акуратно розфарбуйте гуашшю або акриловими фарбами;
- Приклейте отримані планети до картонної заготівлі.
Оригінальна виріб з допомогою ниток готова.
Вироби в техніці паперкрафт
Вироби, створені в техніці паперкрафт, неможливо сплутати з іншими видами робіт — вони відрізняються впізнаваними полігональними гранями, що надає предмету незграбності. З паперкрафтом навіть звичайна сфера буде виглядати інакше, і ця ідея того підтвердження.
- Роздрукуйте викрійку майбутньої фігури або створити її самостійно, використовуючи власні навички моделювання;
- Виріжте отриману заготовку з урахуванням зазначених на склейку припусків;
- Виконайте биговку згинів із зворотного боку;
- У зазначеної у схемі черговості склейте модель планети по клапанам.
- Залиште конструкцію до повного висихання клею.
При цьому у відкритих джерелах і профільних журналах для творчості існує безліч різновидів зазначених моделей. Готові вироби можуть мати форму тетраедра, куба, октаедра і інших фігур.
Планети в інтер’єрі будинку: шиємо подушки
Досвідчені майстри можуть продемонструвати свої вміння та навички, пошивши оригінальні тематичні подушки. Найбільш простим варіантом стане класична квадратна форма, передня частина якої буде прикрашена малюнком, виконаним в клаптиковій техніці. Рукодільниці з багаторічним стажем можуть спробувати зшити круглі набивні подушки. Алгоритм створення подібних виробів досить простий.
З тканини певного кольору, схожої за візуальними ознаками з зазначеної космічною тематикою, вирізують 2 однакових кола з урахуванням припуску на шви. Ці елементи зшивають з виворітного боку, залишаючи невеликий відрізок, а потім вивертають отриману конструкцію на лицьову сторону. Подушку набивають синтепоном і зашивають проріз вручну. Додатково поверхню можна декорувати стразами, намистинами або паєтками, якщо це доречно.
Починати знайомити дитину з навколишнім світом необхідно з раннього дитинства, саме в перші роки закладається модель поведінки та майбутніх знань. Особливо цікавий незвіданий космос, який дошкільник може побачити тільки на фотографіях і картинках. Тематичні поробки допоможуть закріпити знання та візуалізувати інформацію, отриману від дорослих. Такий спосіб проведення часу буде сприяти розвитку малюка і зміцнювати ваші з ним стосунки.