Новинки цікавих поробок з ізолону до Нового року, дня народження, 8 березня або для прикраси фото-зони. Покрокове керівництво з шаблонами для творчості і оригінальними задумами.
Ізолон – матеріал, який використовується в будівництві для гідроізоляції та утеплення. Для виробництва ізолону використовується пінополіетилен товщиною від 0,2 до 10 мм. Крім основного призначення ізолон застосовують для різноманітних виробів (виробів). Великі і естетичні вироби можуть стати чудовою прикрасою для будинку або дачі.
Характеристики ізолону
Якості матеріалу дозволяють майстриням створювати цікаві вироби у вигляді сувенірів, світильників, ламп, торшерів.
Ізолон володіє наступними перевагами:
- пластичністю, що дозволяє моделювати різноманітні форми;
- багатою колірною гамою (можна придбати близько 150 кольорів);
- довгим терміном експлуатації;
- екологічністю (матеріал при нагріванні не виділяє токсичних речовин);
- відсутністю горючості. Завдяки цій властивості можна створювати абажури і обробки світильників.
Основні критерії вибору матеріалу
Класифікація ізолону обумовлена завданнями, які покладаються на матеріал при будівництві. Однак це не так важливо при створенні виробів.
Вибираючи ізолон для рукоділля, достатньо враховувати наступні характеристики:
- НСЕ. Матеріал з несшитого поліетилену краще використовувати для виробів, якими планується прикрасити інтер’єр.
- ППЕ. Висока вологість зшитого поліетилену, його несприйнятливість до природних явищ, дозволяє застосовувати цю різновид для вулиці.
- Фольгований. Поліетилен, додатково прослоенний з одного чи обох боків аркуша, ідеально підходить для будь-яких видів виробів.
Сьогодні в бутиках для творчості можна придбати ізолон, який випускається спеціально для рукоділля (із-за його високої затребуваності). Однак це досить дорогий матеріал.
Тонкощі роботи з ізолон
Для роботи з цим матеріалом особливих навичок не потрібно. Навіть новачок без праці змайструє оригінальну річ.
- Буде потрібно мінімум інструментів у вигляді ножиць або канцелярського ножа, клейового пістолета і фена. Фарбують ізолон тільки акриловими фарбами.
- Оскільки матеріал легко різати, можна скористатися звичайними канцелярськими або кравецькі ножицями. Для роботи підійде і канцелярський ніж.
- Щоб створити бажану форму, ізолон слід нагріти до 70-85 градусів.
- Склеювання деталей можливо тільки за допомогою клейового пістолета або методом точкового нагріву. При необхідності користуються степлером або ниткою з голкою.
- Ще одна тонкість при створенні виробів з ізолону стосується його чутливості до ультрафіолетових променів. Білий матеріал погано справляється з УФ-променями, тому через деякий час виріб пожовтіє. Якщо виріб створюється для дитячого саду, краще віддати перевагу кольоровому изолону.
Техніки роботи з ізолон
Майструючи з ізолону умільці використовують різні методики, знання яких дозволяють без праці впоратися з будь виробом.
- Фрагмент. Компоненти композиції окреслюються маркером або олівцем, вирізаються кравецькими або канцелярськими ножицями. У інструменті не повинно бути коротких лез, так як ними буде проблематично працювати з товстим листом.
- Моделювання форми. Елементи виробу, наприклад, пелюстки створюються шляхом нагрівання матеріалу на необхідній ділянці. Температурний режим повинен бути від 70 до 85 градусів. Подібна температура не дозволить изолону розплавитися, однак зробить його податливим для моделювання. Для нагрівання використовується будівельний фен.
- Розтяжка. Створити виріб з ізолону можна методом розтяжки, яка виконується вручну. Така техніка дозволяє отримати хвилеподібну поверхню.
- Складання елементів. Щоб створити цілісну композицію, деталі зшиваються або склеюються. При бажанні можна використовувати степлер або скотч.
- Фарбування. Фарбування готової композиції можлива лише акриловою фарбою. Водяниста основа гуаші і акварелі призведе до повного вбирання фарби у виріб.
Вироби з ізолону своїми руками
Пластичність матеріалу дозволяє застосовувати його для різноманітних виробів, починаючи від мініатюрних квіток, закінчуючи ростовими композиціями. У першому випадку використовується тонкий матеріал, для другого варіанту застосовую більш товстий ізолон.
Незвичайні світильники
Світильник, зроблений своїми руками, стане оригінальною прикрасою будь-якого інтер’єру. Цей негорючий матеріал можна використовувати як для великих, так і компактних абажурів. Варіантів світильників існує безліч.
Можна виготовити абажур у вигляді величезної квітки з невеликою кількістю пелюсток, або зробити його пишним і махровим. Для світильника можна змоделювати дві або три квіткових гілочки, об’єднавши їх у цілісну композицію. У цьому випадку кімната не буде занадто освітлена.
Більш світле приміщення можна отримати за рахунок прорізів, зроблених в листі. Найпростіші варіанти світильників робляться з геометричних фігур, які скріплюються між собою. У будь-якому випадку необхідно продумати шаблон майбутнього абажура, використовуючи його як викрійку. Залишиться викроїти з матеріалу геометричні фігури, з’єднати їх в єдине ціле. Готова композиція фіксується на підставу світильника.
Красиві інтер’єрні лілії
Шикарну лілію для інтер’єру виконують з матеріалу товщиною не менше 1 мм
- Спочатку необхідно підібрати шаблони для майбутнього прикраси, намалювавши їх на картоні або папері. Буде потрібно 3 пелюстки більшого розміру і 3 пелюстки меншого формату.
- Деталі переносяться на ізолон, вирізаються канцелярським ножем або ножицями.
- За допомогою будівельного фена пелюстки слід підігріти, злегка розтягуючи деталі руками. Важливо! Не можна розтягувати ту сторону пелюсток, яка буде фіксуватися до основи.
- Товкач для лілії робиться з дроту або з пінопласту.
- Залишиться лише зафіксувати кожен пелюстка до основи, формуючи ребра жорсткості по центру.
Вироби для дітей з ізолону
Ізолон є дуже податливим матеріалом, тому змайструвати з нього виріб може навіть дитина. Фігура повинна бути нескладною з мінімальною кількістю деталей. Можна запропонувати зробити рибку, простий квітка, тварина або панно. А щоб заняття стало цікавіше, підбираються листи різного кольору.
Новорічні вироби
Властивості ізолону можна використовувати при створенні новорічних іграшок, декоративних виробів або деталей до дитячого костюма. Цього матеріалу легко надати потрібну форму, а прикрасити виріб можна красивими намистинами, стразами. До виробі без праці пришивається тасьма і мереживо, з’єднавши два шари. А вставивши між шарами тверду підкладку або вставку можна не хвилюватися про те, що новорічна маска або червона шапочка втратить форму під час свята.
Вироби на 8 березня
Один з найпростіших варіантів подарунка до 8 березня — ромашка з ізолону.
Необхідно запастися 16 пелюстками витягнутої овальної форми з білого ізолон, жовтою серцевиною для квітки.
- За допомогою клейового пістолета пелюстки фіксуються до основи, формуючи два ряди.
- Середину кожного пелюстка слід прогріти феном, злегка зігнувши для того, щоб вийшла властива квітці борозна.
- Жовта серцевина прикрашається чорними крапками. Так виріб буде схоже на природний квітку, а потім кріпиться на основу.
Подарунки на 23 лютого
Маленькі умільці можуть використовувати ізолон для створення подарунка татам до 23 лютого. Ідей виробів існує безліч. Можна змайструвати забавну фігурку солдатика, який буде використовуватися в якості брелока, зробити великий танк або літак. А можна створити красиву гвоздику, прикрасивши приміщення.
Цікавим подарунком стане цукерка, зроблена своїми руками. Для цього потрібно запастися:
- тубою;
- ізолоном;
- декоративними намистом;
- суперклеєм.
Покрокова інструкція:
- Тубу обернути ізолон, зафіксувавши на клей.
- При необхідності підрівняти краю.
- Загорнути в краї у вигляді цукерки.
- Прикрасити декоративними намистом.
Вироби з ізолону і фоамирана покроково
Крім ізолону багато майстрині для створення виробів користуються фоамираном – декоративним пінистим матеріалом, по фактурі схожого з замшею. Фоамиран проводиться спеціально для рукоділля, має багату колірну гаму. Цей пластичний матеріал легко піддається фарбуванню. Вироби з фоамирана виходять дуже реалістичними.
Алгоритм дій при роботі з фоамираном аналогічний изолону.
- Бажані шаблони з паперу або картону переносяться на матеріал.
- Акуратно вирізаються канцелярським ножем або ножицями.
- З допомогою нагріву надається необхідна форма.
- Деталі формуються в єдину композицію з допомогою клейового пістолета.
- При необхідності фарбується, поміщається на підставку.
Існує величезний вибір матеріалів для створення унікальних виробів. Останнім часом величезною популярністю став користуватися ізолон. Цей ідеальний матеріал не тільки задовольняє бажання людини творити, але і дозволяє створювати чудові вироби для будинку, заміського ділянки.