Як намалювати осінь фарбами та олівцями: ескізи для срисовки і покроковий майстер-клас з малювання пейзажу гуашшю або аквареллю

Инстуркция для новачка, як намалювати осінь олівцями і фарбами на аркуші паперу формату А4 в домашніх умовах. Особливості створення тіней і вибору колірної гами пейзажу.

Малюнки краєвидів – це найбільш поширений і улюблений багатьма художниками вид творчості. Оскільки це дає можливість повністю віддатися своїй фантазії і намалювати абсолютно чарівний краєвид.

Як правило, особливих складнощів малювання пейзажів не викликає навіть у маленьких дітей, яким зазвичай бракує акуратності у виконанні роботи. Тому в статті будуть розглянуті різні ідеї, які підійдуть не тільки для початківців, але і будуть корисними юним художникам.

Урок малювання для дітей: з чого почати?

І перш ніж кинутися з головою у робочий вир, потрібно зайнятися підготовкою до процесу. Зробити це досить просто. Оскільки при роботі потрібно використовувати лише папір, олівці або фарби. Недарма малювання вважається бюджетним захопленням. Однак і до питання вибору матеріалів для роботи не можна ставитися зневажливо.

Рада! При роботі з фарбами дуже важливо вибрати правильну кисть. Оскільки ширина мазків кожній з кистей відрізняється.

Фарби або олівці: що краще вибрати для малювання?

Саме цим питанням задаються початківці. Адже в більшості випадків в якості прикладів використовують малюнки фарбами. Однак осінній пейзаж можна з легкістю намалювати і з допомогою олівців. Кожен художник повинен самостійно визначити, який саме інструмент йому більше підійде – олівець чи пензель.

А от у питанні вибору фарб все далеко не так просто. Тут є кілька важливих нюансів.

  1. Серед професійних художників популярністю користуються акрилові й олійні фарби. Але новачкам не слід зупиняти вибір на таких фарбах. Оскільки для роботи з ними будуть потрібні певні навички. У людини, яка тільки починає вчитися, таких навичок, звісно, бути просто не може.
  2. Гуаш відрізняється тим, що допомагає створювати дуже насичені, а також фактурні малюнки. Мазки виходять щільними. І тому фарба не розтікається по папері.
  3. Акварель, як правило, використовують у тому випадку, якщо потрібно створити дуже м’яке і майже прозоре зображення. Найкраще накладати акварель у кілька шарів. Інакше колір буде занадто блідим. Але з її допомогою художник з легкістю зможе створювати не тільки відблиски, але і півтони. Завдяки цьому зображення виходить дуже живим.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що для новачка в малюванні відмінним варіантом стане використання гуаші. Оскільки працювати з нею приємно і просто. Але не тільки фарбами можна створити красивий осінній пейзаж. У цій справі помічниками можуть стати і кольорові олівці.

Працювати з ними набагато простіше. Оскільки не потрібно турбуватися про те, як ляже колір. Дітям теж дуже подобається процес роботи з кольоровими олівцями.

Як намалювати фарбами осінь легко і просто: ідеї для дітей у садочку

Суха логіка і діти – ці два поняття просто не сумісні. І тому батькам завжди потрібно пам’ятати про те, що малюкам досить важко запам’ятати і зобразити безліч дрібних деталей. Це означає, що потрібно відразу відмовитися від ідеї відтворити з дитиною детальне зображення. Адже діти бачать сенс малювання в іншому. Їм подобається різноманітність колірної гами.

Рада! Потрібно уважно вибирати ті варіанти, які підійдуть для роботи з дітьми. Потрібно пробудити в дитині інтерес до малювання.

Мальовнича ілюстрація

Цей майстер-клас ідеально підійде для дітей, оскільки тут відсутні дрібні деталі. Центром всієї експозиції виступає осіннє дерево.

  1. На аркуші паперу фарбами малюємо стовбур дерева. Починаємо знизу малювати стовбур більш товстим і в міру наближення до верхівки звужуємо його.
  2. Тепер грубими мазками кицьки малюємо гілки. Необхідно намагатися зробити так, щоб товщина гілок була різною.
  3. Після цього беремо тонку кисть і малюємо розгалуження. Завдяки цьому малюнок вийде більш об’ємним.
  4. Залишилося тільки намалювати листя. Для цього потрібно взяти жовту та червону фарбу і зробити товсті мазки. Мазки слід робити на всій поверхні дерева.

Оскільки на малюнку зображено саме осінній сезон, то потрібно додати і опале листя. Для кращого виділення треба використовувати більш темні відтінки червоного. Адже яскравий червоний колір не дуже підходить для такої композиції.

Осіння природа

Цей пейзаж підкорює своєю красою з-за великої кількості фарб. І дітям такі малюнки теж даються дуже просто. Їм просто необхідно намалювати на аркуші паперу лавочку в парку, та доповнити цей малюнок деревами з пожовклим листям. Ще одним цікавим варіантом є малюнок річки, протягом якої несе жовте листя, а навколо неї розкинувся ліс без листя. Так само можна зобразити і ліс з грибами. Найпростіше дітям намалювати мухомори.

Опале листя в лісі

Для цієї картини потрібно використовувати листя, з більш детальним промальовуванням. І тому краще зробити всі об’єкти на малюнку більш об’ємними. При цьому дитині потрібно постаратися промальовувати скелет листя. Використовувати можна не тільки жовту фарбу, але і змішувати відразу кілька кольорів.

Тоді вдасться отримати більш натуральний відтінок. І зовсім необов’язково намагатися намалювати якомога більше дерев. Можна просто зробити їх з широкою кроною.

Варіанти для школярів як зобразити фарбами осінь

Школярам дуже часто на уроках малювання задають завдання, яке стосується створення осінніх пейзажів. І вони можуть використовувати для роботи більш складні шаблони. Тут вже можна вибирати малюнки з великою кількістю дрібних деталей. Адже діти старшого віку вже вирізняються посидючістю.

Малюнок для 1-2 класу

Це дуже простий майстер-клас, який ідеально підійде для дітей шкільного віку.

  1. Аркуш паперу поділяємо лінією горизонту, щоб визначити передній і задній план.
  2. На передньому плані малюємо кілька дерев. При цьому намагаємося, щоб їхні стовбури мали різну товщину.
  3. Тепер малюємо річку. Потрібно постаратися зобразити її максимально зігнутої для більшої реалістичності.
  4. Додаємо на малюнок кущики трави і штрихами заповнюємо стовбурову тінь.
  5. Задній фон оформляємо розмито, щоб не було чітких меж у всіх елементів малюнка.
  6. Небо малюємо похмурим. Адже осіння пора асоціюється саме з похмурістю.

Для більшої реалістичності можна додати на зображення і зграю птахів, що відлітає зимувати на південь. І чітко промальовувати кожну пташку не потрібно. Можна просто поставити кілька галочок. Але вони повинні бути достатньо широкими.

Картина для 5-6 класу

А ось ця картина підійде для навчання малюванню дітей старшого віку. Адже на ній присутні елементи, які необхідно деталізувати.

  1. На аркуші паперу малюємо кілька дерев з тонким стовбуром. Вони повинні бути трохи нахилені в бік. Це створить ефект вітряної погоди, яка властива осінньої пори.
  2. Гілки промальовуємо детально, залишаючи на них кілька листочків.
  3. Навколо дерев малюємо листяний вихор.
  4. На задньому плані малюємо силуети пишних дерев або їли.

При прикрашення цього малюнка можна додати растірку. Тоді вдасться створити ефект пилу. Але це можливо лише в разі, якщо малюнок був виконаний олівцями.

Як намалювати осінь олівцями: пейзаж для початківців

Якщо людина поставила перед собою мету освоїти даний вид творчості, то потрібно починати з азів. І в цьому немає нічого поганого. Головне не забувати про важливість постійної практики. Самі шаблони для роботи необхідно вибирати таким чином, щоб особливих складнощів при малюванні не виникало. Розглянемо декілька цікавих варіантів.

Пейзаж пізня осінь

Цей пейзаж відрізняється похмурістю. Тому потрібно відразу відмовитися від ідеї використовувати яскраві фарби або олівці. Можна виконати малюнок і в чорно-білому кольорі. Важливою особливістю такого пейзажу є детальне промальовування стовбура і гілок дерев. Це додає реалістичності малюнку.

Можна зобразити як одиноке дерево, так і цілий ліс. І чим далі дерева в лісі від переднього плану, тим менше уваги можна приділяти їх промальовуванні.

Дівчина-осінь

Цей шаблон зазвичай використовують для створення аплікацій. Однак можна зробити і красивий малюнок. Для цього потрібно спочатку зобразити силует дівчини. Це може бути як постать у повний зріст, так і особа. Якщо було віддано перевагу другого варіанту, то зображення листя слід використовувати для промальовування волосся.

Рада! Використовувати потрібно якомога більше яскравих фарб, які за кольором відповідають обраної тематики. І промальовувати їх потрібно дуже детально. Вітаються плавні переходи від одного кольору до іншого.

Якщо намалювати фігуру дівчини повністю, то можна зробити їй сукню з листя. Звичайно, малювати листя доведеться більш дрібними. Це дещо ускладнює процес роботи. Однак результат буде чудовим. І домогтися його допоможе саме бажання художника вдосконалюватися. Якщо не лінуватися і багато практикуватися, то можна дуже швидко багато чому навчитися.

Фото малюнка осені