Майстер-клас, як прикрасити будинок на Новий рік своїми руками застосовуючи підручні засоби. Фотографії оригінальних дизайнерських задумок з порадами і рекомендаціями, як зробити так само.
У мережі можна зустріти безліч ідей і порад по частині прикраси будинку до Нового року. Перед тим як зупинитися на чомусь певному, важливо розглянути питання в цілому.
На підсумковий результат буде впливати група факторів, до яких можна віднести: декор кімнат, зовнішній вигляд присадибної ділянки, який необхідно святково прикрасити.
Особливо на декор будинку вплине і символ майбутнього року, у зв’язку з чим рекомендується використовувати по максимуму ті кольори, які воліє символ року. А у всьому залишився у кожного бажаючого необмежене поле діяльності, оскільки святкові прикраси можна не обов’язково купувати в торговому центрі, а і змайструвати власноруч, користуючись папером і підручними матеріалами.
Частина декорацій можна розвісити зовні будинку, на ганку, так, ділянка помітно зміниться.
Як всередині прикрасити будинок на Новий рік своїми руками
Вибір стилістики декору
Стиль для декору свого житла слід підбирати таким чином, щоб він поєднувався з оформленням кімнат. Наприклад, якщо будинок виконаний в сільському стилі мінімалізм тут буде недоречним. З іншими напрямками стилю, до речі, та ж ситуація. Важливо, щоб стилі перегукувалися між собою.
Існують чіткі рекомендації щодо новорічного прикраси будинків. Рекомендації не залежать від стилістики. Бажано не забувати про переваги символу року:
- важливо наявність прикрас, відповідних середовищі існування символу року в рослинних гамах;
- не забувати про гамі морських відтінків, якщо майбутній рік очікується під знаком водної стихії.
Не треба надто захоплюватися фотографіями та статуетками символу року. Вистачить і однієї фігурки, наприклад.
У «лофт» стилі
Увагу зосереджуємо на чільному об’єкті. Говорячи про Новому році, цей об’єкт природно – ялинка. Необов’язково прикрашати справжнє дерево. Є маса ідей з виготовлення та декору стилізованої ялинки, зробленої власними руками.
Не забувайте, лофт – індустріальний стиль, але за природою він наближається до мінімалізму. Не використовуйте багато прикрас і не робіть зайвих яскравих акцентів. Прикраси повинні виглядати лаконічно і строго.
В стилі «ретро»
Ретро – ода зник, радянського часу. Так, для прикраси знадобляться багато речей, що були звичними в СРСР. Таким чином, в якості елементів декору ви можете взяти:
- келихи і вазони;
- мішуру;
- ялинкові іграшки зі скла;
- радянські електро-гірлянди,
- радянські новорічні листівки;
- фігурку діда Мороза.
На святковий стіл можна розстелити мереживну скатерку, і сервірувати стіл радянськими келихами і віковічним сервізом.
Рустикальний стиль
Цей стиль воліє тяжіння до домашньої атмосфери і єднання з природою. Так, всі деталі прикрас переважно повинні бути виконані з природного матерії.
Текстиль слід вибирати новорічної стилістики, важливо щоб він був виконаний з натуральних матеріалів – бавовна, льон. Іграшки для святкової ялинки рекомендуємо зробити самостійно, для цього в пригоді стане стара мішковина, ялинові шишки, фрукти, гілочки і т. д.
В стилі «прованс»
При оздобленні житла в стилі «прованс» рекомендуємо прислухатися до порад, і неодмінно переконатися, що в процесі використані наступні предмети декору:
- підсвічники;
- вінки, зроблені зі справжніх ялинових гілок;
- плетені кошички;
- іграшки на ялинку, виготовлені власноруч.
Цей стиль полягає в тому плані, що він допомагає створити теплу і душевну атмосферу в домі. Саме тому не треба вішати важкі портьєри, а краще їх зовсім поміняти на легкі і короткі фіранки.
Стиль прованс не передбачає існування в будинку об’єктів розкоші, підкреслюють матеріальну спроможність власників. Интерьев максимально близький з сільським. Рекомендується навіть телевізор або прикрасити, або винести з кімнати.
В скандинавському стилі
Цей стиль воліє вибір світло-сірих тонів. А самі деталі ,аналогічно стилю мінімалізму, все ж мають залишатися максимально простими.
Тут краще не перестаратися з кількістю прикрас. Синонім цього стилю – аскетизм. Вистачить новорічної ялинки з мінімальною кількістю куль і парочки тематичних ліхтариків.
Підбір колірної палітри
При оформленні житла потрібно використовувати один колір, і тільки кілька інших можуть його відтіняти. Наприклад: переважає синій колір – підкресліть його срібними відтінками, а акцент зупиніть на рожевому кольорі. Можна користуватися відтінками синього і блакитного, молочного, білого, жовтого, піскового та ін.
Не всім подобається червоний, у зв’язку з цим можна вибрати відтінки винні, бордо, теракот. Не слід вибирати кислотні відтінки.
Створення гарного новорічного декору
Як прикрасити будинок на Новий рік паперовою гірляндою
Новорічна гірлянда паперова
Для її виготовлення знадобиться вирізати багато кружечків з паперу. Зробити їх можна з допомогою діркопробивача. Підстави Для підійде двосторонній папір. Щоб прикрасити одне вікно нам знадобиться мінімум 15 аркушів А4.
Скрупульозно вибирати кольорову палітру. Важливо щоб кольори поєднувалися між собою і підходили до інтер’єру житла. Можна взяти відтінки рожевого і золотого.
Також стане у нагоді швейна машина, нитки і скотч.
Процес виготовлення:
- Паперовий шаблон проживаємо в центральній його частині, користуємося маленьким стібком.
- Наступний кружечок зшиваємо відразу ж за першим.
- Робота триватиме до тієї пори, поки не отримаємо гірлянду необхідну нам по довжині.
- Виготовленої гірляндою прикрашаємо вікно, прикріплюємо її двостороннім скотчем.
Гірлянду можна доповнити миготливими вогниками, які додадуть затишку вашій оселі.
Об’ємні ялинки з паперу
Будемо майструвати прикраси з кольорового паперу.
Процес виготовлення:
- Лист кольорового паперу розміром 10 на 9 см складемо навпіл по його довгій стороні.
- Намалюємо трикутник, одна з його боку буде місцем для згину. Заощадити час можна використовуючи відразу декілька листів.
- Вирізаємо трикутник. На місці згину формує паралельний надріз, не дорізуючи до кінця близько 4 мм.
- Розгортаємо лист і згинаємо його довгі сторони по краю, де йшли розрізи.
- За допомогою олівця формуємо обсяг. За цим же принципом формує інші складові. По закінченні роботи готові ялинки залишиться нанизати на швейну нитку.
Трафарети сніжинок
- Для роботи нам знадобиться біла папір. Її ми складемо у формі трикутника. Далі вийшла на геометричній фігурі малюємо візерунок, і по його контуру далі ми будемо вирізати сніжинку.
- Для виготовлення найпростішої сніжинки нам потрібні тільки ножиці і аркуш паперу. Важливо слідувати інструкції.
- На папері А4 вирізаємо квадратну деталь: згинаємо кут аркуша і прикладаємо до протилежного кінця, відрізаємо непотрібний папір. Трикутник звертаємо навпіл і кладемо, щоб носик дивився вгору. Лівий край трикутника підверніть від серединки, і внахлест прикладаємо правий край. Беремо шаблон і наносимо візерунок.
- По контуру обережно вирізаємо і розгортаємо.
- Щоб сніжинка вийшла, важливо підготувати основу, після чого продумати гарний шаблон для її виготовлення. Красивий візерунок перенести на заготівлю і просто вирізати. Виріб готовий.
Ідеї створення ялинок з природного і непридатного матеріалу
Прикрашаємо нашу обитель до майбутнього свята. Ми вже навчилися вирізати новорічні сніжинки, ними ми прикрасили вікна. Але все ж хочеться символічності. Головна винуватиця свята, звичайно ж, новорічна ялина.
Багато воліють ялина, виготовлену своїми руками. Що тільки не йде в хід: палички від ескімо, винні пробки, і, навіть макарони!
Отже, про макаронах. Хтось віддає перевагу з них майструвати сніжинки. Ми ж спробуємо виготовити з їх допомогою новорічну красуню.
Для цього потрібно приготувати:
- 1 упаковку пір’яних макаронів;
- деталі для прикраси;
- фарбу;
- картон;
- клейовий пістолет.
Покрокова інструкція:
- З картону потрібно склеїти конус. Просто закручуємо аркуш картону навколо своєї руки. Щоб конус не розвалився, можна закріпити його степлером.
- Подровняем основу, для того щоб ялинка не хиталася, а стійко стояла. На нагрітий клей насаджуємо наші «пір’я» , по одному. Приступаємо з підстави. Перший ряд укладаємо таким чином, щоб макарони розташувалися на поверхні.
- Наступні ряди піднімаємо на рівень дорівнює половині макаронини. Коли дійдемо до верхівки ялинки, починаємо всі виріб фарбувати.
- Можна скористатися фарбою срібного або золотого відтінку (балончик).
- Далі знадобиться шнурок та моток пряжі. Для того щоб вийшла новорічна ялина з пряжі, знадобиться на конус з паперу намотувати нитки шар за шаром, розташовуючи їх один над одним. Час від часу склеювати з підставою. По закінченні прикрасимо елементами декору. В якості прикраси підійдуть звичайні гудзики.
Добірка цікавих саморобних ялинкових іграшок
Майструємо іграшки на ялинку з допомогою паличок від ескімо
Для іграшки нам знадобиться:
- паличка від ескімо;
- фарба коричневого, червоного і білого кольору;
- простий олівець;
- зубочистка;
- лінійка;
- нитки;
- кисть;
- ножиці;
- клей по дереву.
Процес виготовлення:
- Вирізаємо з паличок (4 шт.) кінчики таким чином, щоб вийшло два елемента в довжину – 6,3 см, і два елемента в довжину – 7,6 див. Знадобиться три заготовки в довжину з 4,5 і 3,2 див. Далі вирізаємо ще дві палички 11 см довжини.
- На парі цілісних деталей робимо по три позначки, відстань 1,9 см одна від іншої. Наносимо клей, для цього в пригоді стане зубочистка.
- Паличку розміщуємо на ребрі та підклеюємо до неї три коротких детальки. Змащуємо клеєм відмітини на другий паличці і прикріплюємо її до решти деталей.
- Після того як заготівля підсохне, фарбує її фарбою коричневого кольору. Інші палички разукрасим червоним кольором. Залишаємо ненадовго підсохнути.
- Далі 4 елемента з округлостями поміщаємо поверх коротких паличок. 2 довгі в серединці, дві по краю. Підрівнюємо краю, користуючись цілої паличкою. З рештою боку додайте відсутню деталь.
- Обережно підклеюємо до готової коричневою заготівлі деталі червоного кольору. Цілісна паличка більше нам не знадобиться, її потрібно буде прибрати. Прив’язуємо до червоної деталі шматок нитки таким чином, щоб вийшла петелька.
- На краю червоних елементів наносимо фарбу білого кольору.
Як прикрасити будинок зовні на Новий рік своїми руками
Звичайно напередодні Нового року прикрашають не один тільки будинок, але і його зовнішню сторону, приділяючи особливу увагу прикраси вхідних дверей, вікон та присадибної території. Є маса рад, однак не всі реально здійснити. У зв’язку з цим, рекомендуємо зупинити увагу на універсальних, вони не вимагають величезних витрат.
Як прикрасити вікна
Їх прикрашають не тільки з внутрішньої сторони. Неймовірно красиво виглядають вікна, отвори яких прикрашені ззовні.
Можна змайструвати довгі ланцюжки гірлянд із соснових шишок і прикрасити їх балонної фарбою золотого і срібного кольору.
На віконці можна розвісити з зовнішньої сторони лампочки-гірлянди. Важливо, щоб така гірлянда підходила для вулиці. Звичайна, якої ми прикрашаємо ялинку, тут не підійде.
Як прикрасити стіни
Один з найпопулярніших варіантів прикраси зовнішніх стін – використання гірлянд зі світлодіодами. Так, фасад будинку виглядає неймовірно затишно і по-новорічному.
У разі обмеженого бюджету, рекомендує прикрасити вінками стіни. Їх можна виготовити із соснових гілок, різних ягід та іншого природного матеріалу. Цікаво будуть виглядати сніговики, з химерними табличками в рукавицях.
Прикрашаємо парадні двері
Елементарний рада – прикрасьте свою двері святковим віночком. До речі, можна доповнити його красивий новорічних килимком-половиком.
Сходові поручні можна красиво задекорувати з допомогою мішури і «дощику». А в проміжках між сходовими стовпчиками розвісити пластикові іграшки.
Різнобарвний фасад будинку: мішура і тільки!
Дуже бюджетним і універсальним видом прикраси фасаду є використання новорічної мішури.
Можна в магазині купити дощик всіляких яскравих відтінків і розмірів (на колір і смак господаря будинку). Мішуру можна вибирати як одного відтінку, так і сміливо комбінувати з різними квітами.
Наприклад, якщо на ганочку є поручні, ви можете їх сміливо замотати дощиком. Мішура в нагоді і для прикраси колон на ґанку. А ось гірлянду доречніше всього повісити над парадними дверима або на вікнах.
Яскраві гірлянди для вулиці
За допомогою гірлянди ви можете оригінально прикрасити фасад будинку, а заодно з ним і ганок. Можна з гірлянди сформувати цифри, розвісивши її по стіні будинку. Так, перехожі будуть зупиняти погляд і милуватися такою красою.
Креативно виглядає ялинка, прикрашена на вулиці. Мерехтливі лампочки помітно перетворять ваш двір. Можна розмістити статуї оленів або сніговиків. Підсвічування будинку по контуру помітно виділить ваш будиночок з числа інших.
Новорічні фігурки на ганок будинку
Ідеальне рішення – «поселити» у вашому дворі фігуру сніговика. Готову фігурку можна купити в будь-якому інтернет-магазині, а можна виготовити самому. Для його виготовлення знадобляться стаканчики з пластику.
Підкреслити новорічну атмосферу на вашій ділянці можна розташувавши там подарункові упаковки. Змайструвати таку коробку нескладно: треба лише знайти непотрібні картонні коробки. Коробку знадобиться прикрасити красивою обгорткою, а нагорі прикріпити симпатичний бантик.
Світлодіодні стрічки – невід’ємний атрибут новорічного декору. Їх можна розвісити зверху фігурок новорічних.
Поради, як краще оформити зал до Нового року
Вітальня – найважливіша кімната в кожному будинку, оскільки саме в ній збираються всі члени родини, гості, друзі, саме тут зустрічають всі свята. І прикрашати її важливо слідуючи певним правилам:
- Вибираємо відповідний стиль.
- Під стиль підлаштовуємо колірну гаму.
- Визначаємо смислове тематику для оформлення.
- Декор периферії.
Красиво прикрасити своє житло до новорічних свят вкрай просто. Не забувайте: важливо не переборщити з кількістю прикрасою і зупинитися на єдиному стилі. Не розпорошуйтеся і дотримуйтесь цих правил, інакше інтер’єр буде надто незграбним, а символ року дуже цього не любить, оскільки у всьому він прагне до помірності.