Керівництво по створенню виробів з комп’ютерних дисків своїми руками в домашніх умовах для оригінального і неповторного прикраси кімнат + фотографії готових робіт для натхнення
Навколо сучасної людини досить багато різних речей. Деякі з них залишаються потрібними поки не зносяться фізично, інша ж частина відправляється в сміттєву корзину зовсім не вичерпавши свій фізичний ресурс.
Комп’ютерні диски в якості накопичувача інформації активно використовувалися порівняно короткий час, швидко поступившись місцем більш прагматичним і зручним носіям.
Звичайно, вони ще продаються у магазинах іноді потрібні, але в цілому вже навіть і комп’ютери не комплектуються часто дисководами.
В результаті мало не у кожного користувача є в засіках пачка цих носіїв інформації, які вже не потрібні, але і викинути шкода.
Вироби з комп’ютерних дисків для будинку
У той же час диски – цілком естетичний і цікавий виробний матеріал. Часто, абсолютно не замислюючись, ми починаємо використовувати їх як підставку під стакан або прицепляем де-небудь як деталь інтер’єру. Такі спонтанні рішення не завжди вдалі, тому краще обміркувати використання дисків для творчості.
Рамки для дзеркала або фотографії своїми руками
Отже, дзеркальна поверхня диска сама ніби натякає, що такий виробний матеріал може бути альтернативою склу, по крайней мере, в тому, що стосується створення мозаїк. Однак як самостійний твір прикладного мистецтва виріб з дисків чи сильно прикрасить інтер’єр (хоча питання, звичайно, у мистецтві майстра).
Але от в якості матеріалу для декорування предметів – осколки диска різної форми і розміру цілком застосовні.
Техніка створення мозаїчного декору в принципі зрозуміла інтуїтивно, тим не менш, уточнимо основні кроки створення виробу.
- Потрібно визначитися з основою (для маленьких дзеркал можна вирізати рамку з картону, для великих дзеркал підійде основу з фанери або дерева).
- Використовуючи плоскогубці, кусачки або ножиці потрібно вирізати з диска сегменти бажаних розмірів (диски можуть кришитися, тому непогано захистити очі за допомогою очок).
- Перед нанесенням клею (ПВА чи інший універсальний склад, шпаклівка) на поверхню рамки потрібно знежирити її.
- Наступний найбільш творчий етап – викладання заздалегідь підготовлених фрагментів дисків для створення мозаїчного візерунка (необхідний пінцет). Не слід викладати фрагменти впритул один до одного, так як декоративний ефект матимуть і зазори, коли вони будуть заповнені фарбувальним складом.
- На наступному етапі, застосувавши фарбу для вітражного розпису або контур по склу, необхідно заповнити проміжки між окремими фрагментами.
- Залишити виріб до висихання складів.
- Вставити дзеркало або фотографію.
Саморобний світильник з дисків
Дзеркальна поверхня дуже виграшно виглядає в якості відбивача в лампах самих різних конфігурацій. Геометрія світильника може бути самої різної – він може бути настінним, підвісним або настільним.
Перший визначальний фактор – це фантазія майстра. Другий фактор – тип джерела освітлення. Третій – призначення і тип світильника.
Якщо лампа має значні лінійні розміри (лампи денного світла, світлодіодна стрічка тощо), то доречно розташувати «болванки» навколо неї по спіралі (для виготовлення спіралеподібного каркаса можна використовувати дріт). В деяких виробах замість дроту використовується натягнута волосінь.
Якщо лампа являє собою точкове джерело світла, то зазвичай навколо неї формується каркас, який виготовляється з самих різних предметів (дріт, деталі металевого конструктора, різні спиці, рейки тощо).
Іноді корпус формують самі диски, які в потрібних місцях «прихоплюють» клеєм. Оскільки товщина одиночній «болванки» мала, то резонно склеювати декілька разом (до того ж так обидві поверхні стають дзеркальними).
Деякі вставляють між склеиваемыми CD, наприклад, обрізки металевої стрічки (один кінець виявляється всередині одного блоку дисків, а інший – заводять між іншою парою). Так можна формувати досить довгі гірлянди з блискучих з двох сторін кіл, які послужать основою каркаса світильника.
Незвичайні свічники з CD-дисків
В підсвічниках, як правило, дзеркальна поверхня компакт-диска служить відбивачем світлового потоку від полум’я свічки. Найчастіше носій інформації стає підставою під свічку, відображаючи світловий потік знизу вгору.
Для поліпшення естетичних властивостей поверхню CD можна декорувати різними скляними або стеклоподобными прикрасами (бісером тощо).
Якщо свічник буде стояти поруч зі стіною, яку висвітлювати і не обов’язково, то можна з інших лазерних дисків зробити додаткові рефлектори, які будуть направляти світловий потік не на стінку, а до спостерігачеві.
Мініатюрна ваза
Техніка мозаїчного декорування успішно застосовується для створення різних ваз. Для проведення робіт з виготовлення таких виробів потрібно підготувати вихідні матеріали.
- Формує каркас ємність (будь-яка пластикова ємність, яка за розмірами і формою нагадує вазу).
- Газетні аркуші.
- Клей ПВА.
- Водоемульсійна фарба.
- Фарбувальний склад (акрилова фарба або гуаш).
- CD-диски.
- Бісер.
- Клей (титан, момент, клейовий пістолет).
- Серветки.
Послідовність операцій для виготовлення вазочки приблизно наступна.
- Газетний лист нарізаємо на невеликі частини.
- Наклеюємо на ПВА отримані листочки внахлест на формоутворюючу поверхню, армуючи її потрібно 2-4 шари газети).
- З серветок і клею ПВА готуємо масу для ліплення, за допомогою якої формуємо на поверхні майбутньої вази ліпний візерунок (силует рибки, квітки тощо).
- Висушуємо отриманий напівфабрикат.
- Наносимо водоемульсійну фарбу в 2-3 шари.
- Наносимо один шар латексної або акрилової фарби.
- Викладаємо підготовлені заздалегідь фрагменти дисків, створюючи мозаїчний візерунок.
- Використовуючи фарбу для вітражного розпису або контур по склу, заповнюємо шви між окремими фрагментами мозаїки.
Вироби з комп’ютерних дисків для дачі та саду
Декор меблів, клумб і ставка
«Сі-Ді» часто використовують для оновлення та/або декорування різних меблевих поверхонь. Так, «видавшую види» стільницю можна запросто повернути до життя за рахунок створення мозаїчного візерунка з CD-елементів. Шви можна заповнити фарбою для вінтажній розпису, мастикою, лаком.
Стійкість матеріалу дозволяє з легкістю застосовувати диски для вуличних елементів декору. Так на непоказному бруківці можна створити аплікацію або мозаїчний візерунок з сегментів CD в поєднанні з бісером, намистом та іншим виробним матеріалом.
Також диски добре доповнюють різні композиції: можуть бути фоновим матеріалом різних ширм і декоративних огорож, доповнювати вироби з монтажної піни, шин або пластикових пляшок, прикрашати чагарникові скульптури.
Великі композиції з дисків виглядають часто на ділянці недоладно, так як матеріал, очевидно, не природоразмерный і до того ж блискучі елементи стомлюють око в сонячну погоду.
У той же час мозаїчне дно з дисків для декоративного ставка позбавлена такого недоліку. Особливо в такому випадку буде доречно виглядати поруч з водоймою яка-небудь дрібничка з CD (наприклад, декоративний підвіс у вигляді рибки тощо).
Абажури для зовнішнього освітлення
CD-диск відрізняється надзвичайною атмосферостійкістю, тому він відмінно підходить для зовнішніх робіт взагалі, а зокрема – для виготовлення абажурів в системах зовнішнього освітлення. З матеріалів і інструментарію нам знадобиться (крім дисків):
- тонке свердло;
- тонкий провід;
- маркер.
На поверхні диска на рівній відстані один від одного, необхідно намітити п’ять точок і просвердлити в них отвори. За допомогою обрізків дроту слід скріпити компакт-диски.
Диски потрібно скріплювати один з одним так, щоб отримати деяке наближення сфери з прорізами. Фактично процес нагадує певною мірою виготовлення м’яча з шестикутних шкіряних обрізків. Один елемент слід залишити не закріпленим – це «дверцята» для закладу всередину лампочки або іншого джерела світла.
Садові фігури
Об’ємні садові фігури, в яких беруть участь» CD, як правило, формуються на основі чогось більш масивного. Диск або його елементи використовуються як прикраса: наприклад, основою фігурки може служити гарний камінь або дерев’яний каркас.
А ось площинні елементи можуть бути зібрані практично тільки з дисків: так, наприклад, диски можуть чудово імітувати лусочки для плоскої фігурки риби або обрізки диска можуть бути пелюстками рослини, пір’ям птиці і т. п.
Вироби з комп’ютерних дисків для дитячого садка
CD-диск має вигляд плоского кола, що дуже добре для дитячої творчості. Коло – основна фігура в дитячих малюнках, її легко зобразити. CD-диск чудово поєднується з аплікаціями, стаючи надійною основою для тіла та/або мордочки уявного тварини.
Для створення симпатичного поросятко, баранчика або іншого «обтічного» тварини потрібно лише приклеїти до «болванці» лапки, очі, вушка (і що там ще потрібно для завершення образу).
Вироби на тему космонавтики
CD-диск дуже близький темі космосу. Він може послужити моделлю планети, літаючої тарілки, ілюмінатора і т. д. Таким чином, він може стати не тільки елементом вироби, але і її основою.
Та що вже там розмінюватися на дрібниці – на його поверхні можна накреслити кільця-траєкторії планет, а самі планети виконати з намистин або підручних пластикових кульок.
Досить шаблонним, але завжди цікавим рішенням буде модель літаючої тарілки.
Її комплектація приблизно наступна.
- Кулька для пінг-понгу.
- Маленькі пружинки (наприклад, з старої ручки).
- Дріт або довгі шурупи.
- Намистини.
- Свердло.
- Клей.
Все це досить легко перетворити в модель літаючої тарілки наступним чином.
- Кулька приклеїти в центрі диска.
- Просвердлити зверху кульки два симетричні отвори і втягати в них пружинки, на кінці яких приклеїти намистинки (вийдуть футуристичні антени).
- Знизу в кульку, загорнути кілька шурупів під кутом, щоб вони утворили ніжки тарілки (можна зробити і дротяні ніжки).
Красиві новорічні поробки: покроковий майстер клас
В якості новорічної атрибутики диски можна застосовувати досить різноманітно.
Найбільш простий варіант – це аплікація з його поверхні з кольорового паперу. Вам знадобляться:
- кольоровий папір;
- різнобарвний фетр;
- клей;
- нитки і швейна голка;
- бісер.
Покрокова інструкція по виконанню аплікації:
- обведіть на кольоровому папері контур диска і виріжте з неї фон майбутнього прикраси;
- нанесіть клей на поверхню диска і приклейте фон, не забувши вставити між папером і диском ниточку-підвіс;
- з шматочків кольорового фетру створіть бажану фігурку (снігову бабу, діда-мороза, оленя) та/або літери;
- зшийте необхідні фетрові елементи для створення надійної і міцної фігурки;
- пришийте до фігурці необхідні елементи з бісеру;
- приклейте фігурки і букви до фонової паперової поверхні.
Отже, непотрібні вже вам CD-диски можуть проявити себе як багатофункціональний виробний матеріал. Він дешевий, нескладний в обробці, застосуємо як вдома, так на вулиці незалежно від кліматичних умов.
Простота обробки і мізерна вартість робить його практично ідеальним матеріалом для хобі, крім того прості форми диска з успіхом дозволять майструвати разом з дітьми, розвинути їх творчі здібності і просто пізнати радість спільної роботи з улюбленими чадами.