Вироби з шкарпеток своїми руками (83 фото): легкі покрокові майстер-класи для дітей і початківців

Збірник креативних виробів з шкарпеток (дитячих, жіночих, чоловічих) з докладним описом, як зробити так само. Керівництво для початківців по створенню милих звірів з шкарпеток своїми руками.

Незважаючи на те, що техніки створення більшості виробів з шкарпеток досить одноманітні і схожі, іграшки та аксесуари, виготовлені таким чином, відрізняються унікальністю зовнішнього вигляду, навіть якщо для виготовлення були застосовані одні й ті ж шаблони і викрійки.

Кінцевий результат залежить від індивідуальних особливостей майстра,- від того, як він вміє підбирати матеріали, поєднувати фактури і комбінувати деталі. Навіть із звичайних шкарпеток такі умільці створюють неймовірні, самобутні вироби на будь-який смак. Пропонуємо і вам спробувати себе в новому ремеслі, освоївши одну з ідей, описаних у цій статті.

Список інструментів і матеріалів для створення іграшок з шкарпеток досить простий. Залежно від особливостей конкретної композиції він може незначно змінюватись, проте абсолютна більшість його складових можна придбати в найближчому магазині.

Що ж варто заздалегідь підготувати для подібної техніки роботи?

  • Шкарпетки і панчохи різного кольору, розміру, фактури матеріалу;
  • Голки і нитки різних відтінків;
  • Канцелярські ножиці;
  • Наповнювач для майбутніх виробів;
  • Шпильки і мило або крейда для створення деталей;
  • Додаткові декоративні елементи — намистини, стрази, ґудзики.

Зверніть увагу, що оздоблення іграшки повинна прямо залежати від її призначення. Іграшки, призначені для дітей молодшого віку, за правилами безпеки не повинні містити дрібних пришивних деталей,- в цьому випадку декор краще вишити нитками.

Прості вироби зі старих шкарпеток

Чорний кіт з шкарпеток

Перше що необхідно зробити — зупинитися на певній ідеї, яку ви хочете втілити в життя. Рекомендуємо почати з фауністичною тематики і спробувати зшити чорного кота з пухнастих махрових шкарпеток, який принесе дитині удачу і стане його другом.

  1. Роздрукуйте шаблони або самостійно намалюйте лекала на картоні;
  2. Перенесіть зразки на шкарпетки і виріжте, орієнтуючись на викрійку;
  3. Виверніть деталі навиворіт, і зашейте, залишивши невеликий отвір;
  4. Заготовки повторно виверніть на лицьову боку, набийте синтепоном і зашейте відрізок;
  5. Приєднайте елементи один до одного за допомогою нитки та голки;
  6. Олівцем намітьте контури мордочки і прошийте лінії ниткою.

При бажанні чорному коту можна зшити одяг, плаття, шортики або, наприклад, медичний халат,- щоб візуалізувати її статеву належність чи професію.

Тканинна іграшка для дітей своїми руками

Симпатична тканинна лялька може прикрасити інтер’єр будь-якої дитячої, якщо оформити її в суміжних тонах. Для створення вироби підготуйте бежеві шкарпетки, яскраві смугасті шкарпетки з бавовни, нитки з голками, гумки, ножиці, коричневу пряжу і наповнювач для майбутньої іграшки.

Для початку з тілесного матеріалу сформуйте голову іграшки і заповніть її ватою або синтепоном, а потім залишився отвір зашейте. Від смугастого панчохи зробіть відріз і розділіть нижню частину деталі навпіл.

Виверніть деталь навиворіт і зашейте шви, а після повторного вивертання на лицьову сторону набийте її наповнювачем. З’єднайте тіло з головою ляльки з допомогою ниток та голки. Ручки формуються прямо з тіла іграшки,- досить прошити вигнуту лінію, що імітує контури рук.

З коричневої пряжі зробимо волосся для лялечки,- для цього невеликі однакові відрізи по центру пришивають до середини голови. Залишається тільки декорувати нашу саморобку з шкарпеток, додавши спідницю з мереживною стрічки і очі з чорних намистин.

Вироби для початківців рукодільниць: майструємо кроликів

Зробити чарівного кролика з шкарпеток під силу навіть початківцям майстриням. При певному наборі практичних навичок і творчих здібностей таку іграшку не соромно подарувати, якщо прикласти до її створенню всі свої сили.

Для шиття такий вироби знадобиться той же набір інструментів та матеріалів, що і для попередніх робіт.

  • З одного носка сформуйте основу для верхньої частини кролика. По підошві від носка до п’яти зробіть розріз, виверніть заготівлю навиворіт і попарно зашейте краю деталей, зробивши таким чином довгі вушка;
  • П’ята шкарпеток буде мордочкою тварини — її набивають наповнювачем і вишивають нитками мініатюрні очі і рот;
  • Від другого носка відрізають п’яткову частину і формують тільце, поступово зшиваючи і набиваючи його обраним наповнювачем;
  • Тулуб і голову з вухами з’єднують разом, а потім пришивають до них лапки і хвостик з носка того ж кольору.

З допомогою тонкою атласною або ажурною стрічки зробіть бантик навколо одного з вух і мініатюрну спідничку.

Тематичні поробки з шкарпеток на 23 лютого

Більшість дітей в силу особливостей віку люблять фантазувати і творити, проводячи свій вільний час за створенням виробів з підручного матеріалу.

День захисника Вітчизни — це відмінний привід дати простір уяві і втілити в життя цікаві ідеї, які чекали своєї години. Складіть дитині компанію і спробуйте зробити тематичні святкові вироби з шкарпеток.

Подарунок братові: солдат із шкарпеток

Якщо уміло проявити фантазію, то зі звичайних шкарпеток можна зробити щось неординарне і унікальне. Здавалося б, що може бути банальніше косметичних засобів і шкарпеток, подарованих на 23 лютого, але навіть такий стилевий знак уваги можна піднести з часткою іронії і креативу.

З рушники або шкарпеткових виробів, скручених в рулон, спробуйте зробити невеликого солдатика,- голову, тулуб і руки можна відокремити канцелярськими гумками.

Декоруйте фігуру вічками для іграшок на самоклейній основі і картонними пілотками.

Незвичайний танк із зелених шкарпеток

Фігура танка давно стала негласним символом 23 лютого, уособлюючи собою силу і справжню міць. Цю ідею можна використовувати не для банального підношення подарунка з шкарпеток, завжди необхідних в гардеробі чоловіка. Для створення такого танка вам знадобиться 6-7 упаковок однакових зелених шкарпеток, канцелярські гумки, картон, атласна стрічка зеленого кольору і ножиці.

Шкарпетки, складені по парам, скрутіть в рол і зафіксуйте гумкою. Чотири таких заготовки кладуть в один ряд і обертають не згорнутими шкарпетками, фіксуючи кінці кравецької шпилькою.

Паралельно бічним гусеницях фіксуються відрізи з атласної стрічки, а потім на основну конструкцію кріплять два останніх ролу — один горизонтально, а інший вертикально. Деталі кріпляться один до одного мініатюрними шпильками, а потім прикрашаються стрічкою в тон.

Новорічні вироби в дитячий садок

Нерідко напередодні новорічних свят в дитячих садах і школах організовують конкурси та виставки дитячої творчості, де кожен бажаючий може показати свої вміння і реалізувати на практиці давно заготовлені ідеї.

На створення подібних виробів виділяють досить стислі терміни, тому підготовка матеріалів повинна здійснюватися максимально швидко. На допомогу прийдуть підручні засоби, які більше не використовуються за прямим призначенням, пляшки, коробки, старі відрізи тканин і звичайно ж «герої» нашої статті,- шкарпетки.

Білий сніговик

Для створення сніговика, героя більшості новорічних казок і мультфільмів, вам знадобиться два носка різного кольору. З одного, бажано махрового, ми сформуємо тільце героя, а з іншого, більш яскравого — тематичну зимовий одяг.

  • Обріжте верхню частину білого носка, виверніть її на виворіт і зав’яжіть ниткою денце;
  • Виверніть заготівлю навиворіт і наповніть синтепоном або ватою, а потім зав’яжіть голову і сформуйте снігові грудки, затягнувши ниткою тулуб в одному або двох місцях;
  • З другого носка контрастного кольору зробіть шарф і шапочку, а потім пришийте їх до голови;
  • Зафіксуйте на тілі сніговика кілька ґудзиків і додайте оченята-намистинки.

Доповнити цілісність композиції допоможе дріт, простягнута крізь верхній шар тулуба, яка буде імітувати руки.

Незвичайний різдвяний вінок

Різдвяні вінки, які є своєрідними символами однойменного духовного свята, найчастіше створюють з гілочок, шишок та іншого природного матеріалу. Майстри вирішили не зупинятися на банальних ідеях і запропонували використовувати для їх створення різнокольорові шкарпетки тематичних відтінків — червоного, зеленого і золотого.

Від шкарпеток необхідно відрізати нижню частину з випирає п’ятою так, щоб надалі їх можна було насадити на форму. З газет і паперу, щільно скручених в невеликий джгут, формують кільце, не фіксуючи його кінці.

На отриману заготовку надягають шкарпетки і стягують їх гармошкою,- чим більше їх буде, тим об’ємніше у вас вийде вінок, а потім замикають основу. У верхній частині пов’язують червону атласну стрічку з петелькою для підвішування, а по всій поверхні декоративного прикраси додають червоні намистини.

Тематичні новорічні іграшки

В якості прикраси новорічного інтер’єру спробуйте зшити ангелика з білих шкарпеток. Для вироби краще використовувати дитячі носочки, щоб досягти оптимального розміру ляльки.

  • Білий носок набийте синтетичним наповнювачем, попередньо відрізавши випирає п’яту і зашивши один край деталі;
  • За допомогою білої нитки, закрученої навколо заготовки, відокремте голову від тулуба;
  • Намітьте дві вигнуті лінії з боків тіла до його середини і прошийте їх білою ниткою, сформувавши ручки;
  • З білою мереживною стрічки зробіть спідницю і пришийте до тулуба;
  • З того ж мережива або щільного фетру виріжте мініатюрні крильця і прикріпіть їх до ангелочку;
  • Обробку голови можна виконати за допомогою білої пряжі, пришитою у якості волосся, або косинки з тканини.

На личку нашого різдвяного ангелика намалюйте два невеликих прикритих очі, і незвичайна виріб із шкарпеток готова.

Який наповнювач вибрати для вироби

Правильно вибраний набивний матеріал не тільки визначає призначення і особливості тієї чи іншої іграшки, але і продовжує термін її зберігання та експлуатації. При виборі наповнювача важливо враховувати, у яких цілях буде використовуватись виріб,- буде воно застосовуватися в якості одного для щоденних ігор малюка або буде стояти на полиці, доповнюючи інтер’єр приміщення.

Зверніть увагу, що окремі види набивання не призначені для інтенсивних маніпуляцій і періодичних прань.

Щільний рис

Рис, гречку, горох, сочевицю і квасоля часто застосовують в якості набивного матеріалу для сенсорних іграшок, замінюючи таким чином штучний гранулят. Однак, з точки зору безпеки цей варіант є не самим вдалим, оскільки з часом у ньому накопичуються жучки, з’являється цвіль і навіть грибок. Мінімізувати ризики можна прогрів крупи в духовці або на сковороді до моменту їх засипання в порожнину іграшки.

Невагомий синтепон

Синтетичний ватин виробляють із штучних поліефірних пучків волокон, які покриті невидимим оку шаром силікону. Завдяки такому складові матеріал практично не комкается і не склеюється, тому вважається одним з найкращих наповнювачів для предметів побуту та ігор дітей. До того ж синтепон не схильний утворенню цвілі і не приваблює міль і кліщів.

Традиційна вата

Найбільш доступний набивний матеріал для створення м’яких іграшок — звичайна бавовняна вата. Цей гіпоалергенний матеріал відрізняється низькою собівартістю, екологічністю і повсюдної доступністю, однак майстри не рекомендують його як повноцінного наповнювача. Розподілити його всередині виробу досить складно, а мочити і прати і зовсім не варто.

Більшість з описаних вище ідеї втілюються за півгодини і не вимагають особливих професійних навичок шиття, а всі матеріали для них завжди знаходяться під рукою. Не бійтеся пробувати себе в чомусь новому,- так ви зможете зайняти себе довгими зимовими вечорами і в повній мірі реалізувати свій творчий потенціал.

Нові фото ідеї виробів з шкарпеток