Як звязати килимок гачком: покрокові схеми для початківців з вязання круглого, овального, прямокутного і квадратного килимка зі старих речей

Поетапні майстер-класи з в’язання килимка гачком. Визначення дизайну, розміру і форми килимка. Яку основу вибрати. Опис в’язання килимків різної форми. Килимки з візерунком з петель і стовпчиків. Завершення роботи і способи декору килимка.

В’язання гачком — це захоплююче і творче заняття, що дозволяє створювати унікальні предмети для будинку і подарунків своїм близьким. Килимок, пов’язаний гачком, є не тільки функціональним елементом інтер’єру, але і твором мистецтва. У даній статті ми розглянемо основні прийоми і техніки в’язання килимка гачком.

Визначення розміру та форми килимка

Перед початком в’язання килимка гачком необхідно визначити його розмір і форму, щоб отримати оптимальний результат. Розмір і форма килимка можуть залежати від призначення килимка і особливостей приміщення, де він буде використовуватися. В даному розділі ми детально розглянемо, як визначити оптимальний розмір і форму килимка.

Визначення розміру килимка

 • Використання метра або рулетки для вимірювання розміру килимка. При вимірюванні необхідно враховувати розмір приміщення, де буде використовуватися килимок, щоб він не був занадто великим, ні занадто маленьким.
 • Облік особливостей приміщення, де буде використовуватися килимок. Якщо килимок буде використовуватися в прохідній зоні, то його розміри можуть бути менше, ніж якщо він буде використовуватися у вітальні або спальні.

Визначення форми килимка

 • Вибір з круглої, квадратної, овальної або прямокутної форми. Вибір форми залежить від особистих переваг і призначення килимка. Наприклад, круглий килимок може виглядати органічно в кімнаті з круглим столом, а квадратний — з прямокутним.
 • Облік призначення килимка і його сполучуваності з іншими елементами інтер’єру. Наприклад, квадратний килимок може бути більш практичним для використання в кухні або ванній, а овальний або круглий — у вітальні або спальні.

Підготовка основи для коврика

Підготовка основи для килимка — це важливий етап перед початком в’язання гачком, який безпосередньо впливає на якість і міцність готового виробу. Основою для килимка може служити тканина, фетр або пінополіуретан, в залежності від призначення килимка і особистих переваг майстра.

Для підготовки тканинної основи необхідно виміряти потрібний розмір тканини з запасом на крайову обробку і обробити краю тканини, щоб уникнути їх розпускання в процесі використання килимка. Для цього можна використовувати обметочний шов на швейній машині або обробити краї зигзагоподібним стібком на краю тканини. Якщо тканина дуже тонка, можна накласти на неї другий шар тканини або флізелін, щоб збільшити міцність і жорсткість основи.

Фетровий основа також вимагає деякої підготовки. Необхідно виміряти потрібний розмір фетру з запасом на крайову обробку, намалювати на ньому контур потрібної форми килимка і вирізати його. Якщо фетр дуже тонкий, можна накласти на нього другий шар фетру або тонкої тканини, щоб збільшити міцність і жорсткість основи.

Пінополіуретанова основа вимагає мінімальної підготовки, оскільки готові листи пінополіуретану вже мають потрібний розмір. Однак, якщо пінополіуретан дуже тонкий, можна накласти на нього другий шар пінополіуретану або тонкої тканини, щоб збільшити міцність і жорсткість основи.

Після того, як основа готова, її необхідно зафіксувати на робочої поверхні, щоб вона не ковзала в процесі в’язання. Для цього можна використовувати двосторонній скотч або спеціальний килимовий гриппери. Важливо пам’ятати, що правильна підготовка основи для килимка забезпечує його міцність, довговічність і гарний зовнішній вигляд.

Основні елементи в’язання гачком

Для в’язання килимка гачком необхідно знати основні елементи в’язання гачком, які становлять основу всіх візерунків і дозволяють створювати красиві і міцні вироби.

Гачок

Першим елементом є гачок, який вибирається в залежності від товщини використовуваної пряжі і щільності в’язання. Для початківців рекомендується використовувати гачок середнього розміру. Також необхідно освоїти техніку утримання гачка і наведення петель, яка допоможе створювати рівномірні і красиві візерунки.

Повітряна петля

Другим елементом є повітряна петля, яка створюється для створення основи для в’язання гачком. Вона використовується для створення ряду або основи для наступного візерунка.

Стовпчик без накиду

Третій елемент — стовпчик без накиду, є основним елементом в’язання гачком. Він використовується для створення щільного і рівного полотна, який є основою для більшості візерунків.

Стовпчик з накидом

Четвертим елементом є стовпчик з накидом. Він використовується для створення повітряних візерунків і малюнків. Створення візерунків з використанням стовпчика з накидом вимагає навичок контролю щільності в’язання і точності виконання візерунка.

Знання цих основних елементів в’язання гачком є необхідним для створення килимка і інших виробів. Перед початком роботи необхідно освоїти техніку виконання кожного елемента і попрактикуватися в їх використанні.

Початок роботи: перший ряд і його особливості

Початок роботи — це важливий етап при в’язанні килимка гачком. Перший ряд встановлює основу для подальшої роботи і повинен бути виконаний акуратно і точно. В даному розділі ми розглянемо особливості початку роботи і виконання першого ряду.

 1. Створення основи:
  • Перший ряд починається з створення основи, яка може бути виконана з допомогою повітряних петель або стовпчиків без накиду.
  • Якщо основа створюється з допомогою повітряних петель, необхідно зробити достатню кількість петель, щоб отримати потрібну довжину першого ряду.
  • Якщо основа створюється стовпчиками без накиду, перший стовпчик необхідно виконати з допомогою замикання ланцюжка в кільце.
 2. Вибір візерунка:
  • Перед початком роботи необхідно вибрати візерунок, який буде використовуватися для в’язання килимка.
  • Деякі візерунки починаються з першого ряду в певному порядку, тому перед початком роботи необхідно ознайомитися з інструкцією до узору і зрозуміти, якою буде перший ряд.
 3. Контроль щільності в’язання:
  • Перший ряд є основою для всього килимка, тому важливо контролювати щільність в’язання.
  • Якщо петлі виходять занадто тугими, килимок буде згорнутим і незручним у використанні, якщо ж петлі виходять занадто вільними, то килимок буде деформованим і не прослужить довго.
 4. Відстеження кількості петель:
  • Перший ряд повинен мати точну кількість петель, вказаний в інструкції до узору.
  • Для цього необхідно відслідковувати кількість петель, які вже виконані, і контролювати їх кількість при створенні основи.

При початку роботи важливо дотримуватися інструкції до обраного візерунку і контролювати щільність в’язання, щоб створити гарний і міцний килимок. Перший ряд є основою для всього килимка, тому необхідно приділити йому особливу увагу і виконати його акуратно і точно.

В’язання основного візерунка гачком

Основний візерунок килимка може бути виконаний різними способами, в залежності від бажаного ефекту і товщини нитки, яку ви використовуєте.

Перш за все, необхідно вибрати товсту нитку і відповідний гачок. Зазвичай для килимків використовуються нитки товщиною 3-5 мм і гачки розміром 4-6 мм. Після того як ви вибрали матеріали, почніть працювати з ланцюжком повітряних петель. Довжина ланцюжка повинна бути дорівнює бажаної ширині килимка.

Далі почніть в’язати основний візерунок. Він може бути виконаний у вигляді стовпчиків, полустолбиков або інших візерунків. Для того, щоб створити основний візерунок, вставте гачок в першу повітряну петлю ланцюжка, потім зробіть накид і протягніть нитку через петлю на гачку. Повторіть цей крок для всіх петель в ланцюжку.

Після того, як ви завершили перший ряд основного візерунка, почніть другий ряд. Для цього зазвичай потрібно виконати кілька повітряних петель на початку ряду, щоб створити петлю для першого стовпчика або полустолбика. Потім продовжуйте в’язати основний візерунок, повторюючи той самий крок, який ви використовували для першого ряду.

Продовжуйте в’язати основний візерунок, виконуючи ряд за рядом, поки килимок не досягне бажаної довжини. Зазвичай килимки в’яжуться до розміру, який можна використовувати в якості килимка для ванної або кухні. В залежності від бажаної густини візерунка, ви можете використовувати різні методи в’язання, щоб створити килимок з потрібною щільністю і текстурою.

В цілому, в’язання основного візерунка килимка гачком не є складною задачею, яку можна виконати навіть без досвіду в в’язанні. Головне — вибрати правильні матеріали і слідувати простим кроків, описаних вище.

Як зв’язати круглий килимок

Зв’язати круглий килимок гачком дещо складніше, ніж зв’язати прямокутний, але впоратися з цим завданням досить просто, якщо ви знаєте основи в’язання гачком.

Виберіть матеріал і гачок

Для початку виберіть матеріал, який ви хочете використовувати для свого круглого килимка. Зазвичай для килимків використовуються товсті нитки, такі як шнурочная пряжа або бавовняна пряжа. Потім виберіть гачок, який відповідає товщині нитки. Чим товще нитка, тим більше повинен бути гачок.

Почніть з ланцюжка повітряних петель

Почніть роботу з створення ланцюжка повітряних петель. Довжина ланцюжка повинна бути дорівнює бажаного діаметру круглого килимка. Для прикладу, якщо ви хочете зв’язати круглий килимок діаметром 50 см, почніть з ланцюжка з 6-8 петель.

З’єднайте ланцюжок в коло

Для того щоб з’єднати ланцюжок в коло, вставте гачок в першу петлю і виконайте стовпчик без накиду, щоб закрити коло. Потім виконайте кілька повітряних петель, щоб піднятися на наступний ряд.

В’язання кругових рядів

Далі, в’язання кожного кругового ряду починайте з виконання деякої кількості повітряних петель. Кількість повітряних петель залежить від товщини використовуваної нитки і від того, який візерунок ви використовуєте. Після виконання необхідної кількості повітряних петель, почніть в’язати стовпчики, полустолбики або будь-який інший візерунок, який ви обрали.

Збільшення кількості петель

Для того щоб круглий килимок продовжував зростати, кожен ряд потрібно збільшувати кількість петель на певний відсоток. Зазвичай це робиться шляхом додавання 1 або 2 петель в кінці кожного ряду, в залежності від розміру килимка і товщини використовуваної нитки. Якщо ви хочете, щоб килимок був більш щільним, ви можете збільшувати кількість петель повільніше, або не додавати петель зовсім.

Закрити більш щільний килимок

Це може бути корисно, наприклад, якщо ви плануєте використовувати килимок в місцях з великою прохідністю або якщо ви хочете, щоб килимок виглядав більш товстим і структурованим.

В’язання квадратного килимка покроково

Квадратний килимок можна пов’язати різними способами і з різних матеріалів. Одним з найпопулярніших матеріалів для зв’язування килимків є вовняна пряжа. Для зв’язування килимка вам будуть потрібні вовняна пряжа і спиці потрібного розміру, а також ножиці, голка для закріплення кінців.

Перший крок у зв’язуванні килимка — набір потрібного кількості петель. Виберіть кількість петель, яке відповідає розміру квадрата, який ви хочете пов’язати. Потім почніть зв’язування квадрата, використовуючи будь-який візерунок або структуру, яку хочете використовувати.

Деякі воліють пов’язувати лицьову і виворітну петлі чергуючи їх один з одним, щоб отримати гладку поверхню, в той час як інші використовують інші візерунки і техніки в’язання, щоб створити цікавий рельєфний візерунок.

Коли ви дійдете до потрібного розміру, закінчите квадрат і розріжте нитки пряжі, залишивши достатній хвостик, щоб закріпити кінець. Наступним кроком є зв’язування наступного квадрата і з’єднання його з попереднім.

Для з’єднання квадратів можна використовувати декілька методів, одним з найпоширеніших є швейне з’єднання. Помістіть два квадрата лицьовими сторонами всередину і вирівняйте їх краю, почніть з однієї зі сторін і, використовуючи голку і нитку, виконайте стібки, щоб з’єднати краї квадратів. Продовжуйте пов’язувати і об’єднувати квадрати, поки не досягнете потрібного розміру килимка.

Інструкції з в’язання овального килимка для початківців

Ось інструкції з в’язання овального килимка для початківців:

 1. Початок роботи. Виберіть нитку і гачок, які вам подобаються, і почніть пов’язувати ланцюжок повітряних петель. Розмір ланцюжка повинен бути достатньо великим, щоб відповідати розміру килимка, який ви хочете зробити. Наприклад, для коврика діаметром 60 см ланцюжок повинна складатися з 100-120 повітряних петель.
 2. Перший ряд. Після того, як ви пов’язали ланцюжок, почніть в’язати перший ряд в основній частині килимка. Вставте гачок в другу петлю від гачка, потім в’яжіть стовпчик без накиду (СБН) в наступної петлі. Продовжуйте в’язати СБН в кожній петлі до кінця ланцюжка. Поверніть роботу.
 3. Другий ряд і далі. Починаючи з другого ряду і далі вставте гачок в перший стовпчик попереднього ряду і в’яжіть стовпчик без накиду. У наступний стовпчик попереднього ряду в’яжіть стовпчик з одним накидом (СН). Продовжуйте в’язати СН у кожному стовпчику попереднього ряду до кінця ряду. Поверніть роботу. Повторюйте другий ряд і далі, поки килимок не досягне бажаного розміру. Коли ви досягнете потрібного розміру, закінчите роботу, відрізавши нитку і зав’язавши її.
 4. Закінчуємо роботу. Після того, як ви закінчили роботу, ви можете прикрасити килимок, додавши до нього мереживні краю або вишивку. Для країв килимка ви можете в’язати ряд із стовпчиків з одним накидом або стовпчиків без накиду. Ви також можете додати килимка підкладку, щоб він був більш стійким і противозадирным.

Сподіваюся, ці інструкції допоможуть вам зв’язати овальний килимок для вашого будинку! Удачі у в’язанні!

В’язання килимка з візерунком з петель і стовпчиків

В’язання килимка з візерунком з петель і стовпчиків — це цікаве рукоділля, яке може стати відмінним прикрасою для будь-якого інтер’єру. Для початку роботи необхідно вибрати пряжу і гачок, а також визначити розмір килимка. Після цього можна приступати до в’язання.

Перший етап — це створення основи килимка. Для цього необхідно зв’язати ланцюжок повітряних петель потрібної довжини. Далі слід зробити поворотну петлю і почати в’язати основу килимка стовпчиками без накиду.

Далі, можна переходити до створення візерунка. Варіантів візерунків може бути безліч, наприклад, можна використовувати візерунок «косички», «віяла» або «квіти». Для створення візерунка слід вибрати відповідну схему і почати в’язати по ній.

Крім того, можна використовувати і інші елементи, наприклад, пензлики або мереживні візерунки. Для цього потрібно слідувати відповідним схемам та інструкціям.

Після того, як візерунок буде готовий, можна закінчити в’язання килимка. Для цього слід закрити всі петлі, а потім закріпити кінці нитки. В результаті вийде красивий і затишний килимок, який буде радувати око своїм яскравим візерунком.

Декоративні елементи і прикраси для коврика

Декоративні елементи і прикраси для килимка може включати в себе різні матеріали і техніки. Деякі з них можуть бути пришиті до килиму, а інші можуть бути поміщені поверх килима.

Пришиті елементи:

 • Тасьма або пензлика на краю килима
 • Мереживо або аплікації на поверхні килима
 • Вишивка або друк на килимі
 • Камені, стрази або бісер, пришиті на килим

Не пришиті елементи:

 • Квіти з тканини або паперу, розміщені поверх килима
 • Свічки або декоративні предмети, розташовані на килимі
 • Декоративні подушки або пледи, розташовані на килимі

Також можна використовувати різні техніки, такі як ручне в’язання або макраме, для створення прикрас на килимі. Наприклад, можна створити пензлика або кисті з ниток, які можуть бути пришиті до краю килима або використані в якості фурнітури.

Важливо пам’ятати, що декоративні елементи і прикраси не повинні заважати використанню килима і не повинні призводити до його пошкодження. Крім того, вони повинні відповідати стилю і колірній гамі приміщення, в якому знаходиться килим.

Закінчення роботи

Крайова обробка килимка є важливим етапом завершення роботи і може бути виконана кількома способами:

Крайова обробка килимка гачком:

 • Для цього способу необхідний гачок і пряжа.
 • Почніть зробити в’язку стовпчиками без накиду, щоб створити перший ряд краї килимка.
 • Далі в’язати стовпчиками без накиду або з накидом (в залежності від бажаного ефекту) уздовж всього краї килимка.
 • Після того, як ви дійдете до кінця, закріпіть нитку і обріжте її.

В’язання килимка гачком — це творчий процес, який вимагає терпіння і уваги до деталей. При правильному підході до в’язання можна створити унікальний і красивий предмет для дому.

Сподіваємося, що дана стаття допоможе початківцям майстрам на шлях до створення свого першого килимка гачком і допоможе їм впоратися з основними техніками в’язання.

Фото ідеї для в’язання килимка гачком