Як звязати шкарпетки спицями – покрокові схеми для початківців і опис вязання красивих чоловічих, жіночих і дитячих шкарпеток

Покрокові інструкції з в’язання шкарпеток на 2 і 5 спицях. Як правильно визначити розмір та розрахувати в’язання. В’яжемо гумку носка, п’яту, мисок + створюємо підйом. Способи красиво задекорувати носок. Лайфхаки та корисні рекомендації.

Зв’язування шкарпеток спицями — це захоплюючий процес, який може принести задоволення і стати відмінним подарунком для себе або близьких. У цій статті ми докладно розглянемо всі етапи створення шкарпеток спицями, починаючи від вибору пряжі і спиць, і закінчуючи додаванням декоративних елементів.

Підготовка: вибір пряжі і спиць

Перед початком зв’язування шкарпеток необхідно правильно вибрати пряжу і спиці. Від правильного вибору залежить якість і зручність шкарпеток. У цьому розділі ми розповімо, як вибрати пряжу і спиці для зв’язування шкарпеток.

Вибір пряжі

Для зв’язування шкарпеток необхідно вибрати пряжу, яка забезпечить потрібну щільність і м’якість шкарпеток. Бажано, щоб пряжа з натуральних матеріалів, наприклад, вовни або бавовни, щоб шкарпетки не викликали роздратування і були комфортними.

При виборі пряжі необхідно звернути увагу на її товщину і метраж. Товщина пряжі визначає, який розмір спиць необхідний для зв’язування шкарпеток. Метраж пряжі визначає, скільки пряжі необхідно для зв’язування однієї пари шкарпеток.

Вибір спиць

Для зв’язування шкарпеток потрібні спиці певного розміру, які відповідають товщині обраної пряжі. Зазвичай для зв’язування шкарпеток використовуються спиці розміру 2,5 — 3 мм.

При виборі спиць необхідно звернути увагу на їх довжину. Довжина спиць повинна відповідати розміру шкарпеток, які ви збираєтеся пов’язати. Зазвичай для зв’язування шкарпеток використовуються спиці довжиною 20-25 см.

Таким чином, правильний вибір пряжі і спиць — це один з важливих етапів перед початком зв’язування шкарпеток. Вибираючи якісні матеріали, можна створити красиві і зручні шкарпетки, які прослужать довго.

Визначення розміру шкарпеток і розрахунок кількості петель

Перед початком зв’язування шкарпеток необхідно визначити їх розмір і розрахувати кількість петель, які потрібно набрати на спиці. Це допоможе створити шкарпетки, які будуть ідеально підходити до розміру ноги й не будуть занадто тугими або вільними.

Визначення розміру шкарпеток

Для визначення розміру шкарпеток необхідно виміряти окружність самої широкої частини стопи. Зазвичай це місце, де знаходяться пальці і підйом стопи. Необхідно виміряти окружність в см і додати до отриманого результату 1-2 см, щоб шкарпетки не були занадто тугими.

Після визначення розміру шкарпеток необхідно вибрати відповідний розмір на спеціальній таблиці розмірів для шкарпеток. Зазвичай розміри шкарпеток зазначаються залежно від кола стопи див. в

Розрахунок кількості петель

Для розрахунку кількості петель необхідно враховувати розмір шкарпеток і щільність пряжі. Зазвичай для зв’язування шкарпеток використовуються пряжу і спиці певного розміру, які відповідають певній щільності в’язання.

Для розрахунку кількості петель необхідно використовувати формулу: кількість петель = окружність стопи в см * кількість петель на 1 див.

Кількість петель на 1 см залежить від щільності в’язання та розміру спиць. Зазвичай для зв’язування шкарпеток використовуються спиці розміру 2,5 — 3 мм і пряжа з щільністю 24-26 петель на 10 див.

Таким чином, правильний розрахунок кількості петель і визначення розміру шкарпеток допоможуть створити красиві і зручні шкарпетки, які будуть ідеально підходити до розміру ноги.

Початок роботи: створення манжети для шкарпеток

Першим етапом створення шкарпеток є зв’язування манжети. Манжета — це гумка, яка забезпечує надійну посадку шкарпетки на ногу. Для створення манжети необхідно набрати потрібну кількість петель і зв’язати гумку методом 1 лицьова, 1 виворітна.

Для початку роботи необхідно набрати кількість петель, яке було розраховане на попередньому етапі. Зазвичай для манжети використовується 2-3 спиці, в залежності від бажаної ширини манжети.

Після набору петель, необхідно зв’язати кілька рядів гумкою. Гумка — це петлі, які чергуються лицьовими і виворітними. Для зв’язування гумки використовується метод 1 лицьова, 1 виворітна. Цей метод дозволяє створити гумку, яка добре тягнеться і забезпечує надійну посадку шкарпетки на ногу.

Для зв’язування манжети необхідно пов’язати від 5 до 10 рядів гумки, залежно від бажаної висоти манжети. Бажано, щоб манжета була не занадто тугий, але і не надто вільною, щоб забезпечити надійну посадку шкарпетки на ногу.

Після створення манжети можна приступити до зв’язування гумки для шкарпеток. Для цього необхідно використовувати метод 2 лицьові, 2 виворітні петлі. Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете створити красиву і зручну манжету для своїх шкарпеток.

Зв’язування гумки для шкарпеток

Після створення манжети необхідно пов’язати гумку для шкарпеток. Гумка для шкарпеток забезпечує надійну посадку шкарпетки на ногу і запобігає їх сповзання.

Для зв’язування гумки використовується метод 2 лицьові, 2 виворітні петлі. Цей метод дозволяє створити гумку, яка забезпечує хорошу еластичність та надійну посадку шкарпетки на ногу.

Для зв’язування гумки необхідно пов’язати 2 лицьові петлі, потім 2 виворітні петлі. Після цього необхідно повторювати цей процес до кінця ряду. На наступному ряду петлі необхідно пов’язувати в тому ж порядку — 2 лицьові, 2 виворітні. Таким чином, необхідно зв’язати кілька рядів гумки.

Бажано, щоб гумка була не занадто тугий, але і не надто вільною, щоб забезпечити надійну посадку шкарпетки на ногу. Тому при зв’язуванні гумки необхідно стежити за її еластичністю і, при необхідності, регулювати кількість петель.

Після зв’язування гумки можна приступити до створення п’яти для шкарпеток. Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете створити красиву і зручну резинку для своїх шкарпеток.

Створення п’яти шкарпеток

Створення п’яти — це один з найважливіших етапів зв’язування шкарпеток. П’ята забезпечує зручну і комфортну посадку шкарпетки на ногу, а також захищає ногу від тертя.

Для створення п’яти необхідно зменшити кількість петель на спицях. Для цього використовується метод зменшення петель, наприклад, метод SSK (Slip Slip Knit) або K2tog (Knit 2 together). Це дозволяє створити форму п’ятки, яка ідеально сідає на ногу.

Зазвичай для створення п’яти використовується 2/3 петель, які були використані для зв’язування шкарпеток. Наприклад, якщо для шкарпеток було набрано 60 петель, для створення п’яти необхідно використовувати 40 петель.

Для зв’язування п’яти необхідно продовжувати зв’язування гумки до певної висоти, яка залежить від розміру шкарпеток і бажаної форми п’яти. Потім необхідно почати зменшення петель для створення форми п’яти.

Для цього необхідно послідовно проводити зменшення петель, використовуючи метод SSK або K2tog. Зазвичай зменшення петель виробляються кожен другий ряд. При цьому необхідно стежити за формою п’яти і її розміром.

Після того, як кількість петель буде зменшено до потрібного розміру, можна починати створення миска для шкарпеток. Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете створити зручну та комфортну п’яту для своїх шкарпеток.

Зменшення петель для створення форми носка

Після створення п’яти необхідно продовжувати зв’язування шкарпеток, використовуючи зменшення петель для створення форми носка. Цей процес дозволяє створити шкарпетки з потрібною формою і розміром, які ідеально сідають на ногу.

Для зменшення петель необхідно використовувати метод SSK або K2tog. Ці методи дозволяють провести зменшення петель, не порушуючи малюнок в’язки. Зазвичай зменшення петель виробляються кожен другий ряд.

Для зменшення петель необхідно проводити зменшення на певних місцях в ряду. Зазвичай зменшення виробляються на 2 петлях від краю носка. Це дозволяє створити плавну і красиву форму носка.

Зменшення петель необхідно продовжувати до тих пір, поки не буде досягнута потрібна форма і розмір носка. При цьому необхідно стежити за тим, щоб зменшення було рівномірним і шкарпетки не були занадто тугими або вільними.

Після досягнення потрібної форми носка можна починати створення миска для шкарпеток. Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете створити шкарпетки з потрібною формою і розміром, які ідеально сідають на ногу.

Створення миска для шкарпеток

Після зменшення петель для створення форми носка необхідно приступити до створення миска. Мисок — це передня частина носка, яка захищає пальці від холоду і тертя.

Для створення миска необхідно використовувати метод збільшення петель, наприклад, метод M1 (Make 1). Цей метод дозволяє збільшити кількість петель на спицях, не порушуючи малюнок в’язки.

Для створення миска необхідно збільшити кількість петель на спицях до потрібного розміру. Зазвичай для створення миска використовується 2/3 від вихідного кількості петель. Наприклад, якщо для шкарпеток було набрано 60 петель, для створення миска необхідно використовувати 40 петель.

Для збільшення петель можна використовувати метод M1. Для цього необхідно взяти нитку, що йде від задньої частини шкарпеток, і пов’язати її з найближчої петлею. Потім необхідно пов’язати нову петлю, використовуючи цю нитку.

Збільшення петель необхідно продовжувати до тих пір, поки не буде досягнутий потрібний розмір миска. При цьому необхідно стежити за тим, щоб збільшення було рівномірним і мисок був достатньо широким для комфортної посадки пальців.

Після створення миска можна починати формування підйому для шкарпеток. Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете створити шкарпетки з зручним і комфортним миском.

Формування шкарпеток: зв’язування підйому

Після створення миска необхідно приступити до формування підйому для шкарпеток. Підйом — це верхня частина носка, яка забезпечує комфортну і надійну посадку шкарпетки на ногу.

Для формування підйому необхідно використовувати метод зв’язування в рубчик, наприклад, метод 2 лицьові, 2 виворітні петлі або 1 лицьова, 1 виворітна. Цей метод дозволяє створити рубчик, який забезпечує хорошу еластичність та надійну посадку шкарпетки на ногу.

Для формування підйому необхідно почати зв’язування в рубчик після того, як було збільшено кількість петель для створення миска. Зазвичай для зв’язування в рубчик використовується метод 2 лицьові, 2 виворітні петлі. Цей метод дозволяє створити рубчик, який добре тягнеться і забезпечує надійну посадку шкарпетки на ногу.

Необхідно зв’язати кілька рядів у рубчике. Бажано, щоб висота підйому була не менше 10 см, щоб забезпечити комфортну і надійну посадку шкарпетки на ногу.

Після створення підйому можна додати декоративні елементи, наприклад, створити візерунки або додати ажурні елементи. Для цього можна використовувати різні методи зв’язування, наприклад, методи узорной в’язки або ажурної в’язки.

Після додавання декоративних елементів можна завершити зв’язування шкарпеток і зафіксувати кінець нитки. Для цього необхідно провести нитку через що залишилися петлі і затягнути її.

Тепер ви готові до того, щоб одягти свої нові шкарпетки і насолоджуватися зручністю і комфортом. Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете створити красиві і зручні шкарпетки своїми руками.

Додавання декоративних елементів

Додавання декоративних елементів допоможе зробити шкарпетки більш привабливими і цікавими. Ви можете використовувати різні методи і техніки для додавання декоративних елементів, наприклад, візерунковою в’язки або ажурної в’язки.

  1. Візерункова в’язання — це метод, при якому створюється візерунок на поверхні шкарпеток.
  2. Ажурна в’язка — це метод, при якому створюється отвори на поверхні шкарпеток.

Для зв’язування ажуру і малюнків необхідно використовувати пряжу певного кольору і товщини, яка відповідає обраній пряжі для зв’язування шкарпеток. Зазвичай для зв’язування ажуру використовується тонка пряжа і спиці розміру 2,5 — 3 мм.

Інші методи додавання декоративних елементів

Ви також можете використовувати інші методи для додавання декоративних елементів, наприклад, використовувати бісер, намистини, китиці і т. д. Для цього необхідно мати відповідні матеріали і інструменти.

Додавання декоративних елементів допоможе зробити ваші шкарпетки більш красивими і неповторними. Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете створити шкарпетки, які будуть відповідати вашим перевагам і стилю.

Зв’язування шкарпеток спицями — це процес, який може стати відмінним подарунком для себе або близьких. Для створення шкарпеток необхідно вибрати відповідну пряжу і спиці, визначити розмір шкарпеток і розрахунок кількості петель. Потім можна приступити до створення манжети, гумки, п’яти, миска, підйому і додавання декоративних елементів. Дотримуючись інструкцій і техніці зв’язування, ви зможете створити красиві і зручні шкарпетки своїми руками.

Схеми та фото ідеї для в’язання шкарпеток спицями