ТОП кращих ідей поробок на тему спорт для творчого вечора з дитиною, для початкової школи або садочка. Поетапна інструкція для дорослих і новачків з фотографіями, шаблонами і трафаретами для вирізання.
Створення виробів — цікавий та корисний процес для дітей з самого раннього віку. У цій роботі дитина вчиться аналізувати, розраховувати, поєднувати, створювати. В першу чергу необхідно визначитися з тематикою, а потім підбирати техніку втілення і виконання вироби.
Однією з найбільш цікавих і різноманітних тем для композицій є спортивні напрями — змагання, активні ігри, команди. Таким чином дитина додатково вивчає різновиди спорту та його важливість для здоров’я кожної людини. Вироби також допомагають розвивати дрібну моторику рук і креативне мислення, що важливо починати опрацьовувати як можна раніше.
Вироби розвиваючі: спортивна тематика
Сьогодні налічується понад 200 тисяч видів спорту, серед яких діти зможуть обрати, що їм по душі. З-за важливості підтримки активного способу життя, ще в дитячому садку вихователі ставлять хлопцям зробити саморобку на спортивну тематику. Таким чином, дитина зацікавиться тим чи іншим напрямком і зможе проявляти до нього подальший інтерес.
Цікаво, що конкурси виробів — це теж свого роду змагання за кращу роботу. Дітям потрібно навчитися оцінювати свої сили, з повагою ставитися до суперників, гідно приймати поразки або перемогу.
При виборі виду спорту, техніки вироби важливо, щоб дитина виконав велику частину роботи самостійно. Батьки повинні тільки контролювати етапи, допомагати та давати поради. Виріб — це творчий процес, в якому діти повинні проявити свою фантазію і наполегливість.
Вироби на тему спорт своїми руками
Скласти цікаву композицію можна з домашніх матеріалів, які є у кожного: набір картону, клей, кольоровий папір, вата, пластилін, шматочки тканини, дерев’яні палички, зубочистки.
Наприклад, для зимових спортивних ігор, вам можуть знадобитися блискітки, щоб зробити відблиски на снігу. Щільний поліетилен використовувати для імітації льодового катка.
З дитячого пластиліну зручно ліпити дрібні елементи круглої форми з вигинами. Зробити футбольний м’яч зможе навіть самий маленький творець, так як для цього не потрібно великих навичок.
Використовуйте улюблені іграшки в якості головних персонажів композиції. Підійдуть як чоловічки, так і звірятка, які раптом вирішили зайнятися спортом. Особливо цікаво виріб виглядає, коли на арені представлено багато учасників.
Якщо композиція на спортивну тему робиться для шкільної виставки або конкурсу, то батьки повинні простежити за міцністю конструкції, так як її ще потрібно буде принести з дому. Ставтеся до дитини акуратно і дбайливо.
Аплікація «Плавці»
Для цієї вироби знадобиться:
- Картон;
- кольоровий папір;
- фломастери;
- клей.
З синього або блакитного паперу необхідно зробити лінії з нерівними краями, які будуть імітувати воду в басейні. Потім потрібно підготувати самих плавців — 3 штуки. Знадобиться: для особи 3 гуртка бежевого кольору, для рук — 6 бежевих смужок. Купальні костюми зробити в різних кольорах, наприклад, помаранчевому, рожевому і жовтому. На обличчі фломастерами намалювати одне око і половину посмішки, так як на «плавців» ми дивимося збоку.
Більшу частину білого картону заклеїти синіми хвилями, потім розташувати рівномірно плавців. На частині, що залишилася намалювати обличчя вболівальників — просто різні пики з посмішками.
Для більшого реалізму додайте доріжки плавців з допомогою червоних ниточок, натягнутих через весь басейн.
Справжній м’яч з пластиліну
Для футбольного м’яча потрібен пластилін двох контрастних відтінків. Сформуйте середній шар нейтрального кольору — це база майбутнього головного інвентарю футболістів. Для декору заздалегідь підготуйте 20 кульок одного кольору, наприклад, білого, і 12 іншого, наприклад, чорного.
Маленькі кульки приклеїти до основи в особливому порядку, як на справжньому футбольному м’ячі. По центру ставимо чорний кульку, а навколо нього — 5 білих. І так далі, поки не заповниться вся площа м’яча. Якщо хочеться ускладнити завдання, то з кожної кульки зробіть п’ятикутник.
Спортивна виріб повинна вийти об’ємною. Для роботи потрібно бути досить посидючим і акуратним.
Футбольний м’яч з пластиліну потрібно встановити на п’єдесталі — з картону або пластику. По боках зафіксувати, щоб він не скочувався. П’єдестал зафарбувати в зелений колір або обтягнути тканиною під колір футбольного газону. Розмітку футбольного поля намалювати білою фарбою або білою стрічкою.
Тематично макети в техніці 3-D
Об’ємні вироби підійдуть дітям старшого віку або навіть підліткам. Це складна, але максимально реалістична техніка. На твердій поверхні потрібно створити спортивну обстановку. Можна використовувати мініатюрні людські фігурки, зроблені з дроту або пластику. За рахунок її гнучкості та міцності вона приймає будь-яку форму.
Для вироби художня гімнастка зі стрічкою нам знадобиться:
- лялька, бажано з згинаються суглобами;
- зубочистка;
- атласна стрічка;
- клей.
Ляльку ставимо в гарне становище, щоб одна рука була в бік або піднята над головою. На один кінець зубочистки приклеюємо стрічку. Іншим кінцем вставляємо в підняту руку спортсменки. Стрічка повинна доходити до підлоги і ще трохи триватиме. На гімнастку «одягніть» блискучий купальник. Його можна намалювати фарбами та покрити блискітками, або обклеїти тулуб тканиною і прикрасити дрібним глітером або стразами.
Картина «Зимовий спорт»
Намалюйте фарбами, олівцями або фломастерами, на щільному альбомному аркуші спортсменів, наприклад, сноубордистів. На задньому фоні схематично прорисуйте дерева. Зверху них приклейте ялинові або кипарисові гілки, таким чином додаючи обсяг картині. По нижній частині аркуша приклейте шматочки вати, імітуючи сніг.
Вироби на тему спорт в дитячий садок
Художні композиції в спортивній тематиці можна починати створювати вже з раннього віку. Дитина швидше зрозуміє процес і почне придумувати цікаві ідеї.
Батькам рекомендується показувати дітям спортивні ігри в реальному житті, на фотографіях, по відео, щоб вони краще запам’ятовували деталі і правила. Це допоможе створювати в майбутньому більш точні вироби.
Лижник зі звичайних гілок і крупи
Це проста виріб з підручних засобів, з якою впорається навіть дошкільник. Для композиції «Лижник» знадобиться:
- Блакитний картон.
- Манка (або борошно з цукром).
- Паличка від морозива.
- Ялинові гілочки.
- Товсті нитки (трьох кольорів).
- Клей.
Покрокова інструкція:
- Беремо аркуш картону і змащуємо клеєм кут від нижнього лівого кута до середини правої вертикальної сторони. Потім добре посипаємо манкою (або борошном з цукром). Повинен вийти сніговий схил.
- З ниток формуємо фігуру лижника — голова одного кольору, тулуб другого і ноги третього.
- Паличку від морозива акуратно розпиляти або розламати на дві частини і приклеїти під ноги лижника.
- Уздовж схилу приклеюємо ялинові гілочки, щоб створити лісовий пейзаж.
Фігурка спортсмена з шишок і жолудів
Зберемо саморобку «Сніговик-лижник» з найпоширеніших природних матеріалів: жолудів і шишок. Для неї знадобляться:
- Шишка і жолудь.
- Зубочистки.
- Палички від морозива.
- Фарба акрилова.
- Пластилін різних кольорів.
Покрокова інструкція:
- З пластиліну робимо ніжки і кріпимо їх під шишку. Для голови сніговика використовуємо жолудь і добре обклеюємо його білим пластиліном, розмазуючи його як можна рівніше. Для особи виліплює ніс-морквину і 2 чорні намистини для очей. Потім скачуємо дві невеликі палички — це будуть ручки сніговика. Для шапки і шарфа використовуйте різні кольори пластиліну, щоб виріб виглядав яскравіше.
- Тепер збираємо частини. Голову добре приклеюємо на тулубі-шишку. Закріплюємо її «шарфом», зверху ставимо шапку чи капелюха. Ручки кріпимо з боків і вставляємо в них зубочистки. Зібраного сніговика залишилося поставити на лижі — на 2 палички від ескімо.
Вироби на тему спорт в школу
Школярам можна братися за композиції складніше. Свої роботи вони почнуть представляти на виставках та шкільних конкурсах, виборюючи призові місця.
В’язаний сніговик: спортивний талісман
Для цієї роботи можливо знадобиться допомога старших, хто вміє в’язати:
- Потрібно взяти пряжу, наповнювач, гачок, голку та ножиці. Зв’язати гачком 2 білих кульки — один великий, другий менше. Потім набити їх ватою або синтепоном і зашити.
- Декоративні елементи також потрібно зв’язати з різних квітів: червону шапочку, зленый шарф, коричневі лижі, чорні гудзики. Мордочку сніговика декоруємо чорним бісером — оченята, помаранчева пуговка — ніс, червона ниточка — посмішка. Рум’яні щічки можна нанести справжніми косметичними рум’янами.
Майстер-клас з об’ємної аплікації «Каток»
Для вироби знадобляться:
- Картон.
- Фарби.
- Харчова плівка.
- Вата.
- Фігурки людей на ковзанах.
- Клей.
Покрокова інструкція:
- Картон зафарбовуємо блакитною фарбою, залишаючи помітні розводи-смуги від широкого пензлика. Цей ефект буде чудово імітувати подряпини коньков.
- Залишаємо просохнути.
- Зверху натягуємо щільно плівкою — харчової або поліетиленової, щоб створити глянсову поверхню, немов це лід.
- Фігурки спортсменів можна вирізати з листівок або намалювати самим на картоні, і приклеїти їх на лід».
- По периметру ковзанки приклеїти шматочки вати, імітуючи снігові замети.
- Вироби для дітей на спортивну тематику — захоплюючий процес, який допомагає розвивати творче мислення. Також це хороший спосіб залучення до здорового і активного способу життя.
Зробити саморобку із зимовими або літніми видами спорту можна з підручних засобів, отримавши максимум задоволення від процесу і результату. Намагайтеся вивчати більше інформації про різних видах спорту разом з дитиною, щоб потім створювати цікаві композиції з урахуванням найменших деталей тієї чи іншої активності.
Фото ідеї поробок на тему спорт