Приклади красивих виробів з шкаралупи волоського горіха для оформлення інтер’єру будинку або квартири, а так само творчого заняття разом з дітьми. Фотографії для натхнення цікавих фігурок тварин і комах.
Щороку природа безоплатно підносить нам унікальні матеріали для творчості, шишки і каштани, різьблені листя, горіхи, насіння і багато іншого. Їх використання в процесі створення виробів з дітьми не тільки розвиває уяву, але і допомагає в розвитку і становленні мислення, пам’яті дитини і його художнього смаку, формує посидючість і закріплює набуті сенсорно-моторні навички.
Але найбільша цінність полягає в спільне проведення часу, яке зближує членів сім’ї і дарує їм спільні спогади.
Вироби в дитячий садок
В якості основи для виробів з дітьми дошкільного віку можна використовувати шкаралупи волоського горіха. Цей недооцінений екологічно чистий матеріал прекрасно піддається фарбуванню, практично не боїться впливу вологи і добре поєднується з іншими деталями многосоставных природних композицій.
Зазначені властивості і якості дозволяють юним майстрам зробити з царського горіха, як його ще називали на Русі, нехитрі і прості, але в той же час унікальні сувеніри.
Робота з волоським горіхом по суті не вимагає наявності особливих навичок рукоділля і знання складних технік, тому описані майстер-класи будуть доступні навіть новачкам у сфері створення виробів.
Особливо ці ідеї будуть корисні батькам дошкільнят, яким потрібно створити щось оригінальне в стислі терміни.
Мініатюрний їжачок
Прищеплювати любов до творчості та допомагати в реалізації перших ідей повинні допомагати батьки. Без них юні дошколята не зможуть втілити в життя задумане, оскільки спектр їх навичок і вмінь ще досить малий у порівнянні з дорослими.
Починати краще з найпростіших виробів, наприклад, таких як ця, мініатюрний їжачок з половинки шкаралупи та інших підручних матеріалів.
- Розділіть горіх на дві рівні половини і видаліть їстівну серцевину;
- На 2/3 однієї з деталей нанесіть пістолетний клей і щільно посипте поверхню гречаною крупою;
- На що залишилася 1/3 приклейте носик з чорної намистини і очі. При бажанні мордочку можна намалювати акриловими фарбами або фломастерами.
В якості імітації голок замість гречки можна використовувати зубочистки, попередньо розрізають на 3-4 частини.
Пінгвін з цільного горіха
Природна форма шкаралупи відмінно підходить для того, щоб змайструвати з неї милих тварин. Для того щоб зробити незвичайного пінгвіна, візьміть половинки шкаралупи і склейте їх між собою, а потім пофарбуйте поверхню майбутньої птиці чорним колір.
Акриловими фарбами на передній частині намалюйте овал, який стане грудкою, і пару вічко. Поки фарба висихає, виріжте з помаранчевого фетру трикутний дзьоб, а з чорного — пару вушок, і приклейте їх до тулуба. Лапки і крильця можна зробити з гарбузового насіння, які фіксуються на пластилін.
Черепашка з половинки шкаралупи
Ще одна незвичайна, але при цьому досить проста ідея для творчості з малюками — виріб у вигляді морської черепахи з волоського горіха. У процесі її створення вам знадобляться наступні матеріали та інструменти:
- Велика шкаралупа від горіха;
- Зелений картон;
- Фломастери;
- Ножиці;
- Пістолетний клей.
- Прикладіть половинку горіха до картону і намалюйте на ньому силует черепашки, голову, лапи і хвіст;
- Виріжте заготовку з зеленого фетру чи картону;
- Розфарбуйте панцир фломастерами на свій розсуд;
- Приклейте горіховий панцир до тіла черепахи на клей.
Залишилося тільки додати останні штрихи — чорним фломастером намалювати очі з віями і пальці на лапах.
Вироби своїми руками на зимову тематику
Особливості поробок з природних матеріалів полягають у тому, що майструвати з них можна практично в будь-який час року. Досить не викидати шкарлупки від горіхів і дати волю фантазії.
Приміром, з фісташок роблять незвичайні топіари та декоративні дерева, з кокосових половинок — свічки та інтер’єрні підставки, а з волоських горіхів — зимові гірлянди і ялинкові іграшки.
Підсумковий результат такого рукоділля залежить виключно від ваших творчих можливостей і підготовлених матеріалів, чим більше різних плодів і скорлупок буде у вашому арсеналі, тим ширше спектр можливих ідей.
Різдвяний вінок
Багатокомпонентні складні вироби за типом різдвяного вінка краще робити зі школярами, вони вже цілком здатні самостійно впоратися з пистолетным клеєм, обробляти природні матеріали і придумувати хитромудрі композиції.
Для його виготовлення підготуйте щільний картон, шкаралупу волоського горіха, шишки, палички касії або кориці, мотузку, пістолетний клей і будь-які інші додаткові тематичні декоративні елементи.
- З картону виріжте коло діаметром від 20 до 30 см і виріжте серцевину таким чином, щоб в результаті залишилося кільце шириною 3-5 см;
- Тонкою мотузкою обмотайте заготівлю, намагаючись не залишати пустот;
- Почніть поступово приклеювати деталі вінка, чергуючи підготовлені складові. Для прикраси вінка крім волоських горіхів можна взяти жолуді, гілки, горіхи та кавові зерна.
У завершенні фарбуйте частина елементів золотою фарбою і додайте петельку для підвішування вінка.
Новорічна гірлянда з шишок і горішків
Прикраса будинку до новорічних свят, мабуть, сама цікава затія, яку з нетерпінням чекають і діти і дорослі. Декорації можна зробити своїми руками, не обов’язково витрачати нечувані суми і витрачати час на їх пошуки в профільних магазинах. Приміром, з волоських горіхів, каштанів і фундука можна зробити гірлянду.
Підготуйте асорті горіхових плодів, вощений шнур і дриль з тонким свердлом, і можна починати творити.
Дрилем просвердліть наскрізні отвори в горішках і почніть нанизувати на нитку, чергуючи різні види між собою в тому порядку, який ви придумали.
Коли довжина гірлянди здасться достатньою, зв’яжіть кінці разом або просто сформуйте масивні вузлики на кінцях шнура. За бажанням отриману розтяжку можна декорувати срібною акриловою фарбою і червоними намистинами.
Осінні вироби з волоських горіхів
Кожен рік юних дошкільнят просять разом з батьками взяти участь у тематичних осінніх виставках і конкурсах поробок з природних матеріалів. Не обмежуйте себе звичними виробами з шишок і овочів, спробуйте створити унікальне у своєму роді панно в змішаній техніці.
Просте настінне панно з совами
Для створення складної композиції за типом панно знадобиться не тільки шкаралупа волоського горіха, але і безліч інших підручних природних матеріалів, шишки, сухі гілочки, лаврове листя, рис і пшоно. Крім цього варто підготувати картон кольоровий папір, термоклей, ножиці і будь-які додаткові декоративні деталі.
Для початку роздрукуйте шаблон сови і виріжте заготовку за вказаною контуру. Почніть викладати заготовлені матеріали — животик можна зробити з гречки, грудку — з пушков верби, а ніжки сови — з скорлупок горіха. Його ж використовуйте для викладки очей.
Доповніть відсутні елементи заготовки і дайте їй висохнути. Щоб панно виглядало ефектніше, сову приклейте на вінілову платівку і додайте суху гілку, декоровану зеленою тишею.
Ляльки з скорлупок
З декількох цілих горішків легко і просто можна зробити мініатюрних лялечок, які стануть незамінними учасниками ігор малюка. Пропонуємо вам зробити народну фігурку-оберіг з незвичайною назвою Торохкольце, в основі якої лежить цілий волоський горіх.
- У центр квадратного відрізу тканини (25*25 см) покладіть горіх і зафіксуйте його ниткою, сформувавши таким чином голову;
- З допомогою нитки надайте форму рук;
- З контрастного матеріалу зробіть плаття і фартух ляльці;
- Додайте яскраву трикутну косинку і міцно закріпіть деталь.
У традиційному розумінні Торохокольце не малюють особи, однак, ви можете додати будь-які деталі за своїм бажанням.
Грибна поляна
Створити своїми руками незвичайну грибну галявинку не складе праці. З пластиліну білого, бежевого і коричневого кольорів зліпіть грибні ніжки різної товщини.
Після цього чисті сухі волоські шкарлупки необхідно буде пофарбувати акрилом у відповідності з обраними прототипами, одні половинки горіхів зробіть помаранчевими, як підосичники або рижики, інші жовтими і рожевими як сироїжки.
Приєднайте складові частини один одному за допомогою пластиліну суміжного кольору, їм попередньо потрібно буде заповнити виїмку в шкаралупі, і тільки потім зафіксувати на ніжці.
Готові грибки розмістіть на щільному аркуші картону зеленого кольору, який послужить галявинкою. Залишається тільки додати до композиції додаткові тематичні елементи — траву і квіти.
Мініатюрні вироби у шкаралупі: простий майстер-клас
З волоських горіхів, які відрізняються від інших плодів особливої фактурністю своєї шкаралупи, можна зробити унікальні вироби, здатні прикрасити інтер’єр вашого будинку. Подібні вироби можна створити як дорослий, так і школяр, оскільки процес не вимагає застосування складних технік. В якості варіантів декоративних прикрас можна розглянути наступні ідеї:
- Авторська фоторамка;
- Квіти з грецької шкаралупи;
- Ялинкові іграшки у вигляді намистин;
- Підсвічники для ароматичних свічок.
Пропонуємо вам спробувати створити своїми руками свічник, присутність якого пожвавить звичне оздоблення кімнати і подарує їй тепло і затишок.
- Заздалегідь підготуйте маленьку чайну свічку або свічку для аромалампи, пістолетний клей, товстий картон, горіхові шкаралупки і золотий акрил;
- З картону виріжте заготовку діаметром 10-12 см;
- У центр кола поставте свічку і обведіть її, встановивши по центру;
- На основу почніть поступово наклеювати шкарлупки від крайнього ряду до самого ближнього;
- Після висихання на майже готовий свічник нанесіть золоту акрилову фарбу.
Залишилося тільки поставити на своє місце чайну аромасвічки, і можна насолоджуватися своїм творінням.
Робота з природними матеріалами формує у дошкільнят дбайливе ставлення до навколишнього світу, знайомить їх з основними властивостями і закономірностями життєвого циклу рослин і дерев.
Крім того, створення поробок із подібних складових, абсолютно безпечно для здоров’я малюків, а значить батьки можуть не ставити кордонів, встановлюють рамки творчості.
У цій статті ми розповіли лише про деякі найбільш цікавих ідеях, спробуйте втілити їх у життя разом зі своїми дітьми, проводячи вільний час з користю і задоволенням.