Як намалювати журавля поетапно олівцем: легкі майстер-класи для дитини і початківця

Інструкція, як намалювати поетапно журавля олівцем дорослому і дитині від А до Я! Опис основ побудови композиції і створення тіней для обсягу. Поради художника, які матеріали краще використовувати.

Початківцям художникам і дітям деколи буває непросто визначитися з тим, які саме малюнки підходять для підвищення рівня майстерності та практики. І багато з цієї причини вибирають якісь складні шаблони.

Але це поширена помилка, яка стане причиною того, що швидко освоїти нові техніки малювання просто не вийде. Тому краще почати з простого – з малюнка журавля.

Урок з малювання: що потрібно підготувати?

Перш ніж приступати до створення малюнка, потрібно підготувати всі інструменти та матеріали, які знадобляться в подальшому:

 1. Аркуш паперу – рекомендується віддавати перевагу більш щільному папері. Занадто тонкі листи не підходять для роботи, оскільки робити промальовування доведеться дуже акуратно. Будь-яке виправлення буде занадто помітно.
 2. Олівці – щоб малюнок виглядав красивіше, краще використовувати широку колірну палітру. Це необхідно для створення природного фону. При цьому потрібно подбати про те, щоб всі олівці були добре заточені.
 3. Гумка – не застраховані від помилок і досвідчені художники, що і говорити про початківців і дітей. Тому краще тримати гумку під рукою, щоб мати можливість підправити ескіз.
 4. Маленький листок паперу – він стане в нагоді для створення плавного переходу між квітами. Оскільки розтушувати колір простіше за допомогою м’якого паперу. Робити це пальцями не тільки незручно, але й неправильно.

Ще одним інструментом, який може знадобитися в процесі створення малюнка, є шаблон. Особливо, якщо мова йде про навчання маленької дитини основам малювання.

Втім, і доросла людина може використовувати на початку шаблони. Оскільки з їх допомогою можна швидше навчитися правильно зображати журавля.

Як намалювати журавля поетапно олівцем: малюнок для дітей

Діти дуже допитливі і з великим задоволенням вчаться всьому новому. І це допомагає їм швидко освоювати навіть найскладніші техніки малювання.

Але не треба поспішати. Краще почати з досить простих варіантів. Незважаючи на простоту виконання, такі малюнки виглядають дуже красиво. І в подальшому їх можна використати як повноцінну саморобку, попередньо оформивши рамочку.

Запорукою успіху в даному випадку є попереднє розділення всієї роботи по створенню на етапи. Це істотно спрощує завдання.

Голова і шия

Дуже важливо навчитися малювати правильно вигини тіла птиці. Оскільки її будова хоч і проста, але характерною особливістю є саме вигини. Починати малювати птицю потрібно саме з голови і шиї. І далі прямуємо поетапної інструкції:

 • малюємо голову птиці овальної форми, залишаючи при цьому місце для досить довгого дзьоба. Сама голова повинна бути не занадто стислій, а мати більш видовжену форму;
 • тепер потрібно однією довгою лінією намалювати шию журавля. Вона теж повинна бути зігнутою, оскільки в природі птах не має рівну, а саме таку шию;
 • на задній частині шиї обов’язково робить два гострих і подовжених ділянки. Оскільки це характерна відмінність птахів даного виду.

Як бачите, з малюванням голови і шиї не виникає ніяких складностей. Оскільки це найпростіший етап.

Рада! Намагайтеся максимально уникати прямих ліній. Оскільки вони зроблять малюнок неприродним.

Тулуб

Як тільки робота над головою і шиєю буде закінчена, можна приступати до малювання тулуба. Тут деякі проблеми можуть виникнути при малюванні крил. Але якщо чітко слідувати інструкції, то й цього можна уникнути:

 1. Тулубі починаємо малювати з невеликого горбика, який продовжуємо плавною лінією і оформляємо саму спину.
 2. Від спини малюємо довгу лінію. Це буде хвіст птаха. Постарайтеся зробити його не надто заокругленим. Оскільки в природі журавлі мають загострений хвіст.
 3. Візуально визначаємо середину тулуба, і від неї починаємо малювати кордон крила. Не забудьте намалювати на нижній межі крила гострі і довгі пір’я.

Особливу увагу на цьому етапі треба приділяти саме промальовуванні крил. Оскільки саме вони привертають увагу в першу чергу.

Лапи

Характерною особливістю цих птахів є дуже довгі і тонкі лапи. У верхній частині лап на рисунку обов’язково треба зробити невелику опуклість. І тільки після цього малювати самі лапки.

Пам’ятайте, що вони ні в якому разі не повинні являти собою дві рівні лінії. На середині довжини вони повинні мати невеликий вигин. На нижній частині лап потрібно намалювати довгі кігті. При цьому потрібно намагатися дотримуватися реалістичність.

Легкий малюнок журавля для початківців поетапно

Дуже багато починаючі художники відмовляються розглядати роботу з простими малюнками і відразу приступають до освоєння найскладніших технік малювання. І це помилка.

Оскільки слід починати саме з легких малюнків. Хоча вони і прості у виконанні, але виглядають красиво. І тому такий малюнок дуже схожий на той, який був виконаний професіоналом.

Шаблони для срисовки

Мабуть, це найбільш простий спосіб швидко намалювати журавля, і зробити це красиво. Оскільки робота з шаблонами значно спрощує процес.

Можна вибрати шаблон з максимальною деталізацією кожного елемента. В такому випадку доведеться витратити трохи більше часу на заповнення малюнка кольором. Але це дозволить досягти кращого результату.

Красиві і прості малюнки з фоном

Щоб додати більше життя малюнку, можна використовувати прийом, який полягає у використанні фону. Для тренування, звичайно, можна і просто малювати птицю без фону.

Однак, домігшись позитивного результату, можна переходити на наступний рівень. А це означає, що потрібно задуматися про реалізм малюнка. Наприклад, можна намалювати журавля на лузі або біля маленької річки. Дуже цікаво виглядає і малюнок журавля в гнізді. При цьому можна намалювати не одну птицю, а ціле сімейство.

Журавель в гнізді: простий приклад

Розглянемо простий майстер-клас зі створення малюнка журавля на лузі. Перше, що потрібно зробити, це намалювати журавля по інструкції, яка наведена в статті вище. А далі потрібно дотримуватися таких рекомендацій:

 • на ескізі накресліть широкий овал;
 • креслити необхідно таким чином, щоб сам журавель опинився в центрі цього кола;
 • тепер починаємо замальовувати порожнину всередині овалу штрихами;
 • після цього можна приступати до оформлення контуру гілочок дерев, з яких журавель і будує своє гніздо.

Пам’ятайте, що кількість гілочок має бути максимально великим, щоб гніздо виглядало реалістично і натурально. Можна додати і кілька зелених гілочок.

Рада! Штрихи гнізда повинні мати невеликі просвіти. Не потрібно намагатися все дуже ретельно профарбувати.

Трафарети ЖуравлівТрафарети Журавлів

Малюнок журавля кольоровими олівцями

Навіть якщо малюнок створюється за допомогою олівця, а не фарб, це не означає, що він не може бути кольоровим. Можна проявити фантазію і намалювати дуже красивий кольоровий малюнок з журавлем.

Вибір кольору

При виборі колірної палітри дуже важливо врахувати той факт, що журавель це не якась жар-птиця. Його пір’я пофарбовані в білий і чорний кольори. Однак колірної насиченості картині додасть саме фон.

Дуже багато художники воліють малювати цю птицю на тлі заходу. Завдяки своєму забарвленню вона дуже добре виділяється.

В якості заміни для білого кольору можна використовувати і сірий. При цьому зовсім необов’язково використовувати олівець такого кольору. Адже є один цікавий прийом.

Потрібно спочатку прикрасити чорними крилами, а потім, взявши в руки шматочок м’якого паперу, розтушувати колір, виходячи за межі білого. Тоді перехід від темного до світлого кольору буде виглядати красиво і акуратно.

Створення ескізу

Перш ніж приступати до малювання, потрібно продумати композицію малюнка і зробити ескіз. Дуже важливо при цьому дотримуватися пропорційності.

Якщо основний акцент буде зроблений на першому плані, то всі інші елементи повинні бути менше і знаходитися на деякій віддалі. Самі контури потрібно промальовувати акуратно, не дуже натискаючи на олівець.

Заповнення малюнка кольором

Мабуть, це самий простий етап. Оскільки художнику залишається тільки прикрасити свій малюнок. Можна зробити малюнок і чорно-білим. Все повністю залежить від бажання самого художника.

Але при цьому важливо розуміти повинен бути малюнок реалістичним. Якщо була поставлена саме така мета, то і колірну палітру слід використовувати відповідну.

Рада! Намагайтеся добре промальовувати кожну пір’їнку журавля, уникаючи просвітів. Розтушовка в даному випадку стане відмінним рішенням, оскільки дозволить отримати щільне покриття кольору.

Поради для юних художників

Хоча малюнок журавля і вважається одним з найбільш простих, але все ж практика не завадить. Тому краще підготувати запасний аркуш паперу, який буде виконувати роль чернетки.

На чернетці можна зробити і розмітку листа, якщо мова йде про малюнок з фоном. Так само обов’язково потрібно подбати про те, щоб олівці були добре заточені. Професіонали віддають перевагу заточуванні ножем або лезом.

А ось точило краще не використовувати. Оскільки вона залишає грифель рівним. Це істотно ускладнює процес створення товстих ліній.

Трохи потренувавшись навіть початківців художник, а також дитина, зможуть без проблем зобразити журавля. І цей малюнок буде виглядати максимально красиво. При погляді на нього ніхто не зможе сказати, що це справа рук художника без досвіду.

Трафарети ЖуравлівТрафарети Журавлів

Фото малюнка журавля