Приклади красивих виробів з помпонів для дітей і дорослих, які легко можна зробити самостійно по керівництву з фотографіями, а так само рекомендаціями по всіх етапах виконання робіт.
Дивні речі можна створити з м’яких помпонів. Милі пухнасті вироби просто зачарують маленьких творців. Ними нескладно прикрасити домашній інтер’єр, подарувати або надати яскравість сумочці.
Помпони з в’язальних ниток: технологія покроково
Працювати з пухнастими кульками дуже приємно. Спочатку розберемо, як створити сам помпон. Для цього нам потрібні:
- круг з картону, розмір залежить від обсягу помпона;
- голка з кольоровими нитками;
- ножиці;
- краще акрилова пряжа.
Спочатку вирізаємо 2 однакових кола з картону, потім його центр. З одного боку коло розрізати, щоб потім легше було його зняти. Внутрішній коло повинен бути більшим, так як через нього буде намотуватися пухнасті нитки. Замість картону можна використовувати вилку або намотувати на руку.
Рада! Найбільш підходяща акрилова пряжа. Вона ворсиста і буде більше пушіться, що важливо для виробу.
Послідовність робіт:
- Вибрати потрібний колір ниток. Потім намотувати нитку навколо подвійної заготовки картону, продевая її через центр. Нитка повинна йти щільно і в одному напрямку, поступово займаючи всю вільну площу картонного кола.
- По закінченні заповнення кола нитку потрібно обрізати, а вільний кінець акуратно заправити в центр намотування. Ножицями дуже обережно розрізати нашу заготовку з пряжі чітко по зовнішньому краю.
- Дві картонки акуратно розсунути, голкою з ниткою, а краще такий же акрилової ниткою обвести нею по внутрішньому згину пряжі (внутрішньому діаметру). Потрібно, щоб ряди були перетягнуті цією ниткою.
- Акуратно прибираємо картон, затягуємо щільно фіксатор (нитка).
- В результаті вийде практично рівний кульку з пухнастої пряжі.
Якщо в помпоне деякі нитки довше інших, їх підрівнюємо ножицями. Кольоровий помпон готовий.
Вироби з помпонів своїми руками
Розглянемо самі незвичайні ідеї.
Килимок у ванну з пухнастих ниток
Такий м’який килимок прикрасить дитячу кімнату або спальню, можна покласти на підлогу у ванній. Продумайте форму килима (коло, овал, квадрат, серце, сонечко), його дизайн. Навіть абстракція підійде для виробу. При виборі квадратної форми, простіше почати з одного з кутів. Наступні укладати «шахматкою». Але доведеться запастися терпінням, оскільки знадобиться дуже багато м’яких заготовок. Міцно закріплюйте пухнасті заготовки на звороті.
Для килимка знадобиться будівельна або флористична сітка. Обов’язково зробіть окантовку, щоб надати моделі більшу міцність. Можна використовувати щільний шматок тканини або щільне в’язане виріб (підлогову іграшку та ін), тоді помпони потрібно буде пришити, що ускладнить роботу.
Інструкція:
- Центральні нитки, що фіксують помпон, не потрібно обрізати. Довжина знадобиться, щоб прив’язати їх до основи (сітки).
- Довгі нитки потрібно протягнути через отвір в нашій сітці потім зав’язати на вузлик для фіксації кульки.
- Інших пухнастих сусідів кріпимо у певному орнаменті, візерунку. Але навіть в монохромному варіанті килимок виглядає дуже ефектно. При бажанні і ретельності можна створити цілу картину.
Підвіска для штор з пряжі
Різнокольорові помпончики дуже ефектно виглядають в якості штори. Спочатку вибирають палітру пряжу: єдиний колір або райдужні. На основу кріплять довгі нитки, а на них вже надягають на однаковій відстані «пухнастики» різних відтінків. Штора буде м’якою, повітряної і оригінальною. Між кульками простір можна прикрасити намистинами, бісером.
Незвичайною шторою можна оформити порожню стіну в дитячій. А кольори підібрати від світлого до темного. Основою може стати звичайна паличка, яку можна обвити кольоровими нитками. При бажанні краю штори оформити різнокольоровими китицями.
Намисто з помпонів для маленьких дітей
Креативно виглядає намисто з різнобарвних помпонів. Вони будуть нагадувати природні матеріали (ягоди, черепашки, жолуді). Готові кульки потрібних відтінків у шаховому або іншому порядку потрібно нанизати на таку саму нитку. В якості прикраси між ними можна додати намистини або стеклярус. Але і без них оригінальне намисто буде привертати увагу навколишніх.
Оригінальні пухнастики можна використовувати і для сережок, одягу, в якості прикраси на сумку, зробити з нього брелок.
Вироби з помпонів: саморобні іграшки
Снігур на гілочці
Красногрудую пташку можна створити з чого завгодно для ігор, брелок для ключів або новорічною іграшкою з пухнастою акрилової пряжі.
Матеріали:
- чорний фетр;
- пряжа чорна, біла і червона;
- ножиці;
- суперклей.
Хід робіт:
- Для тіла снігура нам потрібен куля, у якого діаметр 5 см і 2-3 см — для голови.
- Нам для тулуба потрібно намотати трохи білої нитки, більше червоною. а простір, що залишився кола – чорної. Коли разрежем, у нас вийде триколірний кульку. Довгу нитку не обрізаємо.
- Повинна бути чорна основа і червоний животик. Аналогічно виконуємо голівку, її з тілом пташки з’єднуємо довгими нитками, фіксаторами.
- Робимо дзьоб – це маленький трикутник з чорного фетру. Очі з бусинок, суперклеєм фіксуємо на голівку снігура. Також з фетру робимо крильця.
Яскравий снігур готовий, можна створити цілу зграйку на гілочці, вони люблять ласувати горобиною.
Біла овечка з помпонів
Потрібні матеріали:
- кольорова пряжа;
- клейовий пістолет;
- картон (фетр);
- шнурки будь-якого кольору.
Хід робіт:
- Нам потрібні 2 кола з картону: діаметром 9 см зовнішня окружність, 3 см – внутрішня.
- Намотати 4 ряду (для пишноти) білу або чорну, меланжевую пряжу. Колір нехай дитина вибере сам. Можна зробити кілька варіантів.
- Закріплюємо міцно кулька довгою ниткою всередині, її не обрізаємо. Можна залишити, якщо хочемо пізніше підвісити.
- На папері намалюйте мордочку овечки з вушками, ротом і очима. Вирізаємо заготовку, можна зробити з фетру, фарбами оформляємо голову овечки, фіксуємо на голові.
- Для копит підійдуть кінчики шнурків, якщо будуть намистини на кінцях – те, що треба. Копитця можна вирізати з темного фетру.
Чудових овечок можна навіть повісити на ялинку або пограти з друзями.
Милий зайчик
З матеріалів для одного зайчика нам потрібні:
- Три білих помпона різної величини: тулуб – великий помпон. Трохи менше – для голови зайчика і маленький буде хвостиком.
- Дві чорні намистини – це очі, а одна рожева – носик.
- Клейовий пістолет.
Етапи робіт:
- Наносимо кілька крапель клейовим пістолетом на великий помпон, кріпимо його до середнього (голові зайча). Деякий час утримуємо їх, з силою приминаючи один до одного.
- Таким же чином фіксуємо маленьких хвостик.
- Намистини теж приклеюємо на свої місця.
- З білого паперу (тканини) робимо довгі вушка, з одного боку вузькі, з іншого — широкі. Трохи менше вирізаємо і фіксуємо на білому рожеві вушка. Тепер зайчик став яскравішим.
- Широку частину вушка з’єднуємо клеєм, теж кріпимо на голівку зайчика.
Рада! Зайчика можна створити в одному кольорі: білим, сірим. Але цікавіше буде виглядати двоколірний або з 3 квітами (білий, сірий і чорний або руденький). Вушка можуть дивитися вгору або вниз – це залежить від вашого бажання.
Виріб з помпонів сова
З матеріалів нам потрібно: 2 кольори ниток, коричнева папір, готові великі очі, клейовий пістолет, ножиці.
- Коли будемо робити помпон для сови, половина кола краще зробити світло-коричневою ниткою, іншу – чорної. Міцно закріплюємо в центрі помпончика. Формуємо пухнастий кульку, вирівнюємо.
- Друга кулька робимо чорним (темним).
- Окремо вирізаємо 2 крильця, пару лапок з 3 пальчиками, 2 трикутника – вушка, невеликий «куточок» – це будуть брови сови, подовжений гострий трикутник – носик.
- Склеюємо 2 пухнастих кульки. На голову клеїмо 2 трикутника – це вушка, брови, очі.
Рада! Папір коричневого кольору можна замінити фетром або іншою щільною тканиною.
Наша сова готова, вийшла славна виріб для конкурсу або в подарунок.
Топіари з м’яких кульок: докладний майстер-клас
В моду увійшли подарунки на різні свята – оригінальні топіари. з м’яких кульок вони просто чарівні. Тему можна взяти будь-яку: Новий рік, день Святого Валентина, 8 березня, день народження, осіння пора, весна…
Матеріали:
- старі газети, обрізки тканини, тобто каркас для кулі;
- клейовий пістолет;
- горщик;
- готові різнокольорові кульки;
- дротик для стовбура дерева;
- конопляну мотузку.
Докладний майстер-клас:
- Формуємо кулю з газет, добре їх наминати, пов’язуємо нитками і кріпимо до основи топиария.
- Стовбур щільно обмотуємо мотузкою, горщик теж.
- Газетний кулька обклеюємо різнокольоровими помпончиками.
- Для стійкості можна у горщик покласти камінчики, закріпити алебастром. Коли підсохне, зверху вкрити декором – такими ж по колірній гамі пухнастиками.
Готову модель можна прикрасити бантиками з різнокольорових стрічок.
Варіанти виробів на Новий рік
З м’яких кульок можна створити безліч новорічних іграшок: сніговиків, Дідів Морозів, клоунів, ялинку, райдужну гірлянду, різдвяний вінок, будь-яких звіряток.
Сподіваємося, що вам сподобались наші ідеї незвичайних красивих виробів: від м’яких іграшок до прикрас інтер’єру та одягу.