Інструкція, як зробити саморобку у вигляді сови своїми руками в домашніх умовах з пластиліну, листя, шишок та інших матеріалів. Наводимо шаблони і трафарети для творчості.
Образ сови користується своєю популярністю у всіх: дітей, підлітків, дорослих і літніх людей. Уособлення мудрості і спокою, героїня багатьох казок, фільмів і мультфільмів притягує своїм зовнішнім виглядом і незвичайним розмальовкою. Тому не дивно, що багато хто хоче мати вдома саморобку цієї цікавої птиці.
Зробити її можна з багатьох матеріалів. Головне проявити фантазію і творчість. Якщо ви виконуєте цю роботу з дітьми, то виберіть варіант вироби, з яким дитина впорається в силу своїх умінь і віку.
Погодьтеся, що дитина до 5 років не зможе сплести сову в техніці макраме або зробити з орігамі. А дівчаткам не завжди цікаво вирізати лобзиком.
Виріб сова своїми руками з природного матеріалу
Найпростіший і доступний матеріал для виготовлення птахи – це природний матеріал. Варіантів його використання досить багато. Все, що ви бачите навколо себе на прогулянці можна використовувати для роботи.
Підійдуть листя, шишки, жолуді, трава, гілки, спиляти дерева, кора дерев. Головне правильно використовувати всі ці матеріали і у вас вийде відмінна робота.
Мудра сова з шишок у дуплі
Красиву велику сову можна зробити з шишок. Для цього необхідно приготувати шишки, папір (можна газети), клей-пістолет, матеріали для дупла (пеньок, гілки, пластилін, пластикову пляшку, кору та інші матеріали), папір для очей і носа.
Хід робіт:
- Зімніть папір у форму сови: витягнуте тіло і голова. Обмотайте форму нитками, для міцності.
- Починаючи з голови приклейте шишки по всій формі.
- Для ніг можна зігнути з дроту форму і обмотати нитками або вирізати з паперу, картону, шкіри, фетру.
- Вуха вирізати з цих же матеріалів і приклеїти.
- Приступаємо до оформлення очей. Очі можна зробити кількома способами: вирізати з того ж матеріалу і приклеїти, купити готові в магазині, вирізати з паперу кілька кіл різного діаметру. Все з’єднати круги великого діаметру до маленького і нарізати, щоб вийшла бахрома. Як зіниць можна використовувати ґудзики або ті ж матеріали, що і самі очі. Не забувайте, що у сови великі очі, і вони повинні бути пропорційні голові.
- Збираємо дупло. Можна зібрати його з гілок, видовбати з пенька або відрізати п’ятилітрову пластикову пляшку і покрити її пластиліном, на який приклеїти кору.
- Ваша совушка-сова готова, можна помістити її у дупло, а поруч можна покласти спіл дерева, щоб виймати її.
Осіння аплікація з листя
Для аплікації підійдуть будь-які листи, які ви знайдете на прогулянці. Для маленьких дітей досить невелика кількість листя, для великої і кропіткої роботи знадобляться листя, бажано однакової форми, у великій кількості. Крім цього необхідно приготувати клей ПВА, папір кольорову і картон.
Хід робіт:
- На кольоровий картон приклеїти листя, щоб вийшла форма сови: голова і тулуб.
- Два листа приклейте до боків тулуба таким чином, щоб вийшли крила.
- З маленьких листочків приклейте лапи і вуха птиці.
- Виріжте очі і зіниці і приєднайте до голови.
Щоб отримати велику аплікацію, намалюйте контур птиці на папері і починаючи з низу приклеюйте листя по контуру. Зробіть очі, вуха, лапи.
Трафарет для різьби по дереву: незвичайна фігурка сови
Для любителів робота з інструментами, можна випиляти фігуру сови лобзиком. Візьміть маску і нанесіть його малюнок на фанеру. За допомогою лобзика або електролобзика випиляєте ті частини, які вказані на трафареті. Робота ця дуже тонка і копітка.
Для початківців освоювати це заняття рекомендується брати прості шаблони. Ви можете вирізати кулон або панно на стіну – це ваше рішення. При виборі трафарету врахуйте складність роботи: простий контур сови, який можна розфарбувати або прикрасити випалюванням по дереву. А можливо це буде ажурна велика робота над якою доведеться працювати довгий час.
Виріб сова для дітей в школу і садок
Щоб зробити з дітьми саморобку в школи, подивіться які у вас є матеріали вдома і що ви можете зробити досить швидко. Адже діти, як правило, говорять про поделке в самий останній момент. Якщо у вас достатньо часу для роботи, можна зробити складну роботу птиці з рухають крилами. Для інших випадків достатньо підручного матеріалу і мінімум канцелярських товарів.
Сова з рухомими крилами з картону
Щоб зробити таку роботу, знадобиться картон темний (коричневий, сірий, чорний) і білий, нитки, голка або шило, клей і ножиці.
Для цього:
- З картону виріжте всі деталі птиці: голову, тулуб, очі, лапи, крила, вуха, ніс.
- З’єднайте всі деталі, крім крил, між собою за допомогою клею.
- Шилом проткніть два отвори поруч на тулуб у місці з’єднання із крилом. На крилах також зробіть отвори. З допомогою голки і товстої нитки з’єднайте деталі.
- З зовнішньої сторони роботи отримані петельки зачепите однією ниткою, щоб вони з’єдналися між собою. Ще одну нитку прив’яжіть до отриманої петлі таким чином, щоб, коли ви будете тягти її вниз, крила сови піднімалися і рухалися.
Виріб полярна сова з пластиліну
Відмінність полярної сови від лісовий в тому, що вона білого кольору. Тому для роботи візьміть білий або сірий пластилін. Потім:
- Зліпіть всі частини птиці: голову, тулуб, крила, ніс, вуха, лапи, очі і зіниці. Для носа, очей і зіниць візьміть пластилін відповідного кольору.
- З’єднайте всі частини між собою.
- Прикрасьте тулуб птаха зображенням пір’я. Для цього з допомогою стека нанести насічки у вигляді пір’я.
- Посадіть вашу сову на дощечку чи картон.
Проста виріб із втулки
З підручних матеріалів можна швидко зробити сову:
- Загніть верхні краю втулки всередину таким чином, щоб середина закрилася, а кінці краю залишилися гострими. Це буде верх голови птиці з вухами.
- Обклейте корпус кольоровим папером.
- Виріжте з кольорового паперу тулуб, очі, ніс, лапи.
- З’єднайте їх з корпусом.
- На кінчики вух можете зробити пензлика з чорного паперу.
Маленька сова з пляшки
Для роботи підберіть фігурну пластикову пляшку. Чим незвичніше у неї дно і форма, тим цікавіше вийде птах.
Хід робіт:
- Відріжте нижню частину пляшки таким розміром, який плануєте зробити птицю.
- Від верхньої частини відріжте висоту, щоб повністю входила в тулуб, залишалося місце закрутки.
- Вставте обидві частини один в одного і закріпіть скотчем або клеєм.
- Розфарбуйте сову акриловими фарбами.
- Очі прилаштуйте окремо, можна зробити капелюх.
- Закріпіть птицю на підставці. Для цього зробіть в ній отвір рівну діаметру шийки пляшки. Відкрутіть кришку і вставте в отвір. Знизу підставки закрутіть кришку.
Виріб сова з кольорового паперу
З кольорового паперу можна зробити аплікацію, в техніці орігамі або відривний техніці. Для створення аплікації необхідно вирізати всі частини птиці і наклеїти їх на картон.
Для орігамі необхідно згорнути аркуш двостороннього кольорового паперу за схемою орігамі. Можна зробити птицю з модулів. Для цього доведеться зробити певну кількість модулів і збрехати їх за вказаною в інструкції послідовності.
При роботі з відривною технікою на аркуші картону необхідно намалювати контур птиці і визначити зони голови, крил, очей, носа, вух. На кожну зону послідовно наклеювати шматочки паперу певного кольору.
Сова з ватяних дисків
Для самих маленьких можна зробити роботу з ватяних дисків. Для роботи знадобляться ватяні диски, клей-олівець і кольоровий картон.
- На картон наклеїти два диска, розташувавши їх вертикально.
- Розрізати диск навпіл і зробити насічки ножицями у вигляді пір’я. По півколу. Приклеїти крила до тулуба.
- Для вух і лап диск розрізати на 4 частини і також зробити насічки.
- Для очей і носа можна пришити гудзики або наклеїти деталі з фетру.
Тканинна виріб: шаблон з фетру
Зшити сову-іграшку з фетру буде цікаво для дівчаток. Але якщо ви зшиєте таку маленьку подушку хлопчикові, він також буде радий.
Зшити птицю можна двома способами:
- З внутрішніми швами. Ви выкраиваете всі деталі іграшки у двох примірниках і з’єднують їх між собою по виворітній стороні. Потім деталі выворачиваете і наповнюєте синтепоном або іншим наповнювачем. Все робили іграшки потім з’єднують.
- З зовнішніми швами. Шви робляться через край по лицьовій стороні. Іграшка складається з двох деталей: переду і спинки. Іграшка також заповнюється любимо наповнювачем і отвір зашивають через край.
В обох випадках очі і ніс приклеюються або пришиваються окремо.
Проста технологія виробів з ниток
Виріб вимагає уважності, але робити її дуже цікаво. Для роботи на аркуші фанери малюють контур сови зі всіма деталями. По контуру кожної деталі вбивають маленькі гвоздики. Для кожної зони малюнка беруть нитки певного кольору і переходячи від гвоздики до гвоздику на протилежній стороні обмотують площа малюнка.
Реалістичні очі сови: покрокова інструкція
Очі у птахи великі і пухнасті, тому, щоб зробити такі очі, доведеться приділити їм особливу увагу. Можна використовувати кольоровий папір або пряжу. З пряжі вони робляться за принципом помпонів, тільки з невеликою кількістю шарів.
З паперу очі можна зробити наступним чином:
- Виріжте 3 кола різного діаметра, кожен наступний має бути, трохи менше попереднього.
- Зробіть на них вертикальні надрізи, не дорізуючи трохи до центру.
- З’єднайте всі заготовки між собою починаючи від великого до малого кола.
- Приклейте зіницю ока.
В якій би формі ви не зробили сову, це буде цікаве й корисне заняття. Роботу можна повісити на стіну або поставити на полицю. Можна поєднувати в роботі кілька видів матеріалів і технік.